BOĞA Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Sosyal medyada paylaş

Sabit Toprak. 21 Nisan-21 Mayıs kadar Boğanın enerjisi içindeyiz. Toprak zaten sabit, sabit ve Toprak bir araya geldiğinde Toprak Toprak oluyor. Aslında elementleri bildiğiniz zaman anahtar kelimeleri bulmak kolay. Bu yazıda sadece ipuçları veriliyor.

İstikrarlı. Neden? Boğa bulunduğu yerde duruyor. En topraklı burç Boğa. En Ateşli burç Koç. Bir tarafı daha var; Boğanın ilgili olduğu gezegen Venüs. Onun özelliklerini de burada görüyoruz; estetik, sanat, güzellik, sanatsal. Koç hiçbir şeyden bir şey yaratmak için açığa çıkarken Boğa durup açığa çıkan şeyleri izlemekle ilgileniyor. Güzellikleri izleyip onları yapılandırmak ve estetik bir şeyi var etmek için burada.

Boğa yavaş hareket ediyor, dikkatli adımlar atıyor. Koç biraz daha düşünmeden hareket ediyor. Boynuzlarıyla giriyor her şeye. Boğa “Dur bir izle, güzellikler var burada.” O hareketin içindeyken bir yandan durup izlemeyi gösteriyor. Tam tersine bu yin bir burç. Koç yang iken Boğa yin.

Dayanıklılık var. Sabır, yolun keyfini çıkarmak. Bir yandan da bulunduğu durumu muhafaza etmeyi seviyor. Muhafazakâr o yüzden. Değişime direnen yapıda Toprak burçları, en Toprağı zaten Boğa. Temkinli, adımlarını atarken birkaç kez düşünerek atıyor.

Dünya işlerinde çok iyi. Hazzı seviyor. Bir süre sonra bu hedonizme, hazcılığa dönebiliyor. Dünyanın keyfini çıkarmak onun için önemli.

Üretken bir yapısı var. Her şeyi fiziki olarak görmek istiyor. “Tamam adım atıyoruz ama nereye? Yapacağız ama sonunda ne olacak?” Diyor. Bu açıdan sadakat, yoluna sadıklık var. Pratiktir. Bir yandan da “tembellik” var aynı zamanda. Boğa gibi düşünün, yavaş hareket ederler, sağa sola bakar. Uzun uzun bakabilir bir yere. Koç gibi hadi gideyim demiyor.

Boğa bazen paylaşmayı da istemeyebiliyor. “Yaradan’dan uzak” özelliklerinden biri. Katı insanlar olabiliyorlar. Değişime direnç gösteren. Boğada da biraz dik kafalılığı görebiliyoruz. Düşüncesini ya da hareketini değiştirmeyen. Bir yola adanıp devam eden insanlar olabiliyor.

Rutini sevebiliyorlar. Koç rutini sevmez. Hoşgörülü aslında Boğa.

Topraklı Toprak olduğu için toprak işlerinde çok iyi. Hani yeşil elli denir. Ne ekerse biter, öyle bir eli var. Öyle bir yeteneği var, toprak işlerinde.

Boğayı tahmin edebilirsiniz. Koçu ne yapacağını bilemezsiniz. Boğa adım atarken nereye doğru yürüyeceğini bilebilirsiniz. Bazen kayıtsız olabiliyor. Atalet de olabiliyor.

Boğa bu Dünyada durup yavaşlayıp güzellikleri, “Nisan oldu çiçekler açıyor, hadi izleyelim” modunda daha çok. Sanat tarafında da çok güçlü, Venüs ile çalıştığı için. Kişisel ilişkilerde de güçlü. Açıkçası Dünyada bir yardıma ihtiyacınız var, Boğa gelir arkanızda durur. Duvar gibi görürsünüz onu. Siz havada geziyorsunuz, düşüncelerde karmaşıksınız; Boğa gelir işi organize eder, yapılandırır, size destek olur.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın