Boğa Burcu Özellikleri Boğa (20 Nisan- 20 Mayıs)

Sosyal medyada paylaş

Burç Boğa Hakkında Her Şey

Duyarlı ve Duygusal Dünyevi
Şehvetli Boğa, aşk ve güzellik gezegeni Venüs tarafından yönetilir.

Burcunuz harika yemekleri, romantizmi ve güzel şeyleri sever. Venüs, beş duyunuzu yüksek frekansa geçirir, böylece her şeyin en iyisiyle çevrili olduğunuzda en mutlu siz olursunuz. Saten çarşaflar, gurme akşam yemekleri, bir kadeh kırmızı şarap ve bum… 14 saatlik ünlü şekerlemelerinizden birinde rahatlıyorsunuz.

Boğa gibi, Boğa iki hızda çalışır: ya tamamen gevşemiş ya da bir hedefe doğru kafa üstü yüklenir. Barışı korumayı tercih ediyorsun, ama sınırını aştığında dikkat et! Her şeyin altında, sadece rahat olmak ve hayatın en iyi teklifleriyle çevrili olmak istiyorsunuz.

Boğa neyi sevdiğini bilir, o kadar. Fikirlerinize bağlı kalırsınız ve gerçekten iyi bir sebep olmadıkça değişmezsiniz. İnatçı olabilirsiniz… ama iyi taraftan, aynı zamanda sadık ve güvenilirsiniz.

Sadece bir güvenlik bölgesinde sıkışıp kalmamaya dikkat edin, aksi takdirde hayatınız durabilir. Bazen değişim ve risk, istediğiniz ilerlemeyi ve ödülü getirebilir.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Bu Burç Hakkında

Boğa, güvenliği aramamıza, dünyevi zevklerin tadını çıkarmamıza ve işi bitirmemize yardımcı olan burç olan zodyakın kalıcı sağlayıcısıdır.

Boğa burcu neyle ilgili:

Boğa burcunun 12 burcundan ikincisidir ve döngüsüne her yıl baharın ortasında başlayan ve 20 Nisan- 20 Mayıs tarihleri ​​arasına denk gelen Boğa burcudur. Haritanızda Boğa gezegen yerleşimlerinin olup olmadığını öğrenin. Çeşitli gezegenler tüm yıl boyunca Boğa boyunca seyahat ederken (veya “geçiş”) ve bu burcun dünyevi enerjisini Güneş burcunuz ne olursa olsun herkes için harekete geçirdiğinden, bu burcun enerjisini anlamak önemlidir.

 • Sembol: Boğa
 • Elementi: Toprak
 • Niteliği: Sabit Yönetici
 • Gezegen: Venüs – güzellik ve aşk gezegeni
 • Vücut Parçası: Boyun, boğaz, çene
 • İyi Günler: Sabırlı, düzenli, destekleyici, romantik, dikkatli, kendini adamış
 • Kötü Gün: Aşırı hoşgörülü, inatçı, tembel, kibirli, ucuz, fazla temkinli
 • Favori Şeyleri: Fotoğraf, dağlar, harika müzik, zengin/gurme yemekler, saten çarşaflar
 • Haz Etmedikleri: Aceleci olmak , para israfı, pis şeyler, oteller, sabahlar
 • Gizli Dilek: Her şeyin en iyisine sahip olmak
 • Nasıl Tespit Edilir: Derin ve duygulu gözler, uzun ve zarif boyunlar, narin çene hatları
 • Bunları Nerede Bulacaksınız: Lüks bir alışverişte fiyatları karşılaştırmak , bir orkestrada veya koroda şarkı söylemek, üç işte çalışmak, bir sanat galerisinde resim sergilemek
 • Boğa Anahtar Kelimeler : Kararlılık, güvenlik, zarafet, duygusallık, inatçılık, sebat

Boğa

İnatçı ve hantal Boğa tarafından yönetilen Boğa enerjisinin iki hızı vardır. Ya rahatlamış ve halinden memnun ya da aşırı heyecanlı ve şarj olmaya hazır. 
Bu burcun yerleşik bir enerji tasarrufu programı vardır. 

Bir şeyin zaman ve kaynak yatırımına değip değmediğini sabırla değerlendirecektir. O zaman yeşil ışık yanıp sönerse, tüm sistemler çalışır! O zamana kadar yavaş ve istikrarlı olan Boğa yarışını kazanır. Bu işaret, işimizi basit adımlara bölmemizi ve ardından günlük eylemde bulunmamızı teşvik eder. 

Boğa, gayretli çabalarımız için somut sonuçlar yaratmamıza yardımcı olan inşaatçının işaretidir. Boğa gezegen geçişinin etkisi altında kollarımızı sıvar ve işi bitiririz. 

Boğa enerjisinin pozitif özü sabırlı, düzenli, destekleyici, romantik, dikkatli ve özverili olarak ortaya çıkar. Öte yandan, Boğa enerjisi aşırı hoşgörülü, inatçı, tembel, kibirli, eli sıkı ve fazla temkinli olabilir. Rutin seven Boğa, bizi konfor alanlarımıza ve alışkanlıklarımıza saptırabilir. Tutarlılığın durgunluğa veya eylemsizliğe dönüşmediğinden emin olun.

Boğa Elementi: Toprak

Boğa, toprak elementi altında gruplandırılmış üç burçtan biridir. Diğer iki dünya burcu Başak ve Oğlak’tır. 

Boğa, Zodyak döngüsündeki ilk toprak burcu olduğu için temeli oluşturan ana kaya gibidir. Birçok Boğa insanı dengeleyicidir, kendileri ve başkaları için güvenlik olmasını sağlar. 

Boğa gezegen döngüsünün etkisi altında, hepimiz daha topraklanmış ve uyumlu hale geliriz, gayretli çaba ve çıktı yoluyla hedeflerimizi belirlemek için gerekli doğru adımları atarız.

Boğa Yönetici Gezegeni: Venüs

Boğa, aşk, lüks ve güzellik gezegeni olan Venüs tarafından yönetilir. (Bu büyüleyici tanrıçanın bu kadar şiddetli kökenlerden geldiğini kim bilebilirdi?) Rönesans sanatçısı Sandro Botticelli’nin ünlü tablosu Venüs’ün Doğuşu’nda , tanrıça tamamen çıplaktır ve bir deniz kabuğuna zarif bir şekilde tünemiştir. Bu kısaca şehvetli Boğa. Bu burcun Venüs enerjisi, yemekten modaya ve ev dekorasyonuna kadar dokunduğu her şeye çekicilik ve güzellik katar.

Boğa: Sabit Bir Burç

Zodyak işaretleri üç “nitelik” olarak gruplandırılmıştır: ana, değişken ve sabit burçlar. Sabit burçlarda sağlam bir hedef veya temel oluşturan ve ardından inşa etmeye başlayanlar, dengeleyicilerdir. Sabit burçlar, ana burçların kıvılcım çıkardığı coşkulu fikirleri alabilir ve onları gerçek bir şeye dönüştürebilir. Ana işaret geçtiğinde topu alırlar ve kaleye giden mesafeyi koşarlar. Sabit işaretler, “yapılacaklar” listelerini ve süslü başlıkları seven güvenilir tiplerdir. 

Boğa İnsanları: Nasıllar

Boğa insanları topraklanabilir, rahatlık ve memnuniyet duygusu getirebilir. Tabii bir şey üzerinde kafa yormadıkları sürece. Sonra kulaklarından buhar çıkar. Hızla ilerlediklerini, aynı şeyi tekrar tekrar mırıldandıklarını, yumruklarını sıktıklarını ve hücum etmeye hazır Boğalar gibi göründüklerini göreceksiniz! Ancak memnun olduklarında ve rahat olduklarında, Boğa’dan daha mutlu bir işaret yoktur. 

Sanatseverleri fotoğraf çekerken, müziğe bayılırken, dans pistinde kendilerini kaybederken ya da kraliyete yakışır bir ziyafet hazırlarken bulabilirsiniz. Bu sevecen, rahatlığı seven işaret, saatlerce derin uzanma veya şehvetli yatak odası oyunlarına katılabilir. 

Toprak burçları olarak yürüyüşe çıkmayı, bisiklete binmeyi ve doğa yürüyüşlerini sevebilirler. Boğa burcunda asla ucuza kaçmayın çünkü daha ince şeyleri sever. Bununla birlikte, çok gerçekçi olabilirler ve hoşgörülerinin bedelini ödemek için çok çalışabilirler. (Onları harekete geçirmek için altından bir ateş yakmanız gerekebilir. Bir kez harekete geçtiğinde, bu hücum eden Boğayı durdurmak mümkün değildir!) Elbette materyalist olabilirler, ama gerçekten sadece zamana dayanan zevkli konforları istiyorlar. Ve eğer yeterince şanslıysanız, hayattaki daha güzel şeyleri de sizinle paylaşacaklar. 

Kurs Resmi

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: