Astrosimya İlmi ve Ayın Ruhani Rolü: Gezegenler ve Burçlarla Derinleşme

Astrosimya İlmi ve Ayın Ruhani Rolü: Gezegenler ve Burçlarla Derinleşme

Ay Dünyanın uydusu. Aslında bir planet. Güneşe de planet deniyor bu arada. Güneş aslında bir yıldız. Ama bunlar bizim yukarıdan aşağıya doğru, Kadir-i Mutlak’tan aşağıya doğru inişimizin aşamaları olan planetler. Onlar fiziki görünen formları.

Aydaki uygarlık bizim gibi uygarlık değil belki. Biz Ayın bir yüzünü görüyoruz. Hiçbir zaman Ayın öbür tarafını görmedik Dünyadayken. Ay Dünya ile böyle bir ilişki kuruyor. Ay ile alakalı söylenenlerin bir kısmı doğru. Ama bu açıkçası yorumlama hatası var belki de. Bunun üzerine çalışan teorisyenler var. Ayın Dünyaya en yakın olan ve Dünyayla en güçlü ilişkisi olan, suyun tutucusu, psişik alemin tutucusu olduğunu ifade ediyoruz.

Şunu bilmek lazım; Ay onbinlerce yıldır insanların çalıştığı bir şey. Ki İslam’ın sembolü de Ay bu arada. Şu andaki Ay yeni bir şey değil. Belki milyarlarca yıldır orada duruyor. Dünyanın manyetik alanıyla ilgili önemli bir görevi var. Geri kalan kısmı insanların kendi bilinçlerinde ürettiği korkular belki.

Ay bilinçli bir varlık, aynı Gaia Ana gibi. Ay anne. Kamer. Şems ile Kamerdir konu. Nasıl ki Güneş İlahi Babanın fiziki forma girmiş hali, yani Rahman’ın. Ay da annenin fiziki forma girmiş hali.

Dolunaya doğru giderken insanlar hep irkilirler. En fazla sularınız yüzeye çıkıyor.  Su duyguları temsil ediyor.  “Isınan su kabarır, şişer”. Bir duygu ile de alakalı bir hal.

Ay, Rüya, astral alemle bağlantılı. Sular biraz daha yüksek düzeyde çalışıyor Ay ile.
Balık burçları, Yengeç, Akrepler. Akrebin Ay ile ilişkisi biraz daha az. Hatta Akrebe zararlı Su. Normalde hepsi de Su grubu olduğu için üçünü de güçlendiriyor Ay.

Carlos Ustayı çok severim, güzel çalışmaları vardır. Büyük bir şamandır. Kadim tarafı da geçmiş yaşamından var zaten. Birçok çalışması şaman tarafına da aynı zamanda, yolculukları yukarıya aşağıya, farklı realiteleri deneyimlemeyi sağlıyor. Rüyada bilinçli rüya halinde olmayı özellikle deneyimliyor.

Akrebin içinde derin mücadeleler var. Koçun mücadelesi dışarda, Akrebin içinde. Mars içinde kaynıyor Akrebin. Çok yoğun, derin ve çekici bir enerjisi var. Manyetik enerjisi var.

Önemli olan gezegenlerimizi üst düzeyde kullanmak. Marsın yaratıcı gücü, iradesi var.
Demiri eriten iradesi var. İki Mars biraraya gelirse Ferhat’ın dağları delen “Haydi bu tarafa gidelim, dağı delmek mi gerekiyor? Haydi girişiyoruz” diyen enerji var. İki Mars biraraya geldiğinde bunun ismi azimdir. Hareketlidir daima, maceralara atılır. Teslim olmayı sisteme gösterir.

Satürn korktuğu gezegenlerdir astrologların. Satürn sahneye çıktığında eyvah derler. Satürn her şeyi fiziki forma getirir. Oğlak aslında fiziki formda zirveyi deneyimlemek istiyordur. Onun da Satürn aşağı indiriyordur Oğlakı. Ayakların yere bassın diyordur. Satürn kötü bir şey yapmıyor. Mars da diyor ki; o zaman bildiğini görünür kıl diyor. Oturma yerinde diyor Mars. Dururken bile yarat. Fiziki görünür kıl, düşünme.

Gezegenlerin enerjilerin içinde dans etmek üzerine devam ediyoruz. Astroloji bir dil, bu dilin harfleri de semboller. Koçun sembolü, Boğanın sembolü, sembol dilini öğreniyoruz. Aslında bu dilde önce harfleri öğreniyoruz sonra cümleler kurmaya başlıyoruz. 

Astrosimya 4 element,  modlar; öncü,sabit, değişken mod. Gezegenler; iç gezegenler, dış gezegenler ve horoskopu okuma ile bağlantılı. Geçen Astro Simya dersinde horoskopu okumanın bazı inceliklerini ifade etmiştim. Yükseleni, alçalanı, tepe noktasını ve nadir noktasını bulmak. Onların yaşamımızda etkileri üzerine genel başlangıç yaptık. Derinleştikçe okumamız daha da güçlenecek.

Aya geçmeden önce Güneşimizin, Ayımız, Yükselenimiz nerede, bunu biliyoruz ama şu anda çok derinlere inmeden yorumlanabilmesi için aynı zamanda burçların ana anahtar kelimelerini vermek istiyorum size. Her burçla karşılaştığınızda ana anahtar olarak neyi görüyoruz, bunu da konuşmak istiyorum. 

Gezegenler ile ustalaşma sürecinde gezegenin hangi burçta olduğunu çok daha rahat yorumlayabiliriz.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin