Balık Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Sosyal medyada paylaş

20 Şubat-20 Mart. Jüpiter ve Neptün. Jüpiter’i Yayda gördük, genişleme idi. Neptün ilahi gezegenlerden biri.

Balıklar her şeyi hissetmek için bu Dünyadalar. Uzak gezegenleri de dahil, bu Dünyada ne varsa hissedip bu Dünyaya güzellik katmak, gerçekleştirmek. Empati kavramı Balıkta bayağı yüksek. Empati sadece kişileri algılamak anlamında değil. Evreni içinde hissetmek gibi bir empati. İçinde dönüyor yıldızlar. Evrensel empatiye sahipler, Dünyanın bir yerinde bir şey olsa Balıklar hissediyorlar.

Değişken Su. Akışkan bir burç. Değişken olduğu için hemen uyum sağlayabiliyor. Bazı burçlar birlik hislerini oluşturmak için biraz genişlemeleri gerekebilir. Daha kendine odaklı olabiliyor bazı burçlar. Balıklarda doğuştan bir birlik duygusu var. Birliği oluşturmaya çalışmıyorlar, doğuştan bir birlik hissi var.

Çok yönlüler. Bu arada ruhsallık, tasavvuf, mistisizm konusunda, Neptünden geliyor, Jüpiter de öyle. Yaratıcı, coşkun, sezgisel, aşkınlık. İçgüdüsel. Duyarlı. Alıcı. Psişik. Mütevazi, ağırbaşlı.

Balığı çok iyi tanımlayan bir sözcük var; ozmoz. Geçirgenlik demek, her şeyi içine almak. Şefkat tarafı çok güçlü.

Çok hızlı değişken; bu pozitif tarafta da var, bir yandan da duyguları çok hızlı değişiyor. Duygularda da çok yer değiştiriyor. Çünkü her şeyi hissediyor. Medyumluk yetenekleri çok kuvvetli. Kafalarındaki kurgulara dalıp illüzyonlar aleminde gezebiliyorlar bazen. Yanılsamalar içinde olabiliyorlar bazen. Kafalarında kurdukları bazen gerçeklikten çok uzak olabiliyor.

İlham tarafları çok güçlü. Bazen içleri çok karmakarışık olabiliyor. Bir anı bir anını tutmayabiliyor. Aşırı duyarlı, Dünyayı sırtında taşıyormuş gibi hisseden olabiliyor. Sürekli tereddütlü, ayakucunda duran. Alınganlık olabiliyor bundan dolayı.

Bunlar burçlar ile ilgili anahtar kelimeler. Astrosimyada hiçbir zaman klişe kelimeler oluşturmak değil önce bu dili öğrenmek, iyice kavramak. Kardinal Koç, Ateş. Ateş elementini biliyorsanız, kardinalin ne olduğunu biliyorsanız bu ikisini birleştirdiğinizde bunlar çıkıyor zaten. O yüzden tavsiyem bunları ezberlemeyin. Bilincinizde kardinal ateşin bazı özellikleri kalırsa iyi olur. Öncü mesela, dışarı doğru hareket eden, coşkulu, enerjik. Kafasıyla giren her şeye gibi. Bazı kelimeler kafanızda durursa arka planındakileri okumayı açacaktır. Şu anahtar kelimeler ile horoskopta ne nerede iseyi okuyabilirsiniz. Günün enerjisini yorumlayabilirsiniz. Bu anahtar kelimeleri derinleşene kadar okumanızda kolaylık olsun diye paylaşıyoruz. Bütüne ve bire katkısı olsun.

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: