KOÇ Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

KOÇ Burcu: Burçların Anahtar Kelimeleri

21 Martta başlıyor 20 Nisana kadar devam ediyor. 21 Mart aynı zamanda ekinoks zamanı. 21 Marta baktığımızda; senenin başlangıcı. Astrolojik yıl 21 Martta başlıyor. Asıl döngüler yılı, Güneşin döngüsü 21 Martta başlar. Ne oluyor? Her şey patlayarak yukarı çıkıyor. 

Çiçekler patlıyor, ağaçlarda sürgünler oluşmaya başlıyor. Her şey açılıyor, dışarıya, yukarıya doğru hareket ediyor.

Koça baktığımızda kardinal Ateşi görüyoruz. Hem öncü hem de Ateşi görüyoruz. Çok da derin düşünmeye gerek yok. Anahtar kelimelerinden biri öncü. Lider, öne çıkıp bir şeyi yaratan burç.

Ateş elementinden dolayı enerjik yapı, coşkulu. Başlatan, bağımsız, çılgın, cesur, güçlü. Mizacı sıcak, Marsın enerjisinden dolayı. Koçun gezegeni Mars. Coşkulu, maceracı, aktif. Kendini ifade eden dışarı doğru, hatta düşünmeden ifade eden ve kendine güvenen.

Koç dürtüsel bir burç. Koçun tanımlayan, her şeye ve olaylara boynuzlarıyla girmek. Bodoslama diyebiliriz. 

Yaratıcılığı çok güçlü. Hiçbir şeyden bir şey yaratıyor. Balık zamanında kış bitiyor hiçbir şey yok, yapraklar yok. Hiçbir şeyden bir şey açığa çıkarmak. Koçun bu yaratıcılığı çok kuvvetli.

Tartışmacı, iddiaları olan. “Olumsuz” taraflarına baktığımızda huysuz, kavgacı, patlamaya hazır. Ateşin özellikleri, Marsın özellikleri bunlar. Rekabetçi, sürekli rekabet etmeye çalışan. Talepkar. Bazen Koçlar bencil olabiliyorlar.

Bir yandan da girişimci aslında. Güçlü enerjisi bu. Kaşifler. Bir yandan da sabırsız. Bir anda olsun isteyen, sabrı pamuk ipliğinde.

Dürtüsel. Diğer insanları sürekli dürtmesi, hemen hareket etmeye zorlaması. Kendi içindeki Ateşi ancak öyle dindiriyor. Diğer insanlar için çok keskin olabilir. Çok dürtüsel, baskılayıcı, ısrarcı görünebilir. Bunlar da “Yaradan’dan uzak” özellikleri. Hırçın, saldırgan, huzursuz, bir yandan da zorlu, ısrarcı. Bunlar Koçun kendinden uzaklaştığında içinde olduğu özellikler.

Normal şartlarda Koç, öne çıkıp hiçbir şeyden bir şey yaratan. Hiçlikten bir şey yaratan burç.

Koç Güneşe geldiğinde ne oluyor?
Özümüzün enerjisi bu anlamına geliyor. Ay tarafına geldiğinde, biz duygularımızı böyle ifade ediyoruz anlamına geliyor. Dürtüsel şekilde ifade ediyoruz. Marsınız Koçta ise adım atma şekliniz böyle. 

Aktivite içindeki haliniz bu. Dış dünyaya kendinizi projekte ettiğinizde böyle bir şey çıkıyor anlamına geliyor.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin