Bilinçli Flört/Buluşma/İlişki – 2

Sosyal medyada paylaş

Yazı 4

Evet simdi Sahaya inmeye hazırız. Peki, potansiyel kisiler ile nasıl tanışacağız? Işin bu kısmı, hem en kolay hem de en zor. Peki kendimizi, onların yoluna nasıl çıkaracağız? Tanışmayı nasıl sağlayacağız?

İlk olarak, daha önce sorduğumuz sorulara verdiginiz cevaplara geri dönün. Kendinizi yeniden keşfedin. Kendi basınızayken, en mutlu anlarınızı hatırlayın. Ne yapıyordunuz, nasıl hissediyordunuz? Size ne ilham veriyordu? 

Şimdi yapmaktan mutluluk duyduğunuz şeyleri hatırlayın. Yeni biri ile tanışmanın en iyi yollarından biri, ilgi alanımıza giren konularda yeni guruplara katılmaktır. Koşmayı seviyorsanız, kosu guruplarına katılabilirsiniz. Yemeğe ilginiz var ise, yemek yapma kurslarına yazılabilirsiniz. Tek başınayken, özgürce sevinç duyduğunuz ilgi alanlarınızla ilgili atılımlar yapın. Buralarda yapacağınız bağlantılar, hemen bir ortak alan oluşturacak ve paylaşılan bir mutluluk yaratacaktır. 

Sevdiğiniz seyleri yaparken, kendinizi de sever ve en gerçekçi halinizi alırsınız. Sevdiğiniz ortamlarda bulunmak, kalbinizi yumuşatır, enerjinizi açar ve başkaları tarafından hissedilir.  Güzel bir arkadas ortamında, neseli bir zaman geçirirken yeni bir kisi ile tanışmanız size bonus olur.

Sevdiğimiz konularla ilgili, gurup ve kurslara katılmanın yanında, yeni ilgi alanları oluşturabilir, bunlara katılım sağlayabiliriz. Her yeni ilgi alanı, ruhunuza sunulan bir armağandır ve digerleri ile olan bağlantımızda daha güçlü alanlar açar. 

Şu sıralar, gurup çalışmalarına katılmak tahmin ettigimizden daha zor olabilir. İlgi alanımıza giren sayfaları takip etmek, sosyal medyada olduğumuz gibi görünmek ve bizi kendi halimiz ile gösteren fotoğrafımızı paylaşmak, yaşam tarzımıza uygun kişiler ile tanışmamıza yardımcı olacaktır. 

Sosyal medya üzerinden veya bekarlar sayfasından yapacağımız bağlantılar konusunda çok dikkatli olmak, farkındalık içerisinde komünikasyon kurmak çok önemlidir. İlgi alanlarımız ile ilgili yapacağımız paylaşımlar, doğru yönde ilerlediğimizi gösteren ipuçları olabilir. 

Son zamanlarda yeni çekildiğiniz herhangi bir fotoğrafınızı veya iyi hissettiğiniz bir resminizi elinize alın, hemen ardında o ana geri gidin. Bu resmi niçin seviyorsunuz?  Sizi neden iyi hissettiriyor?

Şimdi rahat bir yere oturun veya uzanın. Kendinizi, sevdiğiniz bir şeyi veya uzun zamandır yapmak istediğiniz bir şeyi yaparken hayal edin. Karın bölgenize derin nefesler alın ve kalbinizden hayalinizdeki sevinçli halinize altın renkli parlak bir ışık yansıtın. Aynı ışığı, hayalinizdeki o neşeli halinizin yanındaki kisiye de yansıtın ve sevincinizi bu kişi ile paylaşın. Bu kisinin kim ve nasıl bir kişi olabileceği üzerine meditasyon yapın ve bu kisi ile sevdiğiniz şeyi yapmaktan niçin zevk algidinizi hissedin. Bunu derinlemesine yaşayın. 

Harika Pekinel

Nefes ve Mindfulness eğitmeni. 

pekinelh@gmail.com

Kurs Önizlemeleri

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın