Ay’ın Fazları ve Sağlık: Astrolojik Etkileşimler ve Bilimsel Bulgular

Ay’ın Fazları ve Sağlık: Astrolojik Etkileşimler ve Bilimsel Bulgular

Ay Burçlarda;
Ay büyümeyi, gelişimi, verimliliği temsil eder, her şeyle ilgilidir.

Nasıl ki doğduğumuz anda Güneş bir burcun içerisinde ise ay da bir burcun içindedir.
Ay’ın konumu bu konuda fazlasıyla bize yardımcı olacaktır. Yeni ay bırakmak istediğimiz alışkanlıklarımız için en uygun enerjileri barındırır. Özellikle Koç burcundaki yine aynı enerjisi bunun için idealdir. Bu dönemlerde bedeninizi güçlendirmeliyiz, bağışıklık sisteminin zayıf olduğu zamanlarda. Çünkü dolunayda ay 28 günlük dönüşünün yarısını tamamlar.

Dolunay günlerinde sorunlar duygusal, ruhsal gerginlikler, huzursuzluklar tartışmalar, yoğunluk kazanır, negatif enerjiler çarpışır, adeta bedenimizde de yağlanmanın artacağı günlerdir. Bunun için dikkat etmemiz gerekir.

Küçülen Ay fazı;
Küçülen Ay fazında ise güç ve enerji boşalır, bu bedenimiz için güçlendiği, gücünü kullanmaya hazır olduğu zaman dilimidir. Zorlanmadan enerji harcayıp diyete başlayabilir, bu dönemde beden sıvı ve toksin atmamızın kolay olduğu döngüdedir.

Dolunayın hemen ardından diyete başlandığında daima olumlu sonuçlar alınır. Tıbbın babası Hipokrat pek çok hastalığın tedavisinde astrolojiden faydalanmıştır.

Medikal astroloji başlı başına bir uzmanlık konusudur, günümüzde pek çok doktorda Ay’ın konumu takip etmektedir. Bebekler yeni Ay’ın ardından daha çabuk ve sağlıkla gelişirler, dünyanın çeşitli ülkelerinde kanamanın yoğun olduğu ameliyatların dolunaydan sonra yapmamanın daha uygun olduğu açıklanmıştır. Sebebiyse bu dönemlerde yapılan ameliyatlarda kan kaybı olmamaktadır.

Yapılan istatistiklerde Yeniay ile Dolunay arasında yapılan ameliyatlarda daha fazla kan kaybı olduğunu bilimsel olarak ortaya koymuşlar ve bundan dolayı yeni aydan itibaren doğumlarda artış olduğu gözlemlenmiştir. Dolunaydan sonraki doğumlarda sorunlar diğer zamanlara göre daha fazlalık göstermiştir. Bu süreçte bebeklerde sağlık sorunları hatta ölümler diğer zamanlara göre daha yoğun olduğu şekilde kayıt altına alınmış.

Doğduğumuz anda Ay’ın konumu çok önemlidir;
Yeni aydan itibaren doğan çocukların diğerlerine nazaran daha zeki ve şanslı oldukları yine yapılan bilimsel araştırmalarla ortaya konmuştur. Dolunayın ardından dünyaya gelen çocukların başarı için çaba sarf etmeleri gerekir ve güçlü bir hafızaya sahip olurlar.

Ay ve Güneş tutulmalarını, en hızlı hareket eden gezegen olan Ay’ın içine girdiği burcun etkisiyle yansımalarını, yeniay ve dolunay fazlalarını takip etmek çok önemli.
Ayrıca yeniaydan dolunay fazına kadar olan süreçte kilo alma eğilimimiz yükselir, bedenimiz yönetici gezegen Ay; kadın ve erkeklerin bilinçaltı, sağlığı, kilo alıp vermesi ile ilişkilidir.
O dönemde vücudumuz daha fazla yağlanmaya yatkındır, ödem tutar, ilişkilerimizde gerginlikler, gün içinde kendimizi iyi hissetmemiz, kötü hissetmemiz, ayın 2,5 günde bir burç değiştirmesi ile ilişkilidir.

Güne çok enerjik bir şekilde başladınız, Ay burçlardan geçtiğinde boşlukta olduğu döngüler vardır. Ay boşluktayken başlanan işlerin tamamlamakta zorlandığını, beklenmedik gerginlikler yaşadığımızı ve kendimizde halsiz huzursuz son derece içe dönük bir şekilde karamsar hissedebilirsiniz.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin