Dan Millman Hesaplaması ile “Hayatınızın Amacı”

Dan Millman’ın “Hayatınızın Amacı” kitabını mutlaka tavsiye ediyorum. Kütüphanenizde bulunması gereken çok değerli bir kitap. Kendisinin gerçek hayat hikayesi Dingin Savaşçı filmine konu olmuş zaten. 

Trambolinde ilk dünya şampiyonu Dan Millman’ın biyografisinin çok az bilinen bölümlerini ortaya koyan, filme konu olmuş bu kitap. 

Dan Millman kitabını alarak onun hesaplaması ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz çünkü kendisi bütüne katkı olması için kitabını tüm dünyaya bir armağan olarak kazandırarak iz bırakmıştır kalplerde.
Hesaplama yöntemi ile ilgili bir örnek yapacak olursak;

Örneğin; Atatürk, 19.05.1881 tarihinde doğmuş. Bu doğum tarihini 2 şekilde hesaplayabiliriz.

Doğum tarihinde 1.hesaplama Şekli olarak
Dan Millman’a göre hesaplarsak;
19.05.1881= 1+9+5+1+8+8+1=33 rakamını elde ediyoruz.
33/6

3: İfade ve Duyarlılık
6: Sevgi ve İdrak

  • Dan Millman bizim hayat kulvarımızdır.
  • Doğum haritamız bizim parmak izimiz gibidir, hayatta dengeyi bulabilmemiz için bize ışık tutar.

Elvis Presley Hayat Amacı Hesaplama

Mesela Elvis Presley’in doğum günü
08.01.1935= 8+1+1+9+3+5= 27
27/9, 2 rakamı hayatın birinci dönemini, 7 hayatın ikinci dönemini, 9 hayatın üçüncü dönemi ve yaşam amacını ifade eder. Her bir dönem ortalama 20-30 yıl arası sürüyor. 

Bu yıllar sabit değildir. 20-30 yıl deriz ancak bu kısalabilir. Kişi bu rakamın gölge tarafından, çukurundan çıkmazsa 50 yaşına gelip yine hala 7’nin potansiyelini kullanamıyor olabilir.

7’nin gölge taraflarından bazıları; Pişmanlıklar, Alkol, Agresif (Kanser), Saldırgan, İntikam, Hüzün, Kötülük, Ruhsal Bunalım, Suçluluk Kompleksi, Yalan, İsyan’dır.

Bu örnekte olduğu gibi kişi hayatının ilk dönemindeki 2’nin sınavlarını vermeden, 7’ye geçemiyor, 7’nin etkilerini hayatında her daim yaşar, ancak tam anlamıyla 7’nin özelliklerini icra edemeyebilir. Hayat bu kişiye empatiyi, gönülden koşulsuz vermek ile ilgili birçok deneyim getirir. Arkadaşları ile ilişkilerde ya da her yerde. 2’nin sınavlarını vermeye başladıkça kişi 7’ye geçebilir. Mesela 2 rakamı çocuk yaşlarda kardeşine bakmakla, ona annelik yapmakla yükümlü olabilir. 2’de çünkü kardeşine bakma zorunluluğu doğuyor. Ne oluyor 2’nin sınavlarını çok erken verebiliyor. 2 annelik, besleme büyütme, gönülden koşulsuz verme gibi. Sınavları zorlu ve erken yaşta verdiği için 15-20 yaşlarında 7 rakamı döngüsüne geçmiş olabiliyor.

Mesela 7’de potansiyeller uzmanlık ile açılır…Zihin demek, ruhsallık demek, 2’nin hakkını vermeden 7 rakamının özellikleri ortaya çıkmayabilir potansiyel olarak.  Kendi içinde yaşadığı duygusal gelgitler ona büyük baskı yaşatabilir. 

7’nin karanlık özelliklerine takılı kalabilir. Güçlü enerjileri dönüştüremeyebilir. Ve kişi 7’nin sınavlarını vermeden ilham ve sezgilerine göre bir hayat yaşayacağı, kalp ile hareket edeceği 9 rakamı dönemine geçemez. Bir aşamayı geçmeden, eksi bakiyeden, her rakamı artı bakiyeye geçirmeden diğerine geçiş yapılamıyor. Burası yürüyeceğimiz yol ’dur.

Numeroloji 1. Ders yazısını görmek için Tıklayınız… 

Atatürk’ ün Doğum Tarihi Hesaplaması

Örneğin Atatürk’ün doğum tarihinden elde ettiğimiz 33/6’da ise ilk rakam olan 3.rakamının sınavlarını vermeden bir sonraki aşamaya geçilemiyor. 3’ün hakkını vererek 6 yaşam amacına ulaşıyor. İlk 20-30 yaşına kadar 3’ü öğrenip, yani önce rakamın gölge taraflarından sınanır, mesela egoyu deneyimlemek gibi, (“yani egoist bir insan oldu mu yada boş gezen boş konuşan biri oldu mu gibi”) önce 3’ü öğrendi tüm özellikleri ile deneyimledi. Sonrasında hayatının 2.dönemine denk gelen 3’ü ustalıkla icra eder.

Örneğin bu ikinci dönemde 3 rakamını bir şekilde ustalıkla icra ediyor. Binlerce insana mesela motivasyon konuşmacı olarak uzmanlığını aktarıyor gibi.
Dan Millman hesaplamasında elde edilen 33/6’da birinci bölümde öğrenme, 2.bölümde ustalıkla icra etmek var. İki bölümde de 3 aynı 3 ancak aynı etkilerde değil. Farklı etkiler oluşuyor.

Numeroloji Hayatınızın Amacı

33/6 şeklinde bulduğumuz rakamı “Hayatınızın Amacı” kitabında sayfalar dolusu ayrıntıları ile okuyabilirsiniz. Oldukça basit bir hesaplamadır. Sadece doğum tarihinde Gün + Ay + Yıl olarak rakamlar tek tek toplanır ve sadeleştirilir.

Sadece 11, 22 ve 33 rakamı özel sayılar olduğu için sadeleştirilmeden Numeroloji analizinde potansiyel olarak değerlendirmesi yapılır.

Dan Millman’da 0 – 10 – 11 indigoluk görevini temsil eder. Hayat görevinin bir tanesi indigoluktan oluşuyor demektir bu ya başında ya ortasında ya da sonunda. İndigoluk görevi ile gelmiş yani 11 olmak istiyor. 10.çakrayı açmak istiyor.

Mesela 30/3, 20/2, 40/4, 28/10, 37/10
29/11, 38/11 bunların hepsi indigo görevi ile gelen kişilerdir.

28/10 mesela hayatının birinci dönemi 2 rakamı, ikinci dönemi 8 rakamı ve son döneminde indigoluğu icra ediyor.

29/11 yine aynı şekilde hayatının birinci dönemi 2, ikinci dönemi 9, üçüncü döneminde11 yani indigoluğu icra ediyor.

Ancak 30/3, 20/2, 40/4 böyle değil bunlar hayatının ikici dönemindeki “0” ile hayatının indigoluğunu icra ediyor.

Eril Dişil Numeroloji Sayıları

Örneğin 30/3’te kişi burada 3’ü öğreniyor, sonrasında “3”, “0” ile beraber indigoluk görevini icra ediyor. 3’ü öğrenip indigoluk görevine geçiyor. Sonrasında ne yapıyor indigoluk enerjisi ile beraber 3’ü ustalıkla icra ediyor. “0” burada indigo potansiyel eberjisini temsil ediyor.

Numeroloji İndigo Görevleri

33/6 ile 30/3’ün 3 rakamlarının anlamları aynı değildir bu yüzden. 33/6 da önce 3’ü öğrendi sonra ustalıkla icra etti. 30/3’tede 3’ü öğrendi ancak indigoluk görevi “0” ile beraber 3’ü ustalıkla icra ediyor. Arada fark vardır.

Örnek verecek olursak 39/12, 48/12 bu kişiler ise hayatlarının son döneminde eril ve dişil dediğimiz 1 ve 2’yi beraber yaşayacak. Mesela 39/12 hayatın ilk döneminde 3, ikinci döneminde 9, hayatının son döneminde hem 1 hem de 2’yi beraber icra edecek. Eril dişil uyumu ve barışı çok önemli. Bu konularda daha kapsamlı bilgi edinmek ve keşif için Dan Milman’ı onurlandırarak bu kitabı alıp okuyabilirsiniz.

İndigo ne demek?

Atalardan, soyağacından gelen özellikler DNA akaşık kayıtlarında, insanların hayatlarına dokunmuş, onlara yardım etmiş, evrenin pasaportunu almaya hak kazanmış demektir.
Bu hayatta nasıl indigo olacak?

DNA Akaşık Kayıtlar

Doğum tarihinden geldiği için insanlara yardım edecek, onların hayatlarına dokunacak. Evrenin pasaportunu eline almak, yani bunu deneyimlemek için gelmiş demek. Olma görevi ile gelmiş, başaracak mı, başaramayacak mı kişinin tekamülüne niyet ve seçimlerine bağlı. Bu analizlerde 22 olup seri katil olan, 11 olup dolandırıcı olanda var. 

Onlarda insanların hayatlarına dokunuyor. Eksimi yoksa artımı o kişinin seçimlerine bağlı.

Numeroloji 1. Ders yazısını görmek için Tıklayınız… 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın