Yengeç Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

Yengeç Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

23 Haziran-22 Temmuz. Gündönümü olarak görüyoruz. Bir şeyin döndüğü, bir mevsim bitti başka bir mevsim başlıyor. Başka bir döngünün başladığı bir yerde Yengeç. Kardinal, öncü burç. Suyun öncüsü, kardinal Su.

Yengeç Ay tarafından yönetiliyor. Ay anne, besleyici aslında. Besleyen, empatik, Su olduğundan dolayı. Dış dünyadaki insanları çok iyi algılayan, onların ihtiyaçlarını çok iyi algılayan. Su, yin ama bir yandan da kardinal. Suların içinde en öncü burç Yengeç. Dışa dönük tarafı çok daha güçlü. Anahtar kelimesi anne. Empatik. Şefkatli. Aile. Yengeçin evi kabuğu içinde. Yuvayı seviyor.

Kardinal olduğu için azimli. Dokunsal, dokunarak hissetmeyi seviyor. Aşçılıkları iyi. İnsanlara hizmet etmeyi, onların yüzünde mutluluğu görmeyi çok seviyor. Aşçılık bunu en iyi göreceğiniz yer. Hemen yemek yapıp insanların yüzlerinde o yemeğin lezzetinin hazzını görmek. Yengeçin arzu ettiği bu. Başka birilerinin haz yaşadığını görmek Yengeçleri çok mutlu eder. Sezgisel, Su burcu olduğu için.

Unutmayan yanları var, fil gibi, hiçbir şeyi unutmuyor. Çok iyi kayıt tutuyor. Bu bazen “negatif” olabilir. Kendisine 20 yıl önce yapılan şeyi aklında tutup onu mutlaka bir şekilde karşınıza çıkarıyor, unutmuyor. Bu olumsuz yönü de olabilir unutmayan yanı. Hafızası çok güçlü.

Yengeç aynı zamanda atalarla, geçmişle bağlantılı, evle, aileyle, anne babayla özellikle. Toparlayıcı bir yapısı var. Aileyi bir araya getirici yapısı var.

Yengeç dalgın olabiliyor bazen. Dalgınlık derinlere dalmakla ilgili.

Yengecin ana konularından biri, melankoli, drama yaratmak. Yengeç 12 burcun Drama Queen’i diyebiliriz. Seviyor dramayı oluşturmayı. Su burçlarında böyle genel bir özellik olabilir ama Yengeçte biraz daha ağır bir özellik. Geçmişi hatırlayıp onların hepsini su yüzüne çıkarıp onların hepsini drama haline getirmek 5 dakikalık iştir Yengeç için. Bir parçaya, müzik açmaya bakar. Hemen onları getirir, yüzeye çıkarır, rakıyı açar kendisini demler. Melankoliyi yaratmayı çok seviyor Yengeçler. Geçmişi yüzeye çıkarmayı çok seviyorlar. “Ah ben ne yaptım, ne çektim!”

Bağımlı olabiliyorlar. Yengeç kıskacı ile bir şeyi tutarsa kolunu kesmeden bırakmıyor. O kadar tutuyor bir şeyi.

Kabuğa çekilme halleri var. Kabuklarına çekildiklerinde tamamen bir duvar örebiliyor önüne. Sert kabuklu, kabuğunun içine geçtiğinde iyi hissediyor kendini. Bu bir yandan da dış dünyadaki insanlar için rahatsız edici olabilir. Nostaljiyi seviyor.

Yengeç normalde 4. Evdir;
1. Ev Koçun; yani benliğin oluşumu. 2. Ev Boğanın evi; benliğin yeşermesi ve oluşması. İkizler 3. Ev; bilginin, ilhamın oluşması. 4. Ev Yengeç; nadire denk geliyor. Normalde astrolojide 4. Ev nadirdir. O yüzden bu 12 burcun nadiri Yengeçtir. En derinler, atasal inançlar, kabile burcudur Yengeç. Kabilenin derin inançlarını çözümler.

Manipülatif olabiliyorlar Yengeçler. Duygularını kullanıp manipüle edebiliyorlar. Bazen içe kapanık oluyor. Kinayeli olabiliyor, sözleriyle dövebilirler.

Güvenlik odaklı olabiliyor. Kendini güvende hissetmek için kabuğuna çekilebiliyor. İncinmeye çok açık olabilir, çabuk alınabilir. Yengeç yin bir burç.

İlk 4 aslında astrolojide, benin oluşumu, benliğin oluşumu. Nadirden sonra bu sefer yukarıya doğru bir yükseliş var. Bu benliği oluşturduktan sonra hadi dışarı çıkalım tarafı bu. 4’ten sonraki Aslan ile başlıyor.

Astrolojinin ilk 4 burcu 4 bedeni oluşturmak gibidir;
fiziki beden Boğa, ilahi dürtü Koç, İkizler mental beden, Yengeç astral beden (duygusal). Bu 4 bedeni oluşturduk. Diğer 4’te bu sefer dışarı çıkıp bunlarla bir şeyler yapılıyor. Aslan da bununla ilgili.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin