9 RAKAMI- I İ R HARFİ

9 rakamı doğum tarihinizin toplamının sadeleşmiş halinden elde ediliyorsa (örneğin 07.06.2021= 7+6+2+2+1= 17= 9 gibi);9 numara doğum tarihinizde; 9-18-27 (doğum günü numarası) ise ve 9 8numaranın ait olduğu yukarıda belirtilen harfler herhangi bir isminizde görünüyorsa, özellikleri sizin için geçerlidir. 

Harflerin aşırı yoğunlukları da yoklukları kadar, baskın ve negatif enerjisine eğilimlidir.

9 RAKAMININ SEMBOLÜ

Mısır’daki piramitlerden ayçiçeklerine, Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa adlı tablosundan salyangozlara kadar birçok nesnede altın oranı görmek mümkündür. Doğadaki tüm varlıkların şeklinde ve yapısında bulunan bu özel oran yani gizli koda sahip 9, evrenin yapısındadır. Görünenin ötesine bakmayı tecrübe ettiğinizde, 9’un sembolizmasının her yerde olduğunun farkına varırsınız. Mükemmelliği, dengeyi, düzeni ve yüceliği temsil eder.

Öte yandan 9, tipolojisiyle beraber sonsuzluğa eşlik eden sayı, insanın bütünlüğünün de sembolüdür.

9’un numeroloji tanımında, ilahi sistemle birlikte hareket ettiğini görürüz. Tek haneli sayıların sonuncusudur. 9, tüm sayılar arasında en gelişmiş olanıdır. Üstat sayılara ulaşmada n önce en yüksek manevi farkındalık seviyesidir. Gerçekten gelişmiş 9, aslında l’den 8’e kadar olan tüm deneyimleri doğasında barındırır.

Kendinden önceki 8 rakamının da iyi frekanslarıyla titreşir. Doğasındaki bu genişlik ona, daha yüksek bir gücün olduğunu ve bu bilginin çekinilmeden paylaşılması gerektiğini öğretir.

9, başlangıç ve bitişlerin sayısı olup aynı zamanda oldukça manevidir. Tamamlamayı, bir şeyin sonunu ve ardından diğerinin başlangıcını müjdeleyen sayı; yolculuğun da asla sonlanmadığını, ölümden sonraki yaşam ve reenkarnasyon yasasını temsil ettiğinden, 9’un derinlerinizde­ ki sonsuz manevi kaynağına sahip olarak içe doğuş, dejavu deneyimleri, geçmiş yaşam sezgileri derinlerin izdedir.

Dolayısıyla 9’un manevi dürtüsü ve bu yöndeki hakikat arayışı sizin için her şeyden önemli olabilir. Çünkü yaşamın diğer tarafını, o bilinmeyen ve gizemli olanı, ruhsal kanunları, manevi uyanışı, ilahi ve içsel bilgeliği keşfetmenin peşindesinizdir. Bu yolda da ruhsallığın yardımına başvurmak, kendi spiritüel yollarınızı bulmak ve istediğiniz o bilgiye ulaşmanız konusunda 9, sizin elinizden tutacaktır.

Ruhsal açıklık ve zihinsel keskinlik ile sezgisel armağanlarınızın birleşimi ile 9 numaralı bir kişi olarak; iyileştirici, insancıl, anlayışlı, şefkatli, hayırsever ve özveri titreşimlerinizle, insani yardım çerçevesinde evren- sel sevgiyi yayarsınız. Evrensel sevgi ve anlayışın titreşimini taşıyan ve bu anlayışla büyümeyi mümkün kılan 9, nihai öğretmen ve danışmandır. Evrensel bilgeliğe sahip olan geniş açılı bakışınız, iç huzuru ve yaydığı hoş­ görü ile bize birbirimizi nasıl kabul edeceğimizi, merhamet göstereceğimizi ve affedeceğimizi öğretir. Yaratılışta saflığın somutlaşmış hali olan 9 aynı zamanda ruhani, yaratıcı, empatik bir sevgiyle motive olur. Şefkat ve özveri ise 9’un kaynağında bulunan diğer iki önemli değerdir.

“Dünyanın ışığı” terimi adeta sizin içindir. Herkes için nadir bir anlayışa sahipsiniz. Özverili ve insancıl bir şekilde hizmet etmek ve karşılıksız verme eyleminde bulunmakla deneyimlediğiniz memnuniyet ve doyumun yerini hiçbir şey dolduramaz. 

Kendinizi bu şekilde ifade edersiniz. İnsan ifadesinin tüm yelpazesini sahiplenerek, eşitsizliğe ve kendi mizacınıza karşı mücadele etmeniz de bu kaynaktan gelir. Vererek kazandığınızı bilir, bu yüzden de memnuniyetinizi vermekten sağlarsınız. Yoğun ve derin duygularınızın kontrolünü sağlamalısınız.

Siz 9’lar önemli dünyevi yaratıcı sanatsal ilhama sahip biri olarak diğerlerine benzemezsiniz. Sanatsal tüm ilhamları açığa çıkarmanız için ihtiyacınız olan tüm zamanınızı kullanmaya ve yaratmaya öncelik tanıyın.

Dünyevi çerçevede ise 9’un bu bitiş ve başlangıçlarla dolu hayatında, işten ilişkiye, ilgi alanlarından yeni çevrelere kadar birçok başlığın her daim sonlanan ve yeniden başlayan sonsuz döngüsünü hayatınıza katar. Her ne kadar sonsuz döngü devam titreşimini yaşamınızda daim kılsa da hayal kırıklıkları ya da aksaklıklara rağmen siz her işinizi en iyi şe­ kilde organize eder, en mükemmel haline getirir, amacına ulaştırır ve tamamlamaktan zevk alırsınız. Hedefe ulaştırdığınız her durum, sizi parlayan bir kanaat önderi ya da rol model yapar.

SAĞLIK

9, 1 ile de bağlantıdadır. 1 ana başlığını da okuyabilirsiniz.

Şifanın rakamı olan 9; beden, zihin, ruh yönünden oldukça sağlık­lı olduğunuzu söyler. Hatta bununlada kalmayıp, dünyevi kimliğinizde doktor ve hemşire olarak görev aldığınızı, başkalarına iyi gelen ışık tutan bir kanaat önderi olduğunuzu, manevi bir düzemde ise biyoenerji, reiki gibi şifa metotlarına meyil gösterdiğinizi söyler. Aksi bir durum, hastalık hastası bir profil çizecektir.

Duygu dolu ve pozitif birisiniz. Hatta tüm bu hoş ve yüce duygularınızı sanatsal ilhamla ortaya çıkarırsınız. Duygularınızı ifade edemediğiniz durumlar ise bedende katılık bir yana, maddesel bağımlılıklara yönelmeyi beraberinde getirecektir.

Anlayışlı, affedici, merhametlisiniz. İlişkiler sizin için çok önemlidir. Saf iyi niyetiniz aynı şekilde karşılık aldığı müddetçe sorun yoktur. Ancak alamadığında ise takıntılılık, obsesyon gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Duygusal kontrolünüzü geliştirmelisiniz.

YASALAR: ŞİFA YASASI

Fiziksel formumuz olan bedenimiz aracılığıyla hayatı deneyimlemek için buradasınız. Yaşamı deneyimlerken iki temel duygu hakimdir: korku ve sevgi. Kanadalı Doktor David Hawkins ‘in yapmış olduğu araştırmalar sonucunda ortaya koyduğu Hawkins Duygu Ölçekleri’ne baktığımızda, sevginin S00’ler gibi yüksek frekans titreşimi ile ruh, beden ve zihne olan olumlu ve sağlıklı etkilerini görüyoruz. Öte yandan, korku ve bu duygunun alt başlığında yer alan korku kaynaklı diğer olumsuz duyguların da 175 frekansından başlayıp, en aşağı 20’lere inerek en düşük frekanslarda titreştiğini fark ettiğimizde; ruh, beden ve zihin üzerinde ne gibi tahribat yarattığını tahmin edebilirsiniz. 

Düşük seviyedeki duygular, yaşam enerji­ sinden ve kaynaktan yayılan çi enerjisinden mahrum olmayı işaret eder. Gerilim ya da baskı altında tutulan her duygu durumu en nihayetinde kendini bedensel, zihinsel ya da ruhsal rahatsızlıklar şeklinde gösterir.

Şifa yasası ise yaşam enerjinizi yeniden kazanabilmeniz içindir. Pek çok farklı şifa yöntemi vardır. İyileşme ve şifa için iyi bir uygulayıcı ile çalıştığınızdan emin olun. Öte yandan siz de iyileştirme ve şifa­ da etkili bir uygulayıcı olmayı seçmiş olabilirsiniz. 

Şifa yasasının bu noktada şu açıklamasını yapma gereği duyuyorum: Yasa, kaynaktan yayılan yaşam enerjisini kanalize etme yeteneği ile ilgilidir. Elbet­ te her yasada olduğu gibi önce kendimizi iyileştirmeliyiz. İyileşme gerçekleştiğinde artık yaşamınız olumsuz yönde etkilenmez. Ancak berrak bir zihin, açık bir algı ve mutlu bir ruha sahip alabildiğimizde başkalarını iyileştirebiliriz. Başkalarına bu yasayı uygulamadan evvel, onların alanına girmek için izin alınmalıdır. Çünkü iyileştirme onların duygularının, düşüncelerinin, eylemlerinin sorumluluğunu almaktan geçer. Bir kez bir başkasına şifa verdiğinizde ve onu iyileştirdiğinizde, Maya Angelou’nun dediği gibi, “iyileşme olur olmaz dışarı çık ve başkasının iyileşmesine vesile ol.” Ve ancak böyle büyüyerek sevgi dolu bir dünya yaratırız.

BAĞIŞLAMA YASASI

Affetmek, bağışlama yasasının özüdür. Affetmek hem sevginin en yüksek göstergesi hem de ruhsal gelişimin en önemli yönünden biridir. Bu nedenle ebedi bir erdem olarak görülür ve kutsal bir evrensel yasa olarak anılır.

Derinlerinizde hissettiğiniz bağışlama gerçekleştiğinde ya da bağışlayıcı olmayı öğrendiğinizde, karşılığını görünmeyen ama varlığınız­ da manevi olarak hissedilen içsel huzur ve mutluluk seklinde deneyimlersiniz. Olumsuz her şeyi bırakmanıza yardımcı olur, öfke salınır, sağlık ve sıhhat kendiliğinden gelir, iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. En güzeli de affetmekten iyilikler var olur çünkü bağışlama yoluyla evren bir aradadır ve soyumuz devamlılığını buna borçludur.

Bağışlama yasasını uygulamak son derece kolaydır. Birini affederek ya da af dileyerek başlayabilirsiniz.

TELEPATİ YASASI

Her birimiz eşsiz ve doğal yeteneklerle doğarız. Kimilerimizin varoluşunda ise bu kabiliyetler daha doğaüstü nitelikler taşır. Bunlar­ dan biri de düşüncelerin zihin yoluyla iletilmesini sağlayan sezgisel bir iletişim türü ya da yayın aracı olan telepatidir. Telepati kelimesini materyalist terimlerle açıklamak oldukça zor. Yunanca “uzak” anlamına gelen tele ve “duygu, algı, tutku, acı, deneyim” anlamına gelen patho ‘sun birleşiminden türer. Yeryüzü ağında, aynı bilinci taşıyan varlıklar olarak hepimiz birbirimize derinden bağlıyız. Bu bağ kimi zaman şefkat ve empati yoluyla, kimi zaman da telepati yoluyla gerçekleşiyor. 

Telepati yasası; duyu kanalınızı fiziksel etkileşime girmeden, uzak ya da yakın fark etmeksizin, başkalarının düşüncelerini ve hislerini ön sezmek, onların düşünceleri okumak için kullanılır. Başka birinin zihnindeki düşüncelerin titreşimleri, kendi zihin ve kalbinizde içe doğuş biçiminde deneyimlenir. 9 rakamına sahip olan birçok kişide genelde bu doğal armağan mevcuttur. Bu fenomeni kimi zaman içe doğuş şeklin­ de tanımlar, kimi zaman ise bütünün hayrına bilinçli olarak kullanır. 

Bu yasayı kullanmak ve uygulamak istiyorsanız, parapsişik güç üzerinde pratik yapmalı ve bu konuda zaman harcamalısınız. Bu­ güne kadar standart bilim modeline uymadığı için telepati fenomeni hep bir kenara itildi. Bilim artık bu doğaüstü güç ile uzlaştı. Elon Musk’ın “Neuralink” projesi, düşünceleri başkasının kafasına aktarma eylemidir.

AİLE & İLİŞKİLER

Sempatik, romantik ve duygusal sevgi dolu bir partner olsa da 9’lar imkânsız aşıklardır. Kendi kalbini gizlemesi, 9’a ulaşmanın ne ölçüde başarıldığının asla bilinmemesini sağlar. İmkansızlıkları da tam olarak bundan kaynaklanır. 

Hemcinsine değer vermenin memnuniyetini öğ­renmek, 9 için zaman alan zor bir derstir. Fakat bir ilişkideki güveni tereddütsüz karşılayacak ve sadakatleri değişmeyecek olan da yine derinden seven 9 kişileridir. Kıskançlığın üstesinden gelmeli, negatife meyilli düşünsel durumlarınızı çözmek adına daha çok baş başa vakit geçirmeli­ siniz. Böylece romantik tarafınız daha da ortaya çıkacak, sizin için önemli olan romantizm canlı kalacaktır. Öte yandan sezgisel bilgeliğiniz ve öğretmen edanızla hayranlarınız asla eksik olmadığından, telaşlı bir aşk hayatını beraberinde getirebilir. Diğer açıklama ise öğretmen ve kanaat ön­ deri sıfatlarınız, başkalarıyla olan ilişkinizde onların sizi takip edeceği bir rol model tanımlamasını da size yapıştırır.

İlişkilere ve sevgiye daha derin bir şekilde dahil olmak isteyen bir 9’sanız, her zaman içinizde bulunan yönlendirme dürtüsünden vazgeçmelisiniz. Sonsuz sevgi ve bağlılığa yemin etmeyi seven biri olarak, aile olmaktan keyif alır ve tam anlamıyla bu kurumun ve size getirdiği sıfatların tadını çıkarırsınız. Ebeveyn olarak “saf, çocuk ve masumiyet” rakamı olduğundan çocuklarla iyi ilişkiler kurarsınız. Bilgeliğinizi çocuklarınıza aktarırsınız.

Özünde tamamen özverili ve sağduyulu olan 9, çevresine karşı hayırsever çabalarda bulu nur. Birlik, eşitlik ve beraberlik, evrensel kardeşlik sizin için önemli olduğundan çok yardımseverdir. Hayata daha ge­ niş bir bakış açısıyla bakmaları ise onları materyalistlikten saptırır ve da­ ha şefkatli, nazik yapar. Sosyal sorumluluk gruplarıyla ilişki kurmaktan zevk alırsınız.

İş ilişkilerinde lider olma güdüsüne ve cesaretine sahip olsalar da yardımsever ve özveri dolu yapıları sayesinde başkalarına hizmette mükemmel hareket ederler. Ayrıca sevgi dolu, koruyucu, şefkatli ve ideal bir ortak olduğunuzun da altını çizelim.

Yaşam amacınıza hizmet etmeyen her türlü ilişkiyi sonlandırmak için gerekli güce sahip olduğunuzu bilin.

MESLEK

Manevi yeteneklere sahip olduğunuz için tüm ruhsal alanlarda potansiyel taşırsınız. Şifacı, danışman, ruhani lider ve bununla beraber başkalarına yardım etmeyi, ilham vermeyi veya motive etmeyi amaçlayan diğer birçok pozisyon sizin için uygundur. Sıradan bir pozisyon size asla uymaz çünkü sürekli olarak yeni ve heyecan verici konuların peşinde olmanız gerekir. İlginiz sizi tüm alanlara taşır ve her şeyi iyi yaparsınız. İlgi uyandıran her şeyi derinlemesine araştırın ve bilginizi bir şekilde başkalarına aktarın. Ancak bu yolla başarılı ve mutlu bir birey olacaksınız.

BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞINIZ POZİSYONLAR:

Ulusal-dini lider veya sözcü, politikacı, yönetici, mucit, iletişim, hizmet, girişim, kamu hizmeti, sosyal hizmet uzmanı, konuşmacı, motivasyon konuşmacısı, sanatçı, müzisyen, heykeltıraş, tasarımcı, besteci, oyuncu, ressam, moda uzmanı, gazete veya dergi yayıncısı , radyo veya TV programcısı, editör, yazar, eğitim ve öğretim görevlisi, tiyatro yönetmeni veya yapımcısı, tarihçi, kültür sanat vakfı kurucusu ve görevlisi, in­ san kaynakları danışmanı, halkla ilişkiler uzmanı, saç stilisti, kozmetikçi, doktor ve diğer sağlık hizmetleri, alternatif sağlık terapisti (akupunktur, masaj, biyoenerji), şifacı, yaşam koçu, psişik araştırmacı, reiki uygulayıcısı, bilim-araştırma ilaç sektörleri, sivil toplum örgütü üyesi, demir-metal-çelik işçisi, itfaiyeci, sosyal hizmet uzmanı, aktivist, sosyal davaların lideri, vaiz, reformcu, hukukçu, hakim, avukat, epidemiyolog, yapay zeka uzmanı, genetik uzmanı, geriatri uzmanı, gerontoloji uzmanı, genomik portföy müdürü, yapay zeka destekli sağlık teknisyeni, dijital bağımlılık rehabilitasyon uzmanı.

I VE İ HARFİ-8

İlahi aşka ve yüce rehberlere duyulan hayranlık, ayrıca varlığın üzerinde hissettiği koruyuculuk titreşimidir. 

Dünyevi manada “kişinin kendine duyduğu hayranlığı” şeklinde de yorumlayabiliriz. Harfin yokluğu, varlığın kendine şefkat göstermediği durumu ortaya koyduğu gibi, negatifte ilahi olanın karşıtı olarak “musallat” enerjiyi gösterir.

Merhamet, hümanizm gibi evrensel değerlere sahip olmayı ve evrensel kardeşliği temsil eden I-İ harfleri, isimde var olmadığında hoşgörüsüz, duyarsız bir varlık durumunu işaret eder.

I-İ harflerinin sezgiselliği ifade etmesi, negatifte sezginin noksan olduğu gibi bir “illüzyon” yaratımına kapılmamak gerektiğini anımsatır.

R HARFİ-8
Harfin paylaşmaya dair güdüsünü işaret eder. Harfin yokluğu ya da aşırı yoğunluğu, bencilliği ve paylaşma güdüsünün olmadığını gösterir.

Tamamlama titreşimini beraberinde taşıyan harf, her şeyi bitirmek ve sonlandırmak olarak anılsa da harfin yokluğunda sürüncemede bırakmak deyiminin yaşandığını görürüz. Kendini tekrarlamanın sıkıcılığını yaşatır. Dağınık güçlere işaret eden bu yokluk, varlığın “risk” olarak algıladığı yarım kalan şeyleri tamamlaması gerektiğine işaret eder.

Kurs Önizlemeleri​

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın