Akrep Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Sosyal medyada paylaş

23 Ekim 21 Kasım. Mars ve Plüto, Akrebin işbirliği içinde olduğu gezegenler. Akrep en derin su, sabit Su. Göl gibi yani. Akışkan su değil, değişken su değil. Aslında derinlerle ilgili. Akrebi en iyi tanımlayan şey; derinlik, gizem. Mistisisizm, ruhsallık yani. Hiçbir yüzeyiyle değil derinleriyle ilgileniyor. Bir şeyin içine girdiklerinde derinlerini bildiklerinden ustalıkları yüksek. Akreplerin ustalıkları çok yüksek.

Akrep transformasyon burcu. Akrebin yapmak istediği şey metamorfoz gibi. Nedir? Bir yapınızın ölüp yeniden bir yapı oluşması gibi. Tırtılın kelebeğe dönüşmesi için tırtılın kendisini tırtıllıktan çıkarması gibi. Ankaya benzetirim Akrebi, küllerinden yeniden doğan. O yüzden Akrep deyince ölüm aklınıza gelsin. Ölmeden önce ölmek yeniden doğuş için. Akrepler için ölüm çok önemli bir konu. Ölüm üzerine çok araştırabilirler. Ölüm ötesiyle çok ilgilenebilirler. Manevi tarafları çok güçlü.

Akrebin gözleri çok etkileyici, hipnotik bakışlar, gözler. Manyetik bir çekicilikleri var Akreplerin. İnsanların derinlerini gören çok iyi bir danışman olabiliyorlar. Danışmanlıkları çok güçlü, derinleri görüyorlar.

Mars olduğu için güçlü. Tutkulu, Akrebi ifade eden en önemlilerden biri. Cinsellikle de bağlantısı var, cinsel organlarla bağlantısı olduğundan dolayı. Cinsellik konusunda da tutkulu, enerjisi tutkulu. Çünkü cinsel enerji ile ölüm aynı. Yeniden doğuş.

Cinsel enerjinin yarattığını düşünelim; asıl sebebi bir çocuk doğurmak değil ama. Sperm ve yumurtanın birleşmesini düşünelim yeni bir varlık oluşturması için. Spermin kendisinden vazgeçmesi gerekiyor, yumurtanın kendisinden vazgeçmesi gerekiyor birleşmesi için. Artık yumurta da sperm de yok, ikisi zigot denen varlığı oluşturuyorlar. Sperm ve yumurta ölüyor. Aslında ölümle başka bir varlığın doğmasının bir ilişkisi var. Akrep bununla ilgili. Ölmek ve yeniden doğmakla ilgili.

Çok derin olduğundan dolayı çok derin saplantıları olabiliyor. Akrepler çok kendinden uzaklaşmasınlar. Bu tarafa geçtiğinde çok yıkıcı olabiliyor. Yıkıcı tarafı derin olabiliyor. Kendi kendine zarar verme olabiliyor. Akrebin kendine zarar verme korkusu olabiliyor. Akrep danışanlarımdan birinin yüksekten kendini atma korkusu vardı. Yükseklikten korkmuyor. Yükseğe çıktığında ya ben kendimi buradan atarsam korkusu var. Birkaç Akrepte gördüm bunu. Ya intihar edersem korkusu var. Nedeni yok. Ama kenarda bir yerde duruyor bu korku.

Ruhsal tarafları çok güçlü.

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: