Başak Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Sosyal medyada paylaş

23 Ağustos-22 Eylül. Bunların hepsini 21 diye değiştirseniz bile bir şey olmaz. 21 Mart-21 Nisan, 21 Nisan 21 Mayıs gibi. Zaten senelere göre tablolar değişiyor.

Başak değişken Toprak. Başak, İkizler gibi Merkür. Başak da bilgiyle alakalı İkizler gibi ama farklı Toprak burcu. İkizler Havanın Havası, Başak Toprağın Havası. Bilgiyi çok iyi yapılandırıyor, fiziki formda çok iyi ifade ediyor. Başak analitik, analiz etmeyi seviyor, dikkatli. İletişim tarafı güçlü Merkürden dolayı.

Dış dünyadaki insanlarla bağlantılı olduğundan dolayı dış Dünyada hizmet etmeyi çok seviyor. İnsanlara hizmetle bağlantılı. Çok iyi Simyacı olabiliyorlar çünkü çok ayrıntıyı görebiliyorlar. 12 burç içinde ayrıntıları en çok gören Başak. Verimli. Çalışkan çok, hiçbir zaman boş durmuyor. Az uyuyayım çok iş yapayım der hatta.

Zihinleri çok çevik. Çevikliği kafa karışıklığı yaratmıyor. Onlar çok iyi yapılandırıyor. Bir yere gelir, organizasyonu yapar hemen. Bunu ip gibi yapar, düzen durumu var. Bilgiyi düzene sokuyor aslında. Aşırı duyarlı.

En temel çalışması mükemmelliyetçilik. Bir şeyi en mükemmel haliyle yapmak istiyor. Bu güzel bir yandan da sonrasında en büyük çalışması olabiliyor. Mantıklı tarafında güçlü. Becerikli çünkü bilgiyi fiziki olarak forma sokabiliyor. Sistematik. Çok iddiacı değil, çok iddiaları yok, konuşmayalım iş yapalım diyor. Düşünmeyi daha fazla iş yaparken, onu organize etmek için kullanıyor. Ayrıntıları daha iyi görebilmek için yapıyor. Çok iddiası yok, Başak daha fazla bir şeyi yapıp ortaya koymayı seviyor.

Aşırı detaycı olabiliyorlar bazen. Sürekli hata araştıran insanlar olabiliyorlar. Siz bir odayı öyle güzel bir hale getirmişsiniz ki uğraşmışsınız ter dökmüşsünüz. Başak odaya girer, odada bir tane “hata” var onu görür. Bu kadar sanat eseri muhteşem olmuş, fırça darbesinin kenarındaki şeyi görür Başak. Bazen çok eleştirel, hata araştıran, skeptik, sadece analitik bakan, mantıksal bakan insanlar olabiliyorlar.

Çok becerikli, her işi yapabilir. Titiz dolayısıyla çok fazla ayrıntıya takıldığından dolayı. Başağa iş verin çok iyi yapar. Çoğu zaman arkanıza bakmaya gerek yoktur.

Sentez tarafı çok güçlü. Bir yandan da çabuk öfkelenebiliyorlar. Soğukluk, mesafelilik olabiliyor. Anahtar kelimelerinden en önemlisi hizmet. Hizmet için buradalar.

İlk 4’te benliği oluşturuyoruz bu sefer daha çok sosyal yaşam. Aslandan itibaren daha sosyal yaşam içindeyiz. Sondaki 4 de toplum ve Dünya. Belki daha evrensel gerçeklikler üzerine.

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: