İmza Doktrini ve Doğanın Dilini Öğrenme Sanatı

İmza Doktrini ve Doğanın Dilini Öğrenme Sanatı

İmza doktrini aslında, Yeryüzünde ne varsa gökyüzünde ne varsa bunların imzasını taşımalarıyla bağlantılı. Signature kelimesi üzerinden konuşalım fonetik olarak.
Sign of nature dır. Sign işaret anlamına geliyor. Nature doğa.
Doğanın işaretleri anlamına gelir signature.
İmza doktrini şunu söyler;
Doğadaki her şeyin bir dili vardır. Bir Simyacı bu dili, doğanın dilini öğrenme konusunda uzman olmalı. Doğanın dilini çözmek anlamına gelir signature.

Bitkinin İmzası-morfolojisi
Bu dilde biraz daha spesifik tarafa bakıyoruz. Bitkinin morfolojisine bakıyoruz signature’da. Bitkinin boyuna, yetiştiği yere, habitatına bakıyoruz, bitkinin imzasını çıkarıyoruz. Burada şu imza var; burada Toprak elementi imzası var, burada Su elementi imzası var. Tekabüliyetle bağlantılı ama biraz daha spesifik bir konu.

Astrolojide İmza doktrini
İmza doktrini İlahi Kaynaktan aşağıya inerken ruh kendi varlığına çeşitli imzaları kodlar. Buraya geliş amacıyla bağlantılıdır. Bazı insanlar kendilerine yaşam amacıyla bağlantılı olarak Satürn imzasını kodlarlar.
Örneğin; ben yükselen Oğlak, Güneş burcu Yengeç çalışmaya gelen biriyim buraya. Satürn imzasını bende görüyorsunuz. Bütün yaşamımda yaptığım şeyi en zirveye çıkarıp en güzel şekilde yapmakla ilgileniyorum. İşimde en iyi şekilde nasıl hizmet edebilirim bunun üzerine çalışıyorum. Zirveleri deneyimlemek bir Oğlağın buradaki imzasıdır. Bunu iyi yolla yapabilir, iyi olmayan yolla da yapabilir. Bir Satürn imzası, bir kişiyi güç şeyi haline getirebilir. Her şeyin üzerine çıkayım, hırs haline getirebilir. Daha iyisini yapacağım, Dünya’daki en iyi olacağım hırsını da getirebilir 

Satürn imzası;
Yaradan’ın en yüksek şekilde tecellisi için, fiziki maddeye dökmesidir işi.
Çünkü Satürn tamamıyla bir şeyi fiziki maddeye indirmekle ilgilidir. Madde boyutunda denemekle, beka ile ilgilidir.

Astrolojide Yengeç İmzası:
Yengeç tarafına bakarsam; Yengeç imzasını nerede görüyoruz?
Diyelimki yengeç burcuyum, ilişkilerimde daha çok Yengeç imzasını görürsünüz.
Yanında olan insanları daima enerjiyle ya da başka şekilde beslemeyle ilgilenir. Aynı zamanda bütün her şeyi aile temeli üzerinden kurar. Sürekli bir aile üzerinden, aileyi öne çıkarır sürekli. Ailenin birliğini daha doğrusu. Bu aile bir sınırda aile değil, aileyi daha bütünleşik hale getirmek. Bu Yengeç imzası mesela.

Yaradan bir şekilde bir şeyi tezahür ettirecekse o imzaları koyuyor.
Örneğin; Bir kişinin Ay’ı Terazide. Bundan dolayı duyguları ve dış dünyadaki tüm insanların duygularını düşünerek hareket eder.
Bir araba park ederken Terazi imzası; Park edeceğim ama arkamdaki, önümdeki çıkabilir mi, çıkamaz mı? Her birinin “hak” adaletini düşünerek hareket edilir.  Venüs imzası: başka insanlarla olan işbirliği ile bağlantılı aynı zamanda

Her birinizde başka başka imzalar var. İmza doktrini bunu söylüyor. Biz aşağıya inerken çeşitli gezegenlerin, yapıların, elementlerin, çeşitli unsurların, prensiplerin imzalarını bedenimizde taşıyoruz.

Örneğin: Ben bazen kapha bazen pita bazen vata olarak görülebilirim, genel imzam bedensel yapı açısından kaphaya daha uyumlu. Pita ile beraber çalışıyorum. Daha yuvarlak hatlı yüz, çok uzun, çıkık elmacık kemikleri değil, zayıf yapı değil, kemiklerim geniş; dolayısıyla kapha ve pita imzasına daha uygun. Bütün imzaları kullanabilir miyim? Evet. Bu imzayla beraber çalışmak için gelmişim. Bu imza ile yaşam amacımı burada uyguluyorum.

Bir Musa’nın beden türü ile Hz Muhammed’in, İsa’nın beden türü aynı değildi. Biri belki kapha idi, biri pita, biri vatha idi. Onlar bütün şeyleri içerdiği halde bazı imzaları çok daha görünür bir şekilde ifade ediyorlar. Ruh aşağıya doğru inerken belirli imzaları yaşam amacına uygun imzaları alır.

BİTKİLERDE İmza;

Isırgan bitkisi yapı olarak bakarsanız tırtıklı, testere gibi bir yaprak yapısında sahip. İçerisinde formik yapısı var. Dokunduğunuz zaman bedeninizi kızartıyor ve kaşıntı yaratıyor. Sonunda da kızarıklık ve inflamasyon görüyorsunuz. 

İmzalara bakalım; yaprakları tırtıklı, sivri, testere gibi, bir Ateş görüntüsü. Bir de yukarıya doğru hareket ediyor. İkincisi; formik asit Ateş imzası. Yakması, inflamasyon oluşturması. Bu bitkide Mars imzası görüyorum. Şu açıdan bakarsak; içerisinde en fazla demir minerali bulunan bitki ısırgandır. O açıdan Toprak tarafına daha uyumlu, yooo! Mineral açısından zengin ama Mars imzası çok daha görünür bir yerde. Bu arada ısırgan aynı zamanda diüretik. Yani bedendeki fazla suyun atılmasını sağlıyor. 

Bu açıdan bakarsak Su elementi gibi görünüyor, hayır! Fazla Mars’ı tedavi ediyor ya da Mars eksikse onu tedavi ediyor.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin