8 RAKAMI- H Z Q- GÜNÜN NUMEROLOJİSİ

8 RAKAMI- H Z Q- GÜNÜN NUMEROLOJİSİ

8 rakamı doğum tarihinizin toplamının sadeleşmiş halinden elde ediliyorsa (örneğin 06.06.2021= 6+6+2+2+1= 17= 8 gibi);8 numara doğum tarihinizde; 8-17-26 (doğum günü numarası) ise ve 8 numaranın ait olduğu yukarıda belirtilen harfler herhangi bir isminizde görünüyorsa, özellikleri sizin için geçerlidir.

Bir Sonraki Yazı: 9 RAKAMI- I İ R HARFİ yazısı için TIKLAYINIZ…

Harflerin hiçbiri herhangi bir isminizde bulunmuyorsa, karmik ders numarasını okuyun. Harflerin aşırı yoğunlukları da yoklukları kadar, baskın ve negatif enerjisine eğilimlidir.

8 SEMBOL

Böyle Buyurdu Zerdüşt eserinde Nietzsche’nin “Her şey gider, her şey geri gelir, sonrasızca döner varlık çarkı. Her şey ölür, her şey yine çiçeklenir; sonrasızca sürer varlık yılı” sözleri adeta 8 sembolünü betimler niteliktedir. Sonsuzluk genellikle kendi kuyruğunu yutan sonsuz yılanla yani Ouroboros ile sembolize edilir. Bize sonsuzluğun başlangıcı ve sonu olmadığını hatırlatır. Ayrıca 8’i yana doğru yatırdığımız zaman sonsuz ve sınırsız olmak, sonsuzluğu ve ebediliği açığa vuran figürüyle karşılaşırız. Tıpkı evren gibi 8 de sonsuzdur.

Her ikisi de ortak anlamlarında, kendini sürekli yeniden yaratmayı ve yeniden başlayan döngüleri simgeler.

8 aynı şifa sembolündeki gibi O-sıfır, alfa-omega ve DNA şekillerindekine benzer bir rakam yapısına sahiptir. Bu rakam; yin-yang, eril-diş il, yukarısı-aşağısı ve benzeri unsurlarda bulunan her iki sıfıra da sahiptir. Yok ettiği kadar kolay yaratan 8 kuvveti, sonsuzluk ve Ouroboros sembolünü doğurur.

Numeroloji alanındaki çoğu düşünce ekolü, belirli temel sayıların kader tarafından belirlendiğine ve 8’lerin bunlardan biri olduğuna inanır. Çünkü 8 sayısı, karma ve neden-sonuç yasasını bünyesinde barındırır. Dolayısıyla insanı hayatın testlerinden geçirmesiyle karşımıza çıkar. 8’in karşıtlıklarla dolu hayatı ve tüm bu karşıtlıklarla dengeyi bulma çabası imtihanıdır. Muhteşem dengesi sayesinde sınavını verir ve bununla baş edebilme yetisine sahip olarak doğduğunu kanıtlar.

8 numeroloji tanımında, tüm tek haneli sayılar arasında her şeyden önce yukarıda da bahsettiğimiz bu denge halini yansıtır, denge 8’in anahtarıdır.

Her şeyi iç dünyada deneyimleyerek orada bolluğa ve zenginliğe ulaşmak; duvarlarını, sınırlamaları ve kalıpları yıkarak, dış dünyada başarısı, gücü ve statüsü, karizma ve itibarı ile de kalıcı bir iz bırakmak, sayının ardındaki ilkedir.

Maddi ve manevi dünyayı dengeleyen 8, maneviyat ile materyalizminde de dengesinden sorumludur. Maneviyatını realite ile birleştirmesi,8’in kalıcı bir başarı yolunda ihtiyaç duyduğu şeydir.

8 iseniz, karakteristik kişilik özellikleri ile güç titreşimini taşıyan, gerçeğin temsilcisi olarak son sözü söyleyen, otoritede iyi olmaya eğilimli, iş dünyasında yetkili, yöneten, yürütmek ve denetlemekle meşgulsünüz. Risk alan, sizi harekete geçiren, kontrolcü, cesur, disiplinli, organize, kararlı, ilerlemeye yönelik eğilimler tanınan özellikleriniz. Hedeflerinize ulaşmak için hiçbir şey sizi durduramaz, hırsınız sizi diri tutar ve harekete geçirir. Maddi ve manevi her durumla kendi kendine yeterlilik ayırt edici özelliğinizdir.

“istediklerimi elde etmek için ne gerekiyorsa yaparım” diyen ve de sahip olmayı seven 8 numaralı kişi olarak; maddi mal varlığı, kariyer başarısı, saygı ve otoritenin sizin için güçlü motive ediciler olduğunu bilirsiniz. Maddi refah ve servet getiren bu sayının gücü yüksektir.

Yaşam hedefinizdeki güç, tutku ve özgünlük size iyi organizasyon becerileri ve maddi düzeyde başarılı olma hırsınızı takdim eder. Otoriter ve maddi hırsları olan 8 olarak, büyük işlere ve finansa yatkınlığınızı sağlayan da zaten bu kaynaktır.

Para yönetiminden keyif alan işletme ve finans odaklı olan 8 iseniz, son sözü söylemeyi ve karar veren mekanizma olmayı çok seversiniz. Bu tarafınız, birçok yöneticinin neden sizin içinizdeki enerjiyi taşıdığını açıklar. 

Neden-sonuç yasası kapsamında, dağınızın zirvesine tırmanırken, kendiniz için belirlediğiniz kurallar ya da düzenlemeler tam olarak planladığınız gibi gitmezse, kendi başarılarınızdan keyif almanız zorlaşır. Neticesinde ke11-dinize acımasız davranıp psikolojik baskı uygular hale gelmemeye dikkat edin. İyi bir muhakemeye sahipsiniz çünkü siz, adalet ve merhameti sembolize eden gücün sayısısınız. 

Size bahşedilen başarı, statü ve gücünüzü, kendi hayatınızda kalıcı bir şekilde kullanırsınız. Ayrıca özünüzdeki cömertliği, anlamlı bir şekilde maddi ve manevi çerçevede insanlığın gelişimine katkıda bulunarak, başkalarına yardım ederek ve destekleyerek adeta fener misali diğerlerine de ışık tutarsınız.

İlerleme odaklı yapınızı doğru şekilde kontrol etmeli, şefkat ve paylaşıma ilişkin dersleri alarak tevazu sahibi olma yolundan ayrılmamalısınız. Fakat bazı durumlarda aşırı otoritenizin etkisi, yargı dürtüsüyle yönetme eğiliminize sebep olabilir. Buna dikkat etmeniz ilişkileriniz açısından iyi olacaktır.

8 POZİTİF ÖZELLİKLER

GÜÇ (KUDRET), OTORİTE, İKTİDAR, KOMUTAN, SİYASET, YÖNETİM, PARA, HIRS, BOLLUK, BEREKET, BİLİM, TEKNİK, MÜHENDİS, FİNANS, POZİTİF BİLİMLER, ZAFER, CESARET, BÜYÜK PROJE, ZİHİN, EKONOMİ, SAVAŞ, DAYANIKLILIK, HIZ, MÜLK, SOYLULUK, FABRİKA, SANAYİ, İHALE, VERİMLİLİK, ÜRETİM, JENERATÖR, BÜROKRASİ, İŞ ADAMI, KALKINMA, MUHAKEME, REFAH, KARİYER, KAHRAMAN, HİYERARŞİ, İTİBAR, HAKİMİYET, ZENGİN, ÖDÜL, LÜKS, GÖNENÇ, TATMİN, PATRON, TİCARET, KARİZMA, HIZIR (HZ=HAZRET+HIZ)

8 NEGATİF ÖZELLİKLER

GÖSTERİŞ, EMRİ VAKİ, AÇ GÖZLÜ, AKIL HASTALIĞI, HOŞGÖRÜSÜZ, TALEPKAR, ZORBA, ZULÜM, İSRAF, SÖMÜRÜ, BASKI, VİCDANSIZLIK, ALZHEİMER (HZ), SONUÇ ODAKLI, ŞİZOFRENİ, VANDALİZM, ANARŞİ, İŞKOLİK, FAKİRLİĞİ YÜCELTME, AŞIRI HIRS, MONARŞİ, TUTUNAMAMA, MARKA BAĞIMLILIĞI, ALIŞVERİŞ TUTKUSU, MATERYALİZM (POZİTİVİZM

SAĞLIK

8, 2 ile de bağlantıdadır. 2 ana başlığını da okuyabilirsiniz.

Dayanıklılığınız ve kararlılığınız hayatınızın her alanın da öne çıkan özelliklerinizdir. Bedensel, ruhsal ve zihinsel sağlığınız için de aynı yorumu yapmak mümkündür. Dayanıklılık ile bağdaştırılan atletik sporlar sizi daha da enerjik ve dinamik kılacaktır. Hız 8 ile ilişkili bir nitelik olduğundan, olası bir rahatsızlık ya da hastalığa yakalanırsanız iyileşme süreciniz de aynı şekilde süratlidir. Besin programlarınızda vejetaryen ve kırmızı et dengesini iyi kurarsınız. 8 tipolojik olarak sonsuzluk sembolü ile ilişkide olduğundan uzun ömrünüzün işaretidir.

Lider ve yönetici pozisyonlarda, üst konumlarda yüksek sorumluluk içeren mevkilerde olmanız, keskin ve seri zihninizin göstergesidir.

Ancak aşırı yükümlülük gerek bedensel gerekse zihinsel sağlığınızda tükenmişlik sendromunu getirmemelidir. Muhakeme kabiliyetinizi kendinize de göstermeli, sorumluluklarınızı paylaşmalısınız.

Oldukça iyi bir hafızaya sahipsiniz.

YASALAR
BOLLUK YASASI

Bolluk, evrenin sonsuz döngüsü içinde sürekli olarak üretiyor, genişliyor, büyüyor ve gelişiyor. Sevgi, mutluluk, başarı, huzur, cömertlik, iyimserlik, kahkaha hayatımızda ve auramızda biriktirdiğimiz tüm olumlu ve pozitif niteliklerdir. Bolluk yasası ise evrenin sunduğu sınırsız kaynakların tüm bu cömertliği ile yaşamınızda gezinmesidir ve bu büyük bolluk sonsuza kadar hepimiz için mevcuttur.

Bolluğun yaşamımızdaki akışı tamamen bizimle ilgilidir. Düşüncelerimiz, duygularımız, inançlarımız, beklentilerimiz ve tavırlarımız ile ya yaratır ya da engelleriz. Başarıyı ya da statüyü hak etmediğimizi düşünmemize, sadece cesaret edemediğimiz ya da kendimizden kuşku duyduğumuz için harekete geçememek gibi örnekler verilebilir. Peki bunu engelleyen ne veyahut kimdir? Ne yazık ki biziz. Öncelikle bolluk bilincinde olarak maddi ve manevi bolluğun tüm yaratımını gerçekleştirme gücüne sahip olmalısınız. İhtiyacımız olan ya da isteyebileceğimiz her şey hazır olarak, bizi bekler. Ardından tüm bu negatif düşünce kalıplarını ortadan kaldırarak inançlarımızı dönüştürmek, hayatın bolluğunun ve zenginliğinin akışında birlik­ te yol alarak bolluk yasasını hayata geçirmemiz mümkündür.

BİLİNÇALTI ZİHİN YASASI

Bilinçli zihin yaşamımızın yüzde 8’ini yönlendirirken, yüzde 95’i bilinçaltı tarafından yönetilir ve onu şekillendiren de haliyle bilinçaltı kodlarımızdır. Aldığımız aktif kararlar, davranışlarımız ve duygularımız oradan çıkar. Kimi zaman da nasıl bildiğimizi bilmediklerimiz, otomatik tepkilerimiz şeklindedir ve henüz keşfedemediklerimiz ise uykudadır. Bilinçaltı zihin yasası, aslında bilinçaltına dair bir anlayış geliştirmek ve sınırsız gücünün yeteneği aracılığıyla yaratmayı anlamak açısından önemlidir. 

Bilinçaltı zihin, bilinçli zihinden 30 bin kat daha güçlüdür. Dolayısıyla yasanın niteliklerini kullanarak bilinçaltı zihinde neyin tohumunu ekerseniz, fiziksel realitede tam da onu tezahür ettirirsiniz. Bu yasayı, hayatınızı ve onun her alanını ya da yönünü bilinçli olarak yaratmak ve dönüşümünüz için yararlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Yasayı ne kadar uygularsanız o kadar ustalaşırsınız. Bilinçli zihin ile bir şeyi gördüğünüzde titreşimler tasarlanır ve somut olarak görme duyumuz vasıtasıyla görürüz. Bilinçaltı zihin tarafından ise görünmeyen düşünceyi, arzunuzu, isteğinizi gerçekmiş gibi 5 duyunuzu kullanarak imgeleme-yaratım yoluyla bir vizyon yaratırsınız. Böylelikle bilinçaltı kontrolünü ele geçirerek, bilinçaltı zihninizde “gerçekmiş gibi” bir algı oluşturursunuz. 

Bilinçaltı duyularınız vasıtasıyla yarattığınız her ne ise bilinçaltı zihin onu gerçek kabul ederek, fiziksel realitenizin bir parçası haline getirir. Böylece yaratımlarınıza ulaşmanın gücünü bu yasayı kullanarak keşfedersiniz.

KARMA YASASI

Karma yasası, her manevi nedenin bir etkisi, sonucu ve her etkinin de bir nedeni olduğundan yola çıkarak, neden-sonuç ilkesine bağ­lı evrensel bir yasadır. Bizim deyimimizle “Ne ekersen onu biçersin” yasasıdır diyebiliriz. Özünde iyi enerjileri bilinçli olarak olumlu bir şekilde kullanırsanız, yaşamınızda tam istediğiniz şekilde pozitif etkiler baş gösterecektir. Aksi durumda tahmin ettiğiniz gibi kötü enerji, kızgınlık ya da nefret gibi olumsuz hislerinizle ürettiğiniz her düşünce, durum, olay, yaratım, eylem de aynı şekilde hayatınızda tezahür edecektir. Mutluluk istiyorsak mutluluk tohumları, başarı arzuluyorsak başarı tohumları ekmeliyiz. İsteklerimizle bağlantılı olan eylemlere yönelmemiz de haliyle ektiğimiz tohumların meyvesini alacağımızın işaretidir. Bugünün eylemi, yarının karmasıdır.

Anlaşıldığı gibi karma yasası, tıpkı bir bumerang gibidir. Düşündüğümüz ve eylemde bulunduğumuz her bir şey, titreşimleriyle hare­ ket halinde olarak neden-sonuç zincirlerini aktif hale getirir ve yine aynı şekilde zaman içerisinde bumerang misali hayatımıza geri dönerek eşdeğer bir yanıt yaratır. Karma yasasını kullanmanın en iyi yolu, istediğiniz sonuçları üretmek için bilinçsiz ya da gelişigüzel bir düşünce ya da zihin yapısıyla yaşamayı değil, iyi potansiyelleri gerçekleştirmek ve sonuçları değiştirmek için bu yasanın bilincine sahip olmayı gerektirir.

Ek olarak karma, geçmiş yaşamlardan şimdi yaşadığınız hayatınıza taşıdıklarınızla ilgili olduğundan son derece derin bir konudur. Bu nedenle kitapta yer alan “Karmik Ders” bölümünü okumanızı tavsiye ederim. Böylece aileniz, zihin yapınız, sağlığınız, seçimleriniz gibi birçok başlığı da içinde barındıran bu yasayı daha yakından tanımış olursunuz.

AİLE & İLİŞKİLER

Başkalarına şefkat duymak, 8’in çok iyi bildiği bir duygudur. Özün de büyük ve şefkatli kalpleriyle 8’ler, sevdiklerine her türlü ilişki biçimle­ rinde yardım etmeyi ve onları desteklemeyi sever. Bu nedenle de böylesi ilişkilere çekilirler. Tüm cömertlikleriyle kendi başarı ve statülerini diğerlerine anlamlı ve devam eden yollarında yardımcı olmak için kullanırlar. Bir 8 olarak “her şeyi verme” niteliğinizden kaynaklanır ki özgüven ve cesarete sahip biri olarak başkalarından saygı gören bir güce de sahipsiniz.

İş ortaklıklarına gelince, otorite sahibi güçlü bir şahıs, görev ve yüksek sorumluluk sahibi olmanızdan ötürü ortaklık ve sorumluluklar sizi zorlayabilir. Bu tür ilişkilerinizde muhakeme yeteneklerinizin devreye girmesinde fayda vardır.

Dikkatiniz tıpkı 1 rakamı gibi maddi kazanç ve hırsla güç sahibi ol­ maya yönelik bir işkolik olduğunuzdan, erken yaşlarınızda ilişkilere öncelik göstermeyebilirsiniz. Dolayısıyla bunu kabul eden eş ve partnerlerle ilişkiler kurabilirsiniz. Pozitif, ruhsal olarak farkında, sevgi dolu ve dengeli, tüm ilişkilerinizde adil, zengin ve alçakgönüllüsünüz. Otoriter ve yönetme yaklaşımını sergilemek romantik olmanıza engeldir. Bir 8 olarak, yanınızda sizi gerçekten güveniyle, hissiyatıyla yakalayan ve ihtiyacınız olan sevgiyi veren biri yoksa başka arayışlara yönelebilirsiniz. Ancak doğru kişi gelirse en tutkulu ve sadık partnerlerden biri olur, enerjinizi olduğu gibi verirsiniz.

8 numaralı kişi genellikle evliliğin güvenliğini, sevgisini ve şefkatini arzulamasına rağmen çoğu kez duygularını ifade edemez. Bazen de hırslı kariyerlerinde duygusal bağlamlara zaman ayıramayacak kadar meşguldür. Hayatta gerçek mutluluğu bulmak istiyorsanız, bu riske karşı korunmanız gerekebilir. Sevginizi gösterebilmeli, incinmekten ya da reddedilmekten korkmayıp duygularınızı tanımlamalı ve insanların kalbinize girmesine izin vermelisiniz. Bu durum, çocuklarınızda da kendi ebeveynlerinizden kaynaklı olabilir. Sevgi görememe, çocukluk dönemlerinizde başarılarınızın görülememesi ya da takdir edilmeme gibi durumlar şimdi bir eş, partner ya da ebeveyn olarak açılmanız adına engeller yaratabilir. Üzerinizde kurduğunuz baskıyı hafifletmenizde fayda var. Ailenizle bağ kurmakta güçlük çekiyorsanız, bunları çözmek adına adım atmalısınız. Ebeveyn olarak ise çocuklarınızın en iyisine sahip olacakları, hiçbir masraftan kaçınmayacağınız, güvenilir ve rahat bir ortamda yetiştirilmelerini sağlarsınız. 8 zamanı temsil eden bir rakam olduğundan, çocuklarınızla vakit geçirmekten keyif aldığınızı işaret eder.

MESLEK

Saygı ve yüksek gücün ortaya çıktığı tüm pozisyon ve alanlar, metafizik alanlarda pozisyonlar ve spiritüel yeteneklerinize dair manevi mesleklerde başarı sizinledir. Nezaket ve anlayış pozisyonları sizin için ideal olacaktır ve onlar için çalışırsanız maddi varlıklar sizin olabileceğinden, yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanmalısınız. İş zekanızı hayırsever çabalarla birleştirin, bu herkes için karşılıklı fayda sağlayacaktır. Dünyaya çıkın, daha az şanslı olanlara güçlü bir yardım eli uzatın ve izinizi bırakın.

BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞINIZ POZİSYONLAR:

Büyükşehirlerin, hükümetlerin ve kültürel ve ekonomik büyük kuruluş , kurumların global endüstrilerin işleyişini denetleyen büyük organizatörler ve yöneticiler; patron, CEO, iş insanı, kurum başkanı, holding yöneticisi, fabrikatör ve işletme sahibi, yatırımcı, şirket başkanı, büyük boyutlarla alın1 satımla uğraşan toptancı, ihaleci, uluslararası taşımacılık, dış ticaret uzmanı, tüccar, ihracat ve ithalatçı, gemi ve demiryolu nakliyecisi , tekne üreticisi, deniz kaptanı, memur, idareci, ofis yöneticisi, girişimci, finansal yönetici, maliyeci, bankacı, sigortacı , borsacı, muhasebeci, matematikçi, danışman, müzakereci, personel müdürü, yönetici koçu ,yetenek ofisi veya istihdam bürosu müdürü, kamu veya siyasi figür, siyasi organizatör, avukat, hukukçu, inşaat mühendisi, gayrimenkul, ağır sanayici, emlakçı, madenci, mühendis, kişisel hafıza küratörü, güvenirlik müdürü, kuantum makine öğrenimi uzmanı, yazılım geliştiricisi veya mühendisi, aktüerya uzmanı, epidemiyolog, yapay zeka uzmanı ve iş geliştirme yöneticisi, iklim mühendisi, sentetik biyoloji uzmanı, genetik uzmanı, robot mühendisi, 3D üretim mühendisliği, askeri yetkili ve­ ya uzman, polis memuru, sivil hizmet memuru, editör, yazar, yayıncı, koleksiyoner, sanat taciri, hayır işleri organizatörü, sosyal hizmet uzmanı, kulüp-dernek-vakıf organizatörü.

H HARFİ – 8

H harfi anlamında başarıyı taşır. H’nin yokluğu ise varlığın, boşa enerji harcadığını söyler. Bunu Türkçe bir deyişle “bir baltaya sap olamama” durumu olarak değerlendirebiliriz.

Tıpkı A harfi gibi iki ayağı yere sağlam basan dengeli bir harf olan H’nin kararlı olduğunu söylemek mümkündür. H’nin olmadığı bir durum ise kararsızlıkla birlikte gelen cesaretsizliği gözler önüne serer.

Başarı, kararlılık ve cesaretle gelen itibarı simgeleyen güçlü H, yokluğunda kendine bir yol çizemez, tırmanacak bir merdiven bulamaz ve itibar sahibi olma yolunda zorluk çeker.

H harfi motivasyonu hatırlatırken, olmadığı isimler bunun eksikliğini çeker.

Bilinçaltını simgelemesiyle beraber farklı bilinçaltı metotlarıyla iyileşmeyi işaret ettiği gibi, yokluğunda bilinçaltına negatif duyguların hakim olduğunu görürüz.

Q HARFİ- 8

Birçok dilde bulunmayan benzersiz bir harfe sahip olan biri olarak, sizin de nitelikli bir kişi olduğunuzu işaret eder. İlk olarak dünyevi düzlemde, büyük bir güce sahip dinamik kişiliğiniz ile doğal bir yönetici, lider, fiziksel özellikleri baskın bir kahraman, otorite figürü olmanızın yanı sıra; kariyer, karizma, statü ile birlikte güçlü nitelikleriniz mevcuttur. Asla manipüle edilmeyen, hırs sahibi, inatçı bir kararlılıkla geri dönüşü imkansız ve rekabeti seven biri olarak, yönetici yeteneklerinizi soylu ve aristokratik bir şekilde sergilersiniz. Her sonuç odaklı hedefi takip eder ve tüm zorluklara karşı muazzam bir dayanıklılık sergilersiniz.

Sebep-sonuç yasasına bağlı olan rakamın nitelikleriyle de her durumu çözümleme neticesinde yüksek başarıyı, maddi refahı ve övgüyü, takdir ve niceleri gibi manevi refahı da temsil eder. Harfin ucundaki çapa, size köklenme enerjisiyle güç verir; kararlılığınız ve cesaretinizle engelleri aşma becerisini sunar. En güzel kanıtı ise güçlü Q’nun özünde harfin İngilizcede “kraliçe” anlamına karşılık gelen “queen” kelimesinde karşımıza çıkar. Doğal otorite, iktidar sahibi ve yönetici vasıflarınız ile kamusal hizmeti de içinde barındıran bir harfe sahip olmanız, başkalarını etkilediğinizi ve başkalarının başarıya ulaşma adımlarında onlara yardım ettiğinizin işaretidir. Böylece yukarıda bahsettiğim manevi refah kendini burada doyum ya da tatmin biçiminde açığa çıkarmış olur. Ancak negatif bir Q hali, harfin aşırı fazlalığı ya da yokluğu, zorlayıcılıkla birlikte hükmetme eğilimi getirdiği gibi, gücün getirdiği maddi refahı da kötüye kullanma şeklin de kendini gösterebilir. Öncelikle azmin ve yüksek zekanın simgesi olan harfin titreşimini dengelemelisiniz. Hükmetme ile birlikte kendini gösteren inatçılığınızı zaman zaman ilerlemek adına bir kenara bırakıp, teslim olmayı da aklınızdan çıkarmamalısınız. Parayı çeken bir harf olarak maddi zenginliği yapıcı kullanmaya, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye, parayı ve elbette statüyü iyi, doğru, dürüst yönetmeye dikkat etmelisiniz. Maddi ve manevi potansiyelinizi boşa harcamamalısınız.

8, bilinçaltı ve zihni temsil eden titreşimiyle sizin de manevi aleme dair soruları cevaplama arzusu taşıdığınızı gösterir. “Question” yani soru sordukça büyüyen ve genişleyensiniz. Bununla birlikte zihniniz her daim yeni görüntüler arayışındadır. Zihinsel canlılığınızı muazzam yeteneğiniz olan imgeleme ile diri tutarsınız. Kısacası gizil güçleriniz olduğunu söylersek abartmış olmayız. Bu kimi zaman anlaşılmayan biri olduğunuz imajını verebilir. 8’in ve eşdeğer harfi Q’nun benzersiz niteliklerini ise en iyi “quarantine” yani “karantina” halinde, sessizlik ve tefekküre kendinizi bırakma cesareti gösterdiğinizde verimini alırsınız.

Kişisel, ruhsal ve duygusal düzeyde kendiniz üzerinde baskı kurmamaya özen göstermeli, 8’in taşıdığı muhakeme yeteneklerinizi hatırlamalısınız. Baskı ve basınç hissettiğinizde sessizlik sizi rahatlatan unsurlardan birine dönüşür.

8’in içinde barındırdığı en kıymetli potansiyeli işaret eden tasvir, maddi dünyada sınırsız görüşe açık oldukça idealleri gerçekleştirmeyi, manevi alemde ise kaynağın bolluk bereketine teslim oldukça gelen manevi refahın deneyiminden bahseder.

Z HARFİ – 8
“Yer ile gök arasında köprüyüm” diyen Z harfi hem dünyevi ve bilinçli hem de bilinçaltı uğraşlarla meşguldür. İki enerji düzeyine işaret eden harfin dersi, ikisi arasındaki dengeyi kurma çabasında yatar.

Dünyevi boyutta, kendinden emin, hızlı ve keskin zekâsı ile yöneten konumunda olan, tamamıyla iş dünyasına ait olduğunu kanıtlar gibidir. İşi ile son derece meşgul olan harfin tek hedefi maddi refah ile manevi özgürlüğe ulaşma amacını taşır.

Acımasız bir işkoliklik Z’nin negatif tarafını yansıtırken, aklıma “ze n” kelimesini getirir ki Z’nin psikolojik çerçevede dengesini bulmasına işaret eder. Kontrol edici doğasını, huzurla dengelemek gerektiğini haykırır.

Bir Sonraki Yazı: 9 RAKAMI- I İ R HARFİ yazısı için TIKLAYINIZ…

İlgili Kursa Ulaşmak İçin “ Temel Numeroloji 1. Modül (Temel Seviye)” Kursuna Tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilir yepyeni bir yetkinlik kazanabilirsiniz. 

Kurs Önizlemeleri​

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin