Ajna – Alın Çakra – Üçüncü Göz

Sosyal medyada paylaş

6. TEKAMÜL MERKEZİ / AJNA

Ajna, tam alnımızın ortası, iki kaş arasından biraz yukarıda olan, frontal lob. 

6.merkez hakikati görme merkezi;
Hakikatin gözü. Mutlak’ın ifadesi, piramitin içindeki göz ajnanın ifadesi. Horos’un gözü, Ra’nın gözü. 

Çakra ismi ajna. 

Seri katillerin beyinlerini içgüdüsel olarak inceliyorlar. Frontal lab faaliyeti diğer insanlardan zayıf. Bu lob, hakikati görmeyi sağlıyor. Kuran’ın söylediği gibi, insanların gözleri perdelidir. Gerçekten frontal loblarında perde var seri katillerin. Hangi yaşamlarında kapatmışlar ya da bu yaşamlarında mı yapmışlar? Keyif için kötülük yapan insanların vicdan mekanizmaları yok. 

Hakikatin görülmemesi savaş sebebi. Olayların arkasındakini göremiyorlar. Sadece bu Müslüman, bu zenci, çekik gözlü. hakikati gören insan ayırım yapamıyor. Hakikati gören, tekliği görüyor. 

Ajna, aydınlanmamızdaki önemli çalışmalardan biri. Rengi çivit mavi/ parlament mavisi / indigo.

Niye İndigo Çocuklar Deniyor?

Peggy Phoenix Dubro’nun doğduğunda bir beyin rahatsızlığı var. Nöronları ters bağlı, aura görebiliyor. 1970’lerden 80’lerden gelen kuşağın bazılarında auraların çivit mavi olduğunu görüyor. Özel tür galiba diyor. İndigo çocuklar tanımını ilk kullanan odur. )

Aura Hakkında; Aura 7 katmandan oluşur. İlki eter, beyaz. Bedeninizin çifti gibidir, etrafını kaplar. Onun hemen üzerinde aura katmanı vardır. Senin auran yeşil dendiğinde bu katmandan bahsedilir, değişmez. Değişen başka katmanlar vardır. Bir üst katman, duygusal bedendir. Normalde ana aura rengi değişmez. Mental, astral, duygusal bedenler değişir. 

Ajnanın bezi, kozalaksı olan hipofiz bezi. Ajna çakra, epifiz beziyle çok karıştırılır. Epifiz tepe çakranın bezidir. Epifiz bezi göz gibidir, 90 derece yukarı bakar. Hipofiz bezi ise çam kozalağına benzer. Hatta Budha’nın başlıklarına bakın, kozalağa benzer. Alın çakranın ve görmenin simgesidir. 

Alın çakra hipofiz, tepe çakra epifiz beziyle ilgilidir. Hipofiz bezi, sezgilerin güçlenmesini, görmeyi sağlıyor. 

Ajnanın Organları:

Burun, sinüsler, ağız, alt beyin, sol göz, merkezi sinir sistemi, frontal lob, kulaklar, hafıza.

Ajna Elementi:

Işık

Ajna, Alın Çakra, Hissi duyusu:

Sezgi ve içgörü

Koklama değil o, kök çakra ile ilgili. Koku almıyorsanız o kökle ilgili. Koku alıyorsanız, koku size sezgileri getiriyor, alın çakra ile ilgili. Koku aracılığıyla vizyon gelir. Burun dediğimizde sezgisel kokudan söz ediliyor. 

Üçüncü Göze Rahatsızlıkları:

Baş ağrıları, uykusuzluk /insomnia, sinüs, sinüzit, gözlerdeki glokom, katarakt, uzak-yakın görme sorunları, depresyon, anksiyete, yüz akneleri, kabuslar, karabasanlar. 

Ajna Frekansı:

La notasına denk. 448 Hz

Üçüncü Göz Mantrası:

Om

Üçüncü Göz Mudra:

İki eli yumruk olarak birleştirelim. Orta parmakları çıkarıp yukarıda birleştirelim. Başparmakları da birleştirelim. Özellikle alın bölgesinde titreştirebilirsiniz. 

Ayakaltı bası noktası:

Başparmağın orta kısmı. 

Ajna Kristalleri:

Lapis lazuli en güçlü taşı. Lapis, Mısır’da kutsal taşlardan sayılıyor. Tutankamon’un ve diğer firavun ve ustaların büyük taçları var. Tam ortalarında lapis lazuli bulunuyor. Sodalit de mavi, lacivert. Mavi aventurin, azurit, moldavit, herkimer elması, garnet. 

Lapis lazuli bu konuda titreşimi en güçlü taş. 

Alın Çakrası Yiyecekleri:

Yaban mersini, mor lahana, patlıcan, mor havuç, mor üzümler, pancar, mor patates. 

Ajna Yoga Pozisyonu:

En güzeli secde. Normal secde pozisyonu da alın çakrayı güçlendiriyor. Alnı yere koymak, alın çakramızı diğer çakralarla hizalıyor. Bir şeyi yaparken niyet önemli. Sadece yoga pozisyonu yaparsanız spor oluyor o. Secde her dinde var. 

Ajna Esanslar: 

Yasemin yağı, lavanta, biberiye.

Üçüncü Göz Aktivite: 

Resim yapmak, çizimler, mandala. Bu bölgenin özelliği vizyon. Onu geliştirecek her şey. Hayal kurmayı güçlendiren tüm aktiviteler. Erk hayvanları (totemler), rüya çalışmaları.

Düşünce eylemi alın çakrayla ilgili;
Dolayısıyla alın çakra aynı zamanda yaratım mekanizmasıyla ilgili. İlham diyemeyiz, o daha çok kaynaktan geldiği için tepe çakra ile ilgili. Tasarım faaliyetleri alınla ilgili. 

Mandala aktivitesi çok fazla güçlendirir. Mandalayı sıfırdan yapmak veya hazır olanı boyamak.
Mor mumlar da güçlendiriyor. 

Ajna Konuları:

Sezgi, görme, vizyon, netlik, içsel rehberlik. 

Hikmeti görmek için;
öncelikle bariyerleri kaldırmak gerekir. Duyulardaki bariyerler alın çakrayı tıkar. Zihinle çok bağlantılı bir yer. Zihnin düşünce aktivitesi ne kadar fazla olursa olsun o kadar az vizyon görürsünüz ve içsel rehberlik alırsınız. Ne kadar düşünce mekanizması netse, o kadar fazla mucizeler yaşarsınız. 

Odağı güçlendirme çalışmaları alın çakrasına iyi gelir. Yaratıcı odak kullanımı. Zihniniz dağınıksa, unutkansanız, burayla ilgili sorun olduğu anlamına gelir. 4 odak egzersizini tavsiye ederim. 

Alın çakra şifalamada da güçlü, görmeyle şifalandırıyor. Olasılıklar içinde bir şeyi bir süre gözlemleyebiliyorsanız o gerçek hale gelir. 

Kanser 3 dakikada iyileşiyor belgeselinde hastalığı iyileştirmeye çalışmıyorlar. İyileşmiş halini gözlemliyorlar. Zaten olmuş, bitmiş, iyileşmiş halini gözlemlemek. En güçlü şifa budur.
En önemli aşama, komutun gerçekleştiğinizi izlememiz. 

Gözlemci olarak şahit olmamız. Ana kaynağı, iki noktada gözlem yapmak. Karaciğerde sorun varsa mükemmel halini izliyoruz. 

Alın çakrası çok güçlü insanlar aynı zamanda güçlü şifacılardır;
Dünyada gözleriyle şifalayan insanlar var, hiç konuşmuyor, seminere giriyor, platform üzerine çıkıp katılımcıların gözlerinin içine bakıp gidiyor. Orada şifalanan çok insan var. Gözleriyle şifalıyor. Tamamen iyileşmiş olana şahitlikten geliyor. 

Bir şeyi ne kadar istiyorsanız isteyin, onun gerçek olduğunu göremiyorsanız gerçekleşmiyor. İmajinasyon, dikkatinizi çevirdiğiniz şey güçleniyor. Dikkatimizi başka yere verdiğimizde orada madde oluşmaya, yoğunlaşmaya başlıyor. 

Hakikati: 

Hakikati gören gözümüzü açmak. Gerçekliği net şekilde görme yetisine sahip olmak. 

Bazı insanlar büyük resmi görebilirler, kimi sadece görünene bakar. Gerçek büyük resmi görenler, olanı size öyle aktarırlar ki; Hiç bu taraftan bakmamıştım dersiniz. Hakikati olduğu haliyle görebilen insanlar 3. gözünü geliştirmiş insanlardır. 3. gözü geliştirmek sadece aura görmek değildir. Telepati kurmak onun hediyelerinden biridir. 

Yaradan’ın Gözü

Asıl iş, buradan dünyayı değil, yukarıdan, Kaynak’tan bakıp gerçekliği görebilmek. Bu, Yaradan’ın gözüyle bakmayı gerektiriyor. Maddeye O’nun gözüyle bakarsanız, olayların, gerçekliğin arkasındaki hakikati görürsünüz. Olan olaylar içinde hakikatler var. Rahatsızlığımız var, arkasında hakikatler var. Arkasında aldığımız hediyeleri görüyoruz. 

Anlatılanı değil, arkasındaki hakikati görüyorsanız, alın çakranın marifetidir. 

Burayı en fazla güçlendiren çalışmalardan biri de EN YÜKSEK ANLAMI BULMA çalışması. 

O’nun (Yaradan’ın) gözüyle, sevgiyle bakmaya niyet ediyorum, Benim gözüm, O’nun gözü olsun diyebilirsiniz bir olaya. 

Durugörü Açma Egzersizlerinden Biri / Eter Görme

Hikmetlerinden biri, duru görü tarafımızı açmak. 

Durugörüyle ilgili bazı egzersizler;
Elimizi birbirine sürtüyoruz. Sonra işaret parmaklarımızı göz hizamızda tutuyoruz. Parmakları birbirinden uzaklaştırıp ortaya bomboş bakacağız. İki parmak arasında renksiz bağlantı varmış gibi görünüyor. Gözyaşı akıyorsa, ağrıyorsa zorluyoruz demektir. Bu çalışma ile kendi eterimizi görüyoruz. Güçlü görürsek sonraki katman aura. 

Arka Plan Renkleri

Nefesi tutmayalım, boş bakalım. Arka plan beyaz veya siyah olursa daha iyi. En iyi arka plan beyaz olan. Eter, bedenimizin hemen etrafındaki çift, renksiz, sıvı gibi katman. En rahat görülen katman. Aura biraz daha çalışma gerektirir. Aurada da aynı yöntemi uyguluyoruz. Pozitif olmamız da önemli, titreşimimiz yüksek olmalı. Sadece insanların değil, nesnelerin, çiçeklerin de aurası var. 

Duruişiti de yeteneklerden. Rehberlerin sesini duymak da alın çakra ile ilgili. 

Alın çakra; görülerimizle, duyularımızla, duyularımızdaki bariyerleri kaldırıp hakikati görmekle ilgili. 

Işınları:

Burada 2 büyük ışın var. Simgesi iki yapraklı lotus. 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: