Satürn ve Diz Ağrısı: Kemik Sıvıları ve Ay Bağlantısı

Satürn ve Diz Ağrısı: Kemik Sıvıları ve Ay Bağlantısı

Astronumero 1.Kök çakra ile bağlantılı dizlerin şifası için neler yapılabilir?

Sayı ilmi ve Astrosimya birbirinin destekçileri ve birbiri ile bağlantılı 2 önemli ilimdir Simyada. Astrosimya’da dizler konusu Satürn ile bağlantılı. Dizler oğlak, dizin içindeki sıvı yengeç. Sıvılarla ilgiliyse içsel duygularınıza bakıyorsunuz, iniş çıkışlarınıza.

Kemiklerin içindeki sıvılar eğer kaybolmuşsa, kemikleriniz kıtır kıtır yapıyorsa ya da sıvı kaybından sinovyal finoit deniyor buna. Silikonsu sıvı, aslında bizim aynı zamanda duygularımızla, Astrosimya açısından ay ile bağlantılı. Hatta dünya gezegenin uydusu Ay’ın dönemlerinde dizleri daha fazla ağrıyan insanlar vardır. Bir de tabii nemden daha fazla artar. Yağmurdan da artar. Çünkü sıvılarla bağlantılı. Mesela bazı insanların dizleri yağmur yağmadan önce ağrımaya başlar. Neden? Sıvılarla bağlantılı, o zaman demektir ki; kemiklerin içindeki sıvılar tetiklenmeye başlıyor.

Bu açıdan birinci tavsiyemiz; eğer kemiklerin içindeki sıvı ise dünyanın uydusu ay ile daha bağlantılı yaşamak, ayın evreleriyle beraber hareket etmek. Yeni ayda iken meditasyon yapıp; yukarıya doğru çıkarken, büyürken biraz daha hareket edip küçülürken içe doğru dönmeyi yaşamak. Özellikle duyguları serbest bırakmayı, çıkan inen duyguları takip etmeyi özellikle tavsiye ediyoruz.

Kök Çakra Duygular

Dirençlerle bağlantılı evet bir yandan da duygularla bağlantılı. Öncü burç yengeç, suyun öncüsü. 

Dizlerin içindeki sıvıyla bağlantılıysa o zaman biraz da ruhsal tarafta iniş çıkışlarımız, dirençlerimiz var onları bulup serbest bırakabiliriz. 4 Sabır, Sebat, Süreç Kalp Çakrasının Numerolojide ki Karşılığı yazısını okumak için tıklayınız.

Bu konuda atkuyruğu çok güçlü bir bitki. İnsanlıktan daha kadim bir bitki. Bütün bitkiler o kadar eski değildir, atkuyruğu çok kadim bir bitkidir. İçerisinde çok fazla bilgelik barındırır. Ne kadar kadimse o kadar bilgelik barındırır. Bir de içindeki silikon maddesi de bilgeliğinin önemli unsurlarından. Kristal bilincinde atkuyruğu. Biz nasıl ki kristalin bedene geçmek istiyoruz, o kristalin bilinçte yaşıyor.

Atkuyruğunun bilgeliğini paylaşmanızı hatta yanınızda taşımanızı tavsiye ederim. Dizin ağrıyorsa yanınızda taşıyın. Biz bitkinin aynı zamanda Kaynak’tan gelen bilgisini kullanıyoruz, onunla şiifalanıyoruz. Bilgisi var, yanınızda taşıyarak size kattığı inisiyasyonu ya da bilgiyi alabilirsiniz. Siz almasanız da hücreleriniz alır. Yanınızda bir atkuyruğu taşıyabilirsiniz

Satürn, Oğlak Burcu

Satürn sınırlamalar demek. Kemiklerle alakalı, oğlak da aynı zamanda Satürn ile yönetiliyor. Oğlak zirveye çıkmak, adım atmak anlamına geliyor.

Kendinizle alakalı adım atmadığınız ne var? Neyi düşünüp yürümüyorsunuz, adım atmıyorsunuz? Buna bakmak çok önemli. Satürn sınırlayıcı bir gezegen. Bu gezegenlere malefik deniyor. “Kötücül” anlamına geliyor, ancak simyada biz öyle tabir etmiyoruz.

Astrosimya, Satürn Nedir?

Satürn şu demek; düşündüğünüz bir şeyi hayata geçirmezseniz eğer tokatlayan bir gezegen. Sert bir gezegen olmasının sebebi, ağzından çıkan bir şeyi fiziki hayata geçirmiyorsanız, sadece ağzınızdan çıkıyorsa, o zaman Satürn “Hadi uygula o zaman” der.

Yani yaşam amaçlarını gerçekleştirmeyenler ve merkezinde olamayanlar için geçerli bu. Materyalizasyon gezegenidir Satürn. Sadece düşüncede bir simyacı olmanızı değil düşüncede ruhsal olmanızı değil onları fiziki hayatınızda var etmenizi ister. Satürn’ün görevi bu. Aslında normalde çok yüksek bir titreşimdedir. Fakat onun titreşimi eğer siz düşündüklerinizi hayata geçirmiyorsanız o zaman ters olur. Satürn Kova’da ise birçok kişinin dizlerinde vs problemleri olabilir. Benim tavsiyem burada; hayatınızda neyi istiyorsunuz bu konuda hiçbir adım atmıyorsunuz? Buna bakmak lazım.

Satürn ve Yaşam Amacınız

Satürn bir yandan da en iyi öğretmendir. O yedi gezegenin en iyi öğretmenidir. Hani dayakçı öğretmeninizi en fazla anarsınız. En fazla eğitim aldığınız öğretmenler; sert görünüşlü ancak çok dolu insanlardır bir yandan da. Satürn öyle bir öğretmen. Tokatçı ama en büyük bilgiyi de ondan alıyorsunuz. Bildiğinizi uygulamıyorsanız, düşündüğünüze adım atmıyorsanız sıkıştırıyor. Çok güçlü bir gezegen.

Oğlaklar dağın tepesinde yaşarlar, zirvededirler genellikle. İncecik kemikleri vardır ancak onlarla dağların tepelerine tırmanırlar. Zarif, narin bedenden beklemezsiniz. Çıt kırıldım gibidir ama dağın tepesinde taşların üzerinde gezer. O kadar güçlü kemiklere sahip. Oğlak gibi olmak lazım.

Dizler konusunda sorun yaşayanlara tavsiyem; oğlak hayvanı ile bağlantı kursunlar. İş birliği yapsınlar; resmini açıp izlesinler. Bu da bir uyumlama, inisiyasyon yapıyor bu arada. Erk hayvanı olarak oğlağı çağırsın. Burçlar arketiplerdir. Siz orada bir şey yaşıyorsanız o arketipi çağırabilir, varlığınızda bir inisiyasyon yapmasına izin verebilirsiniz.

Astrosimya Arketipler Bilinci

Astrosimya böyle, arketipler bilincinde. Hangi arketipte sıkıntı varsa bağlantı kuracağız. Örneğin; Başak karaciğerle bağlantılı. Orada bir sorun varsa Başak’ı çağıracaksınız önce. Çünkü Başak organizatördür aynı karaciğer gibi. Böyle çalıştığımızda arketipleri çağırarak oradan daha yüksek bir düzeyde çıkabiliyorsunuz.

4 Sabır, Sebat, Süreç Kalp Çakrasının Numerolojide ki Karşılığı yazısını okumak için tıklayınız.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin