Yay Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Sosyal medyada paylaş

22 Kasım-20 Aralık. Yay Jüpiter tarafından yönetiliyor. Aslan, Başak, Terazi, Akrep; Yay ile yine Ateşe geçtik. 4’lüyü başladık. Bu 4lü daha kollektif bilinçle bağlantılı insanlarla ilişkilerden daha ziyade kollektif bilinç ve genişlemeyle daha alakalı. 

Yay, Oğlak, Kova ve Balık. Bu 4 grup insanlığın daha geniş bir vizyonunu yaratmayla alakalı.

Koçtan çıktık benliği yarattık. Kabileyi yarattık Yengeç ile beraber. Sonra ikinci 4lü ile topluluğu yarattık. Burada bir toplumu, medeniyeti yaratıyor. Son 4 grup medeniyetle alakalı. İkinci 4lü biraradalığı, ilişkileri, kabileler arası oluşturmak. Son 4 grup medeniyetle alakalı.

Yay Jüpiter, değişken Ateş. Anahtar kavram idealizm. Yay maceracı ama kendini tanımak, Dünyayı, tüm varlığı tanımak için. O yüzden Yaylar hep gezgin. 

Yay okunu çevirir “Nereye gidiyoruz haydi” okun düştüğü yere doğru. Macera, seyahat tarafını çok seviyor. Tutkulu aynı zamanda. Ateş tarafının özelliği.

İnançları çok güçlü. Konuşkan, dışarı aktarmayı seviyor. Felsefe tarafı çok güçlü. Çok komik insanlar olabiliyorlar. Mizahi tarafları güçlü. Yüksek standartlar, oku yukarı doğru sürekli. Neşeli Ateşten dolayı. 

Bilgili, ahlaki, pratik, şakacı. İşi kısa yoldan yapmayı çok seviyor. Meraklı, araştırıcı. Sporu çok seviyor, sportif.

Gelecek odaklı, oku sürekli dışarı doğru bakıyor. Özgürlük arayışı var. Entellektüel, entellektüel bilgiyle alakalı. Yay Ateşin Havası. Felsefeyi, kavramları oturtuyor. 7’ye çok benziyor Yaylar. Başak daha çok benziyor 7’ye. Yay ahlak ile bilimi birleştiriyor, din ile bilimi birleştiriyor, yeni felsefeler oluşturmak asıl amacı. Toplumun üst inancını oluşturmak yani. Üst bilinci oluşturmak.

Yaylar çok abartılı olabiliyor. Çok tahammülsüz olabiliyorlar, daha doğrusu patavatsız, sözün nereye gideceğini bilmeden söyleyen.

Çok iyi vaizlerdir. İnsanlara konuşma konusunda yüksektirler.

Yüksek standartlar bir yandan da insanları çok derinden yargılayabiliyorlar. Okunu çekip hiç algılamadığı bir şey içinde insanları yargılayıp onları tamamen bilinçlerinden tamamen çıkarabiliyor. Bir yandan gelecek odaklı geniş bakış bir yandan da o baktığı yerlerde konuyu tam olarak anlamadıklarında onları büyük yargılar ile ortadan kaldırmaya bile çalışabiliyor. Patavatsız, geveze olabiliyor.

Kaşifler Yaylar.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın