Birinin Size Gizlice Aşık Olduğunun 8 İşareti

Gizli bir hayranınızın olup olmadığınız merak ediyor musunuz? Ya da birinin sizden hoşlandığını hissediyor ancak bundan emin olamıyor musunuz? Birinin size aşık olduğunu, sizi sevdiğini veya size hayran olduğunu anlamanın yolunu merak mı ediyorsunuz?

O halde gelin bu yolları anlayarak her şeyi netleştirelim!

Gündelik yaşam içerisinde sık sık insanlara denk geliriz ancak bu insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü pek bilemezsiniz. Öyle ki bazen birinin size aşık olduğunu düşünür ancak bundan emin olamadığınızdan belki yaşamınızın en mutlu anlarını yaşayacağınız kişiyi kaçıracaksınız. Oysa kimin size aşık olduğunu bilseydiniz durum daha da kolaylaşırdı değil mi?

İşte herhangi birisinin size gizlice aşık olduğunu gösteren 8 işareti;

  1. Etrafınızda Garip Davranıyorsa

Size aşık olduğundan şüphelendiniz kişi genel olarak diğer insanlara davrandığından size daha farklı mı davranıyor? Yanınızda iken diğer insanların göremediği kişiliklerinin farklı yanını görüyor musunuz?

Mesela sizin yanınızda olduğunda daha neşeli, daha konuşkan veya daha hareketli olabilirler. Ya da bu durumun tam tersi normalde konuşkan ve hareketli olan biri sizin yanınızda sessiz ve içine kapanık bir şekilde davranabilir.

Bu gibi durumlarda genel olarak abartılar kendini ele verir. Çok konuşması, hiç konuşmaması, hiçbir şekilde konuşurken dahi göz teması kurmaması ya da normal göz teması kurmanın haricinde sürekli olarak göz teması kurması gibi aşırıklar ilk göze çarpan şeylerdir. Bu kişinin karakterine göre farklı davranışlar şeklinde kendini gösterir. Eğer bir kişi sizin yanınızda iken kişiliğinin farklı yanlarını görüyorsanız bu sizden hoşlanıyor anlamına gelebilir.

En sık görülen olağan dışı davranış ise; Etrafınızda daha heyecanlı olabilir ve nasıl davranacaklarına net olarak karar veremezler. Dolayısıyla bir daha bu kişiyi gördüğünüzde normalde nasıl davrandığına ve sizin yanınızda iken nasıl davrandığına dikkat edin.

  1. Size Yakın Olmaya Çalışıyorlarsa

Genel olarak sizden hoşlanan biri size yakın olmaya çalışır? Bu nedenle hiç size yakın olmaya çalıştı mı? Size söyleyecek bir şeyleri olmasa bile sadece etrafınızda olmaktan hoşlanıyor mu? Veya bunun için çabalıyor mu? Size yakın olmak için veya bazen de sizi en iyi görecek köşeden izliyor mu?

Belki de sadece sizi görmek için veya sizinle karşılaşmış gibi yapmak için sizin yolunuza çıkıyor da olabilir. Bir tesadüf iki tesadüf ancak sık sık günün belli saatlerindeki tesadüfler ancak bir amaç uğruna olduğunu unutmayın.

İlk karşılaştığınızda ve tesadüfen karşılaştığınızda sizin ilginizi çekmek için konuşmayı ilk o başlatıyor mu? Bu davranış genellikle tesadüfen karşılaşmanın her seferinde bir sonraki dikkat çekici, samimi davranışa dönüşmesini umarak yapar. Tabi ki kişi konuşkan ve azda olsa özgüvene sahipse ilk konuşmayı başlatır.

Ancak kişinin karakter ve kişiliği utangaç, sakin biriyse ilk konuşmayı o başlatmayabilir. Sadece tesadüfen sık sık karşılaşıyor muş gibi yapar. Belki bir gün dikkatinizi çeker umuduyla bu davranışını sürdürür.

  1. Her Zaman Temasa Geçiyorsa

Hiç bu kişi sizin numaranızı sordu mu? veya sizi sosyal medyadan takip etti mi? Önemli olmayan şeyler da dahi genelde size mesaj atar veya ilk sizi arayan oluyor mı? Bu durum sizinle ilgilendiklerini gösteren ilk açık işaret olabilir.

Sürekli olarak size ulaşıp sizinle iletişim kurarak iletişimde kalma arzularını veya dileklerini dile getiriyor mu? Çekingen ve utangaç kişiler genel olarak bunu dile getirmek yerine davranışlarıyla göstermeyi tercih ederler. Bu nedenle sanki size yardım ediyormuş  ya da yardım etmek istiyormuş gibi davranabilir. Ancak bu kişi erkek ise yardım etmeye ek olarak sanki sizi koruyormuş gibi davranarak iletişimi sürdürmeyi tercih edebilirler.

Dolayısıyla size daha yakın olmak istiyorlarsa, sizinle daha çok zaman geçirmek için zaman kovalıyorsa sizinle daha çok zaman geçirmek istediklerini anlayabiliriz. Çünkü sizden hoşlanıyor, siz eğlenceli buluyor, sizinle konuşmak ona çekici geliyordur.

  1. Onu Size Bakarken Yakalıyorsanız.

Size bakmamak için zor duruyorlar ve hızlıca etrafa bakıyor gibi yapıyorsa? Ya da sizin bakmadığınızı düşündüğü anlarda bakışlarını size çevirip size bakıyorlar mı?

Bu iki davranıştan herhangi biri size olan ilgisinin işaretleridir. Çünkü insan hoşlandığı kişiye öncelikle bakışlarıyla yakın olmak ister. Unutmayın ki gözler kalbin aynasıdır sözü boşuna söylenmemiştir.

Bu durumda sizden hoşlanabileceğini gösterir ama size hislerini söylemek için çok gergin veya utangaç karakterli olabilirler. Bu nedenle bazen bu göz kaçamakları uzun süre devam edebilir.

  1. Size Çok Fazla Gülümsüyorsa

Size çok fazla güldüklerini fark ediyor musunuz? Bu gülümseme diğerlerine göre size daha çok mu oluyor?

Bu durum sizden hoşlandığını gösterebilir. Ancak yine kişinin karakterine göre sizi gördüklerinde mutlu olup utangaç şeklinde küçük bir gülümseme olarakta kendini gösterebilir. Bu durum bazende etrafınızda olduğu için heyecanlandıklarını gösteren ufak bir sırıtma şeklinde de olabilir.

Sizden hoşlandığınızı düşündüğünüz kişinin gülüşlerine dikkat edin ve sadece sizi gördüklerinde, sizinle konuştuklarında, sizin hakkınızda konuştuğunda bu gülümsemenin olup olmadığına bakın. Eğer bu gülümseme var ve sürekli ise bu kesinlikle size ilgi duyduklarını gösterir.

  1. Size Çok Fazla İltifat Ediyorlarsa

Bu kişi size çok fazla ilgi ve iltifat gösteriyor mu? Yaptığınız her küçük şey onu etkiliyor mu? Eğer yaptığınız her davranış onun gözlerini kamaştırıyor ve size iltifat ediyorsa bu sizden hoşlandıklarının açık bir göstergesi olabilir.

İltifatlar kişinin karakterine göre farklı şekillerde gösterilebilir. Eğer kişi çekingen, utangaç biriyse size iltifatı sözlü olarak değil ilgi şeklinde kendini gösterebilir. Sizi düşünüyormuş, size yardımcı olmak istiyormuş şeklindeki davranışlar olarakta gösterebilir. Eğer utangaç ve çekingen biri size açılmak üzeri ise bu ilgi zaman içerisinde sözlü iltifata dönüşebilir. Bu durumun ilgiden sözlüye doğru kayma nedeni size açılmadan önce reddedilmeyeceğinin veya kızmayacağınızın gözlemini yapmak içindir. Eğer bu aşama da ona göre başarılı bir şekilde gerçekleşirse sözlü iltifat sonrası artık açılmaya hazır şeklinde değerlendirilebilir.

Tabi ki bu durum kişinin karakter ve kişiliğine birkaç kez sözlü ifadeden sonra olabileceği gibi daha da uzun bir zaman alabilir. Buna ek olarak cesaret edemediği için iltifat ilgi şeklinde de kalmaya devam edebilir.

  1. Konuşmayı Sürdürüyorlarsa

İşte birisinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için mükemmel bir yöntem; Onlarla konuşurken konuşmadan kopun. Bu kopma davranışını dikkatinizi başka bir şeye vererek kurnazca yapabilirsiniz.

Mesela etrafınızdaki eşyalarınızı toparlayarak veya gruptaki başkalarıyla konuşarak bunu yapabilirsiniz. Bu davranışları yaparken aynı zamanda kişinin nasıl tepki verdiklerine bakın, normal bir insan o konuşmadan nazikçe ayrılacaktır. Ancak hoşlandığınızdan şüphelendiğiniz kişi sizinle olan konuşmayı devam ettirmeye çalışıyorsa. Bu durum sizden hoşlandığını ve sizinle olan bağı devam ettirmeyi arzuladıklarını düşünebilirsiniz.

Dolayısıyla sizin ilginizi çekmeye istekli oldukları için sizinle konuşmayı devam ettirmek isteyecekler.

  1. Kendilerini sizin için müsait yaparlar.

Onları davet ettiğiniz her şeye evet diyor veya sizinle takılmak için çok soru soruyorlar mı? Sadece sizinle olmak için diğer arkadaşlarını veya randevularını iptal ediyor, erteliyorlarsa bu davranışlar onun için sizin çok önemli olduğunuzu gösterir.

Tabi ki bu davranış aynı zamanda size öncelik vermek istediğini gösterir. Bu durumda sizi önemsediklerinin en büyük göstergesidir.

Burada belirtilerden herhangi biri davranışı senin yaşamında fark ettin mi? Yoksa bilinçsizce bu işaretleri ve davranışları gösteren sen misin?

Bilalhan Çağatay

Kitaplarıma ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Yazının video halini izlemek için aşağıdaki videoya bakabilirsiniz;

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın