Bitki Aleminde Venüs

Sosyal medyada paylaş

Narin, ince, zarif bitkiler. Bir de çekici, gösterişli bitkiler. Dikkat çeken çiçekler, pembe çiçekler mesela. Mor beyaz ama dikkat çeken çiçekler. Feminen bitkiler yani, yumuşak yapılı. Isırgan gibi sert değil.

Venüsü en fazla ifade eden özellik bitkide, aromatik, uçucu yağlar. Çoğu Venüs bitkisi parfümüdür. Aromatiktir, çiçeksi kokudur, tatlı kokular özellikle.

Venüs bitkileri yaprak dökmeyen ya da az yaprak döken bitkiler.

Sardunya, orkide evet Venüs bitkisi. Orkide tam bir güzellik bitkisi.

Tatlar astrenjan tatlar. Birincil tatları bu. Astrenjan tat, buruk tattı. Bir şeyi ağzınıza aldığınızda buran tatlara deniyor. Mesela şarap, hibiskus gibi tatlar. Olmamış muz, ayva, Trabzon hurması, ağzını buran, damağınızı büzüştüren tatlar.

Astrenjan bitkiler ne yapıyor? Ne kadar eşsiz bir şekilde kendini gösterdiğini görüyoruz. Astrenjan tatlar ne yapıyor? Birleştiriyor. Astrenjan dokuları büzüştürüyor, birleştiriyor. Dokuları sıkılaştırıyor, biraraya getiriyor, ayırmıyor. Venüs de birleştiren bir enerji.

Astrenjan tatlar nerede kullanılıyor? Relax doku durumunda. Damp relaxationda ne oluyor? Dokular sıvıları sürekli dışarı atıyor ve gevşiyor. Onu tekrar sıkılaştırmanız gerekiyor. Astrenjan tatlar varislerde kullanılır. Hemoroidlerde kullanılır. Fıtıklarda kullanılır, fıtık da gevşek doku durumudur.

İkinci tat, tatlı tat. Venüs bitkilerinin ikincil tadı bu. Tatlı, besleyici tattır, toniktir.

Venüs Bitkilerine Etkileri Açısından Bakış

Venüs bitkileri diüretik etkili bitkiler. Diüretik, vücuttaki suyu atmayı kolaylaştıran. Böbreklerdeki suyu da dahil. İdrar söktürücü de deniyor ya, diüretik. Böbreklerden fazla sıvıyı dışarı atmayı sağlıyor. Yani fazla Venüsü dışarı atmak için diüretik.

Böbrek yenileyici bitkiler aynı zamanda. Tropo restoratif diyoruz ona. Böbrek fonksiyonlarını güçlendiren bitkiler. Mesela ısırgan tohumu. Böbrek fonksiyonlarında çok iyi. Böbreklerin yenilenmesini sağlıyor ısırgan tohumu. Ciddi bir bitki gerçekten. Böbrekler için tropo restoratif olan birincil bitki ısırgan tohumu. 

Bu arada ısırgan Mars, tohumu Venüs. Sanki karşıt gibi, yoo. Birbirleriyle sürekli aşk içinde Venüs ile Mars. Biraraya geldiklerinde mucize oluşturuyorlar.

Başka bir etki emolyent, yatıştırıcı ve nemlendirici etki. Venüs bitkilerinde nemlendirici. Nemlendirici olanların tamamı Venüs değil, Ay bitkileri de nemlendiricidir. 

Nemlendiricilerden hatmi çiçeği Ayda kullanılıyor daha çok. Duygular için kullanılıyor. Fazla Venüs için de kullanabilirsiniz. Birincil özellik diüretik.

Bir de yine Venüs bitkilerine uyan primer özelliklerden biri afrodizyaklar. Afrodizyak cinsel gücü artırıcı diye söylenir. Ben afrodizyakları çok sınırlayıcı bir tanım olarak görüyorum. Afrodizyaklar kalbi açan bitkilerdir. Hissetmeyi güçlendiriyor afrodizyaklar aslında. Her şeyi hissetmenizi güçlendirir. Masaya dokunursunuz, aşık olabilirsiniz, afrodizyak kullandığınızda. Hissetmeyi güçlendiriyor çünkü. Sadece cinsel eylem için değildir afrodizyaklar. Sınırlı bir tanımdır o.

Menstrüasyon döngüsünü dengeleyen ilaçlar, emenagog. Yine bunlar da Venüs bitkileri. Bir de rahmi güçlendirici bitkiler, uterin tonik deniyor bunlara da.

Hayıt tohumu mesela, östrojeni dengeliyor bedende. Ama aynı zamanda çok da yükseltebiliyor. O da Venüs bitkisi.

Çoğu tohumlara baktığımızda Venüs özelliğinin güçlü olduğunu görüyoruz.

Civanperçemi Venüs bitkisi mi?

Evet Venüs özelliği var. Beyaz çiçekleri var, bazılarının sarı. İki tür civanperçemi var. Çiçeklere baktığımızda Venüs özelliğini görüyoruz. Yapraklara bakıyorum, evet yumuşak yapraklı.

Venüs Bitkilerinin İnisiyatik Etkileri

Yanınızda taşıdığınızda ya da içtiğinizde ne yapıyorlar?

1-Kalbi açan bitkiler. Duygusal kalbi iyileştiren, yani kalbin hissi tarafını iyileştiren.

2-Duygusal travmaları çözümler.

3-Kendimizi sevmeyi güçlendiriyor. Kendimize verdiğimiz değeri güçlendiriyor.

4-Özellikle cinsel travmaların çözümünde çok iyi. Taciz, tecavüz gibi cinsel travmalar. Sadece taciz değil kürtaj, düşük gibi, bunlar da yine cinsel travmalar. Bunları şifalıyor Venüs bitkileri. Bu konudaki en güçlü bitki, aslanpençesi. Latince ismi Alchemilla Vulgaris.

Aslanpençesi / Alchemila Vulgaris / Lady’s Mantle

Aslanpençesi özellikle kadınlarda daha fazla kullanılmasını tavsiye ediyorum. Erkeklerde de kullanılır ama. Aslanpençesi gül ailesinden. Kadın üreme sistemini çok iyi şifalayan bir bitki. Rahimden yumurtalıklara kadar. Burada sipajirik ya da homeopatik tarafını tavsiye ederim ya da tentürünü. Lady’s mantle, kadın mantosu, aslanpençesi. Aslanpençesi çok simyacı bir bitki.

Aslanpençesi kendimizin güzelliğini görmeyi sağlıyor. Aynı zamanda cinsel travmaları da çözümlüyor. Taciz, düşük gibi… İnisiyasyon için lady’s mantle mi kullanın? Yok. Aslanpençesini öyle bir durumda kullanabilirsiniz. İşte cinsel travmaları şifalamak için vs. Özel durumlarda kullanın. Günlük kullanım bitkisi değil.

Gül / Rosa SPP

Gülün suyunu, şerbetini, reçelini kullanabilirsiniz. Yanınızda taşıyabilirsiniz, kesenizde gül.

Gül tonik ve astrenjandır. Tadı astrenjan, yani buruk. Bir gülün yaprağını alın dilinizin üzerine koyun. Ağzınızın içindeki tüm suyu alır. Kurutur.

Kadın üreme sistemine çok iyi geliyor gül. Kalp gözünü açan bir bitki. Bence çiçeklerin şahı, yüksek titreşimli bitkilerden zaten. Kalbini kapatmış insanların kalplerini açar. Kişinin kendisini sevmesini sağlıyor.

Kalbini geçmiş deneyimlerden dolayı kapatmış kişiler mesela. Geçmişte ilişkilerde travma yaşadınız ve kalbinizi kapattınız. Gül çok iyi çözüyor bunu. Kalbinizi açıyor, genişletiyor. Korkularınızı şifalandırıyor. Gül bu konuda çok iyi rehber. Yanınızda, kesenizde taşımanızı, gerekirse suyunu, şerbetini yapıp içmenizi tavsiye ederim.

Şimdilik elinizde yağı varsa koklayabilirsiniz. Suyunu içebilirsiniz, gül suyu içebilirsiniz bu ay. İçilebilir gül suyu satan güzel yerler var. Oradan alıp gül suyunu günde 8-9 damla içebilirsiniz. Bardakla değil de genellikle 7 damla kullanıyorduk biz. 9 damla ya da 21 damla da olabilir. Ben 9 damlayı tavsiye ederim suyunu. Yağını değil, çok ağırdır. 1 damla damlatın 1 litreye dağılır. Yağını çok kullanmanızı tavsiye etmem, karaciğeri yorabiliyor yoğunluğu. Suyu gayet güvenlidir.

Şatavari diye bir bitki var, Türkiye’de yok. Şatavariyi isterseniz bulabilirsiniz bu arada, Türkiye’de satılıyor. Tam kalp bitkisi. Asparagus racemosus Latince ismi. Tam bir adoptojen ve afrodizyak. Kalbi açıyor ve cinsel isteksizlik, yakınlıktan korkma gibi şeyler varsa çözümleyen. Şatavari Türkiye’de yetişmiyor.

Aşvagandayı Çok güzel bir bitki. Şatavari de yine öyle. Adaptojen, afrodizyak. Aşvaganda Venüs değil. Aşvaganda adaptojen, şatavari afrodizyak daha çok.

Şatavari Hint kuşkonmazı değil mi? Sakral çakraya mı daha çok etki ediyor? Adet sancılarına iyi geliyor, sakral sakra ile ilgili. O yüzden Venüs ile de çok bağlantılı.

Yoğurtotu da yine kullanabileceğiniz Venüs bitkilerinden. Yoğurtotu böbrek ve idrar yollarıyla çok bağlantılı. Diüretik etkisi çok güçlü. Galium aparine Latince ismi.

Yoğurtotu yapışkan bir bitki;
Dokunduğunuzda eteğinize, pantalonunuza yapışan bir bitki. Ruhsal kullanımı nasıl biliyor musunuz? Attechmentları çözüyor yoğurtotu. Özellikle ilişkilerde “yapışkan insanlar” vardır ya. Yakınlık, sevgi ve şefkatten dolayı değil kaybetme korkusundan dolayı. Çok yapışırlar, sürekli sarılırlar “Beni seviyorsun değil mi? Seviyorsun değil mi? hadi sarılalım” diyenler var ya. Bir süre sonra “Ahhh!” olursunuz. Sevgi olsa yorulmazsınız. Bu başka bir sarılma. Beni bırakma sarılmasıdır. Onlara yoğurtotu verin.

Bitkilerin inisiyatik etkileri var. İlla içmenize gerek yok. Yanınızda taşıdığınızda bile bir bitki içindeki bilgeliği size veriyor. Bir bitki yanından geçerken size yapışıyor ayağınıza.

Bağımlı insanlara kese yapıp verebilirsiniz yoğurtotunu.

İçildiğinde de diüretiktir zaten yoğurtotu. “Aşırı” idrar yolları enfeksiyonlarını çözer. Böbrekleri çok şifalandırıcı bir bitkidir. İnisiyatik olarak yok kullanmayın. Bu ayın bitkisi gül, Venüse tam inisiye olmak istiyorsanız. Yoğurtotunu, aslanpençesini ne için kullanacağınızı biliyorsunuz artık. Özellikle cinsel travmalarda. Günlük kullanım bitkisi değil aslanpençesi. Çayından ziyade tentürünü kullanmanızı tavsiye ederim. Onu da daha sonra nasıl yapıldığını verebilirim. Onun ölçüsü çok önemli. Bu tür bitkiler, günlük kullanım bitkileri değil.

Bitkilerin derinlerine girdikçe bazı şeyler vereceğim, nasıl yapılacağının formüllerini. Bu zamana kadarki bitkilerin nasıl yapıldığı, demlenme yöntemlerini söylüyorum zaten. Yanınızda taşıyabilirsiniz. Aslanpençesi geçmişte taciz, tecavüz, düşük ya da travmaları olan insanlara kese yapıp verebilirsiniz. Tam şamanik yöntemlerdir bunlar. Şamanlar sadece şu çayı iç yapmazlar. Bu yöntemlerin hepsini kullanın. Bu çok etkilidir.

Aslanpençesi, gül, yoğurt otu, şatavari; 4 bitkiyi söyleyebilirim. Şatavari Türkiye’de yetişmediği için çiziyorum onu. Şatavari de daha çok afrodizyak özelliği güçlü olan adaptojen özelliği, özellikle endoktrin bezlerde güçlü olan, bu tarafı da güçlendirecek bitkilerden biri. Hint ayurvedada iyi bitkilerdendir. Ana bitkilerden biridir. Şatavari, Rhodiola gibi. Bunlar kral bitkiler.

Şatavari tablet olarak satılıyor.İyi bir yerdense tablet olarak kullanabilirsiniz. Aslında tablet nasıl yapılıyor? Şatavari kök diyelim. O toz haline getiriliyor. Sonra içilebilir jelatinlerin içine konuyor. İçinde şatavari var aslında. Alımı kolay oluyor. Bazı acı bitkileri almak öyle kolay değil. Direkt midede eriyen tabletler şeklinde kullanılabiliyor.

Sitara, Dağlarda yetişiyor, kalın kökleri var. Yumuşacık yaprakları var, çalı bitkisi. Yaprakları bu şekilde ve küt diye dökülüyor.

Kaya gülü o rock rose. Kayaların arasında çok fazla olur. Gül türüne benziyor zaten.. Aslanpençesi gül ailesinden. Kuşburnu da gül ailesinden. Aslında gül o. Çok yakın bir tür. Kuşburnu da bu arada çok astrenjandır. Buruk tatlı bir bitki. Yine kalp, Venüs bitkisi olarak kullanılabilir kuşburnu da.

Mineral aleminde bakır demiştim. Bakır bileklikleriniz varsa Venüsü artırmak için bedende kullanabilirsiniz.

1-Haritanızda Venüs neredeyse dış dünyada insanlarla ilişki kurma şeklinizi bildiriyor. Venüs Akrepte ise ilişki kurma biçiminiz Akrep gibi. Venüs Başakta ise ilişki kurma şekliniz Başak gibi. İlişkilerde Başak gibi oluyorsunuz demek bu. Venüsünüz Terazide ise ilişki kurma şekliniz Terazi gibi oluyor, dengeleme.

2-Doğayla ne şekilde ilişki kurduğunuzu belirliyor. Venüs Başakta ise doğayla çok analitik bir ilişki kuruyorsunuz. Bakıyorsunuz, tür ne? Rosa Spp, bu ne öyle, ha bu tür diğerinden ayrı. Haa tamam güzelmiş ya, başka türler de vardır bakayım. 

Böyle bir ilişki. Bu da güzel. Merak, her şeyi bilme, ayrıntıları görme vs. Venüsünüz Koçta ise doğaya çıkıp haydi coşuyoruz, ateşinizi dışarı vermek gibi.

İlişkilerde kalbinizi hangi yöntemle birleştiriyorsunuz? Kısmını gösteriyor. Kalp ile beynin uyumunu nasıl yaratacaksınız? Ateşle mi, Havayla mı, Toprakla mı, Suyla mı? Kalp ile beyin uyumunu hangi elementle daha fazla sağlıyorsunuz? 

Aynı zamanda onu gösteriyor. Kalbinizin uyum alanını ne şekilde ifade ettiğinizi horoskobunuza bakıp görebilirsiniz.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: