Terazi Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Hava, Kardinal Hava. Havanın öncüsü. Terazi yine Havanın öncüsü olduğundan dolayı bilgiyle bağlantılı. İlişkiler var bu tarafta. Terazi de Venüs ile ilgili, çalışıyor. 23 Eylül-22 Ekim.

Terazi Venüs ile bağlantılı olduğu için ilişkilerle yaşamı sürekli deneyimliyor. Estetik Terazide de var ama daha toplumsal bir yapıda.

 “Denge” Terazi olayların her iki tarafını görme konusunda çok iyi. Kendi tarafından bakıyor, sonra Terazinin diğer tarafına geçip bakıyor. İki tarafı da, dualitenin iki tarafını da çok iyi gören bir yapıda. İletişimsel, insanlarla ilişki konusunda. Tamamlayıcı, dengede olmayan bir şey varsa tamamlıyor. Güçlenmesi gereken bir şey varsa güçlendiriyor. Çok iyi uzlaşmacı.

Terazi adaletin simgesi aynı zamanda. Çok iyi uzlaştırıyor. İki kişi arasında çatışma var, Teraziyi getirin iki taraftan da bakar, onların ortak yönlerini bulur ve birleştirir. Terazi iki tarafla da empati yapıyor, taraf tutmuyor. O yüzden zarif, adaletli, kibar hava olduğu için aynı zamanda. Kabalığı sevmiyor. Boğalar kaba, Koçlar saldırgan olabilir. Yengeçler çok içe kapanabilir ama Teraziler daha latif bir şekilde bu Dünya üzerinde yürür. İki tarafı da düşünerek adım atar hep.

Benim Ayım Terazide mesela, duygular. Bir arabayı park ederken yanlarımdaki, arkadakiler çıkabilir mi, hepsini beraber düşünüyorum. Ben buraya park ettiğimde oraya gelecek bütün insanların duygularını görüyorum. 

Terazi her tarafa iyi gelecek çözümü bulmaya çalışıyor, savcı gibi. Adaleti en yüksek düzeyde, her iki tarafa da iyi gelecek bir yöntemi bulmayla bağlantılı.

İdealist. Kardinal olduğu için bilgi tarafı da çok güçlü. Terazi çok bilim insanı tanıyorum. Öncü Hava.

Sosyal tarafı çok güçlü. Aklı havada olabiliyor ama. Aslında İkizlerin kararsızlığı var ama Terazilerin çok daha derin, kararsızlıkları şu açıdan: bütün tarafları düşündüğü için karar alması çok zor olabiliyor. Bu tarafında güzellikleri var diğer tarafın da güzellikleri var. O kadar düşünüyor ki karar alması için çok adım geçmesi gerekiyor belki. 

Her şeyi tartması mesela, bir şeyin iyi olmayan, olmayan yönlerini. İki tarafı da kırmak istemediğinden karar almakta zorlanıyor. İkizler gibi kafa karışıklığından ziyade Terazi biraz daha her tarafı düşünüp karar alamıyor.

Ruhsal tarafta yükselirlerse çok arınmış insanlar olabiliyorlar. İlgili, güzelliğe çok duyarlı, estetik tarafı çok yüksek. Çok da düşüncede olduklarından bazen hissiz olabiliyorlar. Pokerface olabilirler. Kibar, latif ama hislerini göremeyebilirsiniz. 

Başka insanların memnun olmalarından memnun olan insanlar. Düşünceli, ince ruhlu. Bir yandan da diplomatik olabilirler bazen.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın