Ayın 4 Temel Döngüsü

Sosyal medyada paylaş
  1. Yeniay
  2. İlk dördün
  3. Dolunay
  4. Son dördün

İlk dördün ne demek? Yarım ay, yani Yeniaydan sonra büyüyen ay yarım. Ay büyüyor önce Hilal -ara döngü- oluyor.

Ara döngüler; Yeniay, Hilal, İlk dördün, Şişkin, Dolunay. Küçülürken; Küçülen ay, Son dördün; balzamik. Ondan sonra yine Yeniaya geçiyor. Balzamik dediğimiz, Ayın çok belirgin olmadığı; yani Hilal oldu, küçülürken neredeyse görünür görünmez olduğu zamana balzamik deniliyor Bunlar ayın ara döngüleri.

Doğduğumuz Ay Hangi Dönemdeydi?

Doğduğunuzda Ayın hangi döneminde olduğunu da bulabilirsiniz. Buna bakmak için ya da doğduğunuzda Ayın hangi dönemi olduğuna bakmak için Güneş ile Ay arasındaki açıya bakıyoruz. Şöyle hareket ettiği için horoskop o yüzden geriye doğru bakıyorsunuz. (Saat yönünün tersine)

Yeniay ne demek, Ayın görünmemesi anlamına geliyor. Ne zaman görünmüyor? Dünya arada olduğunda Ay görünmüyor.

  • Güneş ile 0 derece açıdaysa o zaman yeniay diyoruz.
  • Eğer 180 derece açıdaysa, Güneş burada Ay şurada Dolunay.
  • 90 derece ise ilk dördün.
  • 270 derece son dördün.

Görüyoruz ki Dolunay değil. Ama büyüyen ay döneminde imiş Luviya doğduğunda.

Yengeçlerin iki türü var; biri dolunay Yengeçleri biri Yeniay Yengeçleri. Dolunay Yengeçlerinde duygular çok yukarıdadır. Yeniay Yengeçleri duygularını hiç bulamıyor olabilirler. Yengeç oldukları halde duygularıyla irtibat kurmakta zorlanıyor olabilirler. Özellikle yeniay türü Yengeçler, çünkü duygular görünmezdir. Bunu bilmek haritayı okumak için önemli.

O yüzden dolunay zamanı doğduysanız duygularınız çok yüksek şekilde görünür olabilirler. Yeniayda doğduğunuzda duygularınız görünmez bir yerde olabilirler.

Ayın Metali Gümüş

Ay yin enerji, feminen enerji. Metali gümüş. Güneşin metali altındı. Ayın metali gümüş. Hz Muhammed erkeklere altın takmayı çok önermiyor. Gümüş takın diyor. Kadınlara altını öneriyor. İki tarafı nasıl güçlendireceğini çok iyi biliyor. Kadınlar zaten yin enerji çok yüksek. Bir de siz yin enerjisi yüksek bir metal takarsanız yinde gömüleceksiniz, yang tarafınızı ifade etmeyeceksiniz. Kadınlara altın takın diyor; yang enerjinizle birleşmeyi sağlar. Erkeklere de gümüş takın diyor, neden? Yin. Erkekler o kadar eril ki gümüş ancak o tarafa döndürebiliyor. Bu tür önerilerin arka planında bir şey var.

Bu arada İslamiyet Ayı çok takip ediyor. Ay temelli bir din. Takvimleri bile Aya göre. İbadetlerini Güneşe göre yapıyorlar, çünkü Güneş doğduğunda namaz kılınıyor vs. Günlük işlerini Ay takvimine göre yapıyorlar. Minarelerin üstünde hilal var. İslamiyetin simgesi de hilaldir. İslamiyet aslında çok dişil bir din, öyle görünmese de. Ayı çok kullanıyor.

Altın içilebilir demiştik. Eskiden ışıklarını güçlendirmek ve aynı zamanda bağlantıyı güçlendirmek için altını kullanıyorlardı. Hatta bunun bir ismi var, manna. Çok güçlü. Bu arada gümüş de içilebilir. Kolloidal gümüş suyu var. Sinir sistemini çok güçlendiriyor. Bağışıklık sistemini de çok güçlendiriyor ama sinir sistemini daha fazla. Gümüş özellikle sinir sistemine çalışıyor. Bilinçaltımızın bilinçsiz olduğumuz yönlerini açıyor gümüş. Çünkü Ay bilinçaltı demek aynı zamanda.

Bilinçaltı ne olarak kayıt ediliyor? Duygular. Gümüş bilinçaltını açan bir metaldir içildiğinde. Takıldığında da açar. Gümüş takmak rüyaları da güçlendirir bu arada.

Kabalada hayat ağacı var. Bizim aynı zamanda Ledun İlmindeki 10 aşamayı anlatan bir hayat ağacı var. Orada Güneşin bulunduğu yer Tifaret. Kabala Hayat Ağacında Ayın bulunduğu yer Yesod. Dünyadan önce Ay geliyor. 9. Aşama Ay aşaması. 10.da Dünyaya geliyor. Keter 1. Aşama. Kabala da Ledün İlmine benzer bir yöntemle işliyor. 9. Aşama Ay aşaması. Yesod illüzyon, yani rüya alemi. Astral alem diye de geçiyor.

Ayın sembolü Hilal şeklinde. Aynı zamanda bir kaseyi temsil eder. Alıcılığı sembolize eder yani.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: