ikizler Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Sosyal medyada paylaş

22 Mayıs-22 Haziran. Bu değişebiliyor. 21 Haziran olabiliyor. Arada 1-2 gün değişebiliyor. Havanın değişkeni, hem hava hem değişken. En havalı burç diyebiliriz. Burçların baştan ilk 4’üne baktığımızda en Ateşli, en Topraklı, en Havalı, en Sulu olduğunu görüyoruz.

Değişken hava, değişken de zaten Hava karakterli. İlkbahardan yaza doğru geçiş artık. İlkbaharın sonu oluyor. Değişken olduğundan dolayı İkizler bulundukları durumlara ve değişimlere çok iyi uyum sağlıyorlar. Tam tersi, Boğa değişime çok hızlı uyum sağlamıyor. Siz diyorsunuz ki Boğaya “Yarın bunu yapacağız”. Boğa öyle bir hazırlanıyor ki ona, yapılandırıyor kafasında ne gerekiyor ne yapacağız. Fiziksel forma getiriyor. Siz İkizler olarak arayıp diyorsunuz ki programda değişiklik oldu. Boğa çöker öyle bir durumda, planda değişiklik olmaya başladığı zaman. Bu durum Boğa için çok zordur. İkizler bu tarafa mı dönüyorum “Aaa tamam o zaman” der. İkizler değişime daha hızlı uyum sağlayabiliyor. Uyum sağlayan aynı zamanda.

İkizlerin kafası çok meşgul. Havanın Havası olduğu için sürekli düşünce aleminde.  Düşünceleriyle aynı zamanda bilgiyle meşgul. O yüzden sürekli bilmek istiyor. Her şeyi bilmeden bir şey yapmayı geciktirebiliyor. İkizler düşünmekten iş yapamayabiliyor. Sürekli yapmayı düşünüyor. Bir de sürekli bilgi toplamak istiyor. Sürekli bilgi…

Konuşkan, iletişimi seviyor, Merkür ile bağlantılı. İletişim, konuşma. Merak tam bir İkizler anahtar kelimesi. Bilgiyi biriktirmek çok önemli. Zeki görünüyorlar aslında normalde. Etkileyiciler bir yandan.

Özellikle simetri tarafları çok önemli. Her şeyi düzgün yapmak. Çok yönlüler. Bir de dualite demek aynı zamanda, ikilemde çok kalabiliyorlar.

Yazma tarafına girişirlerse çok iyi yazar; konuşma tarafına girişirlerse çok iyi konuşurlar. İkizlerin Merkürle bağlantısı açıldıktan sonra konuşurken durduramaz kimse onları. Bilgiyi biriktirir biriktirir, alır alır. “Kusarak” anlatır. Biriktirdiği şey bir gün öyle bir yere gelir ki konuşmaya başladığında akar akar, konuşmaya başladığında akar akar. Oraya gelmesi biraz geç olabilir. O kadar bilgiyle alakalıdır ki, iyice her şeyi tamamlayayım, ondan sonra harekete geçeyim dediklerinden dolayı geç fiziki forma getiren olabilir. O yüzden İkizlere her zaman şunu söylüyorum; düşündüğünüzü topraklayın, harekete geçirin. Aldığınız şeyi fiziki forma getirin.

İkizlerin yanında bir Boğa olursa çok iyi olur. Dakikası dakikasına uymaz, havaya, her şeye göre değişir. Sürekli değişken yapı var. İkizler kafası dağınık, bilgiler olduğu için, bilgilerin kuyrukları buluşmuyor bir türlü. Bir sürü dal var, birbiriyle buluşmuyorlar. İkizlerin kafaları çok dağınık olabiliyor bazen.

Boğa çok Topraklı, İkizler çok Havalı. “Aklı havada” İkizler için söylenebilir. İkizler aklı havada olmaya meyilli olabilir. Çok fazla bilginin içinde olduğundan dolayı. Kendinden uzaklaştıklarında bu olabiliyor. Kararsızlık.

Marifetli, teknik tarafı da çok iyi biliyor. Bir yandan da Merkür sinirlerle bağlantılı olduğu için bazen çok sinirli olabiliyor. Öfkelerine hakim olamayabiliyorlar, gergin olabiliyorlar. Bir şey kafalarında oturmadığında gerginleşebiliyorlar. Normalde kıvrak zekalılar. Tersine geçtiklerinde duygusuz olabiliyorlar. Çok düşüncede olduklarından duyguları duyamayabiliyorlar. Eğer oradan çıkarlarsa çok esprililer. İnce nüktedan, zeki esprileri vardır. Bazen Yaradan’dan uzak tarafa geçtiğinde kalpsiz diye adlandırılabilirler. Düşüncede kalan, mesafeli görünebilirler. Birazcık dillerini açtıklarında ve Merkür ile çok iyi bağlantı kurduklarında mizahi, insanlara mizah tarafıyla yaklaşan insanlar olabilirler.

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: