Astrosimya’da Su Orucu (Ketozis) nasıl oluyor?

Sadece su içiyoruz. Bunun ismi ketozis. İsterseniz yine bir niyetle yapabilirsiniz. Bu niyet nedir?

 “Bedenimin ışık kanallarının açılması, meridyenlerimin açılması ve bedenimin tamamen fiziki olarak da aynı zamanda arındırılması için oruç tutmaya niyet ediyorum.”

Niyet kısmı oruçta çok önemli bir yerde. Her zaman belirli saatlerde yemek yiyorsanız diyelim ki kahvaltı 09.00’da, beden alışkın olduğu için bu siklusa hep o saatlerde asit salgılamaya başlar ve kendinizi aç hissedersiniz. Biliyordur beden. Niyet bunu değiştiriyor. Oruca niyet eden insanlar şöyle derler: eskiden normalde kahvaltı yapmadığım zaman acıkırdım ama şimdi acıkmıyorum.

Niyetin Gücü;
Niyet bedeninize şu mesajı veriyor:

“Ben şimdi arınma için oruç tutacağım. Sen normal ritmini bırak.”
Beden hemen o saatlerde asit salgılamamaya başlıyor. Niyetin böyle bir etkisi var. İnsanların oruç tutmadan önce niyet etmelerinin bedeni buna ayarlama, uyumlama etkisi var. O yüzden öncelikle bir niyet yapmanızı tavsiye ederim.
“Su orucu tutmaya niyet ediyorum, bedenimin, kanallarımın arındırılması, ışık kanallarımın arındırılması için oruca niyet ediyorum” dedikten sonra sabah kalktığınızdan itibaren bir gün boyunca su içiyorsunuz. Şöyle de olabilir; bugün öğlenden diğer öğlene kadar mesela.

Tavsiyem öncelikle 1 gün ile başlamanız. Ketozis başlangıçta 1 gündür. 24 saat boyunca sadece su içersiniz. Bu arada ketoziste çay falan da içmiyorsunuz. Yerine çay, çorba içeyim bu da sıvı filan değil. Sadece su olacak. 24 saat boyunca. Bunu yaptığınızda beden kendisi dışarıdan gıda almadığından dolayı alarm durumuna geçiyor.

Beden akıllı bir mekanizma, size enerji üretmek için yakıma başlıyor. Bana gıda gelmiyor, bir yerlerden bir şey yapmam lazım. Kazmaları, kürekleri yakmaya başlıyor bu sefer. İlk önce en az ihtiyacı olan şeyi yakmaya başlıyor. 

Ne o? Bozulmuş hücreler. O yüzden bu ketozis orucunu özellikle kanserli hastalarda yaparlar. Çünkü bozulmuş hücreler -kanser dejenerasyon demek zaten, hücre bozulması anlamına geliyor- önce bozulmuş hücreleri yakmaya başlıyor. Sonra ikinci planda bedenden atılması gereken şeyleri yakıyor. Üçüncü planda yağları yakıyor. Nasıl ki kömürler odun arasında fark var. 

Kömür çok daha yüksek şey verir. Yağlar yakıldıktan sonra çok daha yüksek kalori açığa çıkıyor. Bunu uzun süre yaparsanız yağ yakmaya başlar, atıyorum, gün aşırı yaptığınızda bir süre sonra yağ yakımına başlanıyor.

Ketozis bazen daha uzun sürelerde yapılabiliyor. Mesela 2 gün, 3 gün, 20 gün, 30 gün yapan, 40 gün yapan insanlar var. Bu arada bu süreç içinde sadece bedeninizle ilgili değil içinizdeki her şey çıkıyor. İçinizdeki duygular, şunlar, bunlar. Sadece fiziki değil ruhsal tarafta da bayağı bir şey yaşıyorsunuz. Bence niyetiniz varsa ufaktan başlamak, 1 gün Intermittent fasting -aralıklı oruç- denilen bir şey var. 

Bir süre koymuyorsunuz ama diyorsunuz 4 saat boyunca bedenime hiçbir şey almayacağım. Su da dahil. Bedene hiçbir gıdayı sokmuyorsunuz. Sonra belki saati artırıyorsunuz. Hatta bununla ilgili bir program vardı çok güzel. 2 saat-3 saat bedeni rahat bırakmak. Bu tür şeyler de yapabilirsiniz. Bunlar da oruç türleri.

ASTROLOJİK OLARAK BAKALIM; MARSIN ETKİSİ ALTINDA İSE HAYATLARIMIZ;
İnsanlar bayağı öfkeliler. Marsın etkisi ne? Mücadele. Öfke, kızgınlıklar, düşünmeden adım atmalar artıyor. Her şeye bodoslama girmeler. İletişimde de eğer Merkür Koçtaysa o zaman iletişimde de insanları kırıcı sözlerinizin çıkması. Bir yandan da Mars, aktivite ve güzellik demek. 

Mesela Bahar. Her şey coşuyor. Normalde Marsın görevi bu. Sizi çiçeklendirmek. Kendi içinizden yeni yeni dalların, kolların çıkması. Bedenimizde bunun çakışan bir şey varsa “Tamam ben şimdi çiçekleneceğim ama bunun için çamuru temizleyelim sonra çiçeklenelim” diyor.

Astrosimyayı en iyi anlamanın yolu Güneşin döngüsünü takip etmek. İkincisi de Ayın döngüsünü takip etmek. Çünkü Ay 2,5 günde bir burç değiştiriyor. Dolayısıyla 1 ay boyunca bütün burçları deneyimliyorsunuz Ay sayesinde. Bütün burçları anlamak mı istiyorsunuz, Ayın burçlara uğradığı zamanki hallerinizi takip edin.

Horoskobun güzelliği var. Bir yandan enerjileri okuyorsunuz. İçine girdiğiniz çıktığınız enerjileri. Şu andaki enerjinin nereye doğru gittiğini nereye doğru akıyoruz, sörf tahtamızı ne tarafa çeviriyoruz, onu gösteriyor aslında.

Güneşin Koçta olmasının dışında şu anda genel olarak titreşimsel olarak çok güçlü enerjilerin içindeyiz. Evrendeki dönemimiz, siklusumuz, Kova Çağı. Bunlardan dolayı gittikçe yükselen bilinç hareketleri ve dolayısıyla artık içimizdekilerin dışarıya çıkma zamanı. İçimizde biriktirdiklerimiz varsa bunları çözme zamanı. 

Çözmediğimiz her şey üzerimize gelecek. “Bu da kalsın ya hayatıma böyle de devam edebilirim” dediğiniz her şey. “Boş ver ben kendimi böyle kabul ediyorum.” Kabul ediyorsun da ruhun varlığını o şekilde kabul ediyor da ama bu benim gerçek halim değil. Sen orayı uzatmaya çalışıyorsun. Bak elinde bir şey var. Bunu çözümleyelim.” diyor.

Bu dönemin bir özelliği var. Halletmediğiniz şeyleri sürekli önünüze koyuyor, sürekli. Israr ediyor artık Sistem. Eskiden zaman tanıyordu, şimdi öyle değil. Şu anda başka bir yere doğru gidiyoruz biz. Cenneti yaratacağız. O zaman cenneti var etmeye engel olan elimizdeki şeyleri bırakalım. 

Aslında bir yandan da bundan dolayı detoks yapıyor beden. Buna enerjiyi okumak deniyor havadaki.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın