Oğlak Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Satürn, kardinal Toprak. 21 Aralıkta başlıyor 22 Aralıkta da olabilir. 21 Ocak. Sonuç olarak gündönümü aynı zamanda.

Başarı Oğlaklar için çok önemli. Oğlaklar tepelerde gezer. Su keçisi ve dağ keçisi var. Tepelere çıkmak, başarı, hırs, zirveler. Kariyer. 10. Ev bu arada, MS dediğimiz tepe nokta.

Konvansiyonel düşünür çoğu zaman, yerel düşünmez. Butik bir şey yapayımdan daha ziyade konvansiyonel işler. Hep daha büyüyelim vardır. Yaptığı şeyin zirvesine çıkmayı seviyor. Hedef odaklı. Hedefte kimseyi görmeyebiliyor.

Burçlar devlet gibi, daha büyük yapılarla bağlantılı. Bir devlet adım atarken, adımın altında kimin, kaç kişinin ezildiğine bazen dikkat etmiyor. 

Oğlak bazen öyle olabiliyor. Hedefi belirliyor. O hedefin önünde birileri belki kırılabilir, bununla ilgilenmiyor, hedefle ilgileniyor.

Çok çalışkanlar, azimliler. Organize, çok üretken, dakik. Oğlakların bir tarafı çok ciddi olabiliyor kendilerinden uzaklaştıklarında, hiç duygularıyla bağlantı kurmayan insanlar olabiliyorlar. Bağnaz, sınırlayıcı insanlar olabiliyor. Cimri. Eski kafalı. Toprak olduğundan dolayı.

Statü delisi olabiliyorlar. En yukarıyı deneyimlemek, bu da hırs oluyor. Müsamaha göstermeyen, bir patron gibi. Geleneksel. İyi “yönetici” oluyorlar o yüzden. Yönetim tarafında çok iyiler, iş dünyası tarafında. Bir yandan da işkolik. Her zaman iş içinde olabilirler.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın