Ücretsiz Numeroloji Eğitimi – 1.Ders

Sosyal medyada paylaş

Merhaba bu online eğitimimizde ücretsiz eğitim al sitesi kullanıcılarına özel ücretsiz Numeroloji eğitim serisi hazırladık. Bu eğitim serisini toplamda 6 derste öğreneceğiz. Bu ücretsiz kurs bu serinin ilk dersidir. Bir sonraki dersi yazının altında bulabilirsiniz. 

Zaman kaybetmeden hadi başlayalım..

Simya‘ nın 3 ayağı var. Evrenin algılanması için 3 ilim önemli.

                  Sayı

               /         \

Geometri   ______ Ses   

Geometri evreni algılamayı sağlayan ilimlerden biri. Pi sayısında bütün evrenin sayıları gizli. Evrenin bütün olasılıklarını içinde barındırıyor. Varoluştaki geometrik yapı, ilahi geometri tarafı bizim ilgi alanımız. Merkabah ilahi şekildir. Daireden üçgene kadar her biri sembollerdir aslında.

Sesin doğası, ortaya çıkışı ve insan varlığındaki etkisi önemli. Simyacının sesi kullanmayı bilmesi gerekiyor. Talimat verdiğimizde sesimizin tonu da önemli. Sesin arkasında eminliğiniz var. Kainatta her şey titreşimden oluştuğu için her şeyin sesi var. Gezegenlerin sesi var. Dünya’nınki “si”, dönüş hızından dolayı. Tüm evren bir orkestra gibi. İnsanlar da öyle, her biri farklı frekansta.

Sesin doğasını anlayan evreni anlarTesla

Sesleri algıladığınızda, insanlardaki, olaylardaki, durumlardaki değişimleri çok iyi anlıyorsunuz. Titreşimlerinizi hangi seviyeye çıkardığınızda hangi gerçeklikler oluşuyor, bilinçli olarak fark ediyorsunuz.

İsim Numeroloji Sayısı

  • “Yaradan mesajlarını sayı yoluyla iletir!” (Pisagor)
  • “Tanrı zar atmaz!” (Einstein)

Sayıları ve gerçekliklerini okumakla alakalı ilim. Gün içerisinde binlerce sayıyla karşılaşıyoruz. Kapı, restoran, masa numarası, araba plakası… Hiçbiri tesadüf eseri gelmiyor. Sayıları anladığımızda, ilahi mekanizmanın mesajlarını daha güçlü bir şekilde okuyabiliyoruz.

Sayı ilmiyle ilgili kadim zamanlardan bu yana gelen ilimler var. Numerolojinin babası Pisagor. Ondan önce de Kabala Aramca harfleri kullanıyordu. Sami Uygarlığı’nda ebced var. Harflerin numara karşılıklarını bilerek bunları okuyabilme yeteneği, Arapça ’da kullanılıyor. Ebced ve Kabala’daki yöntem aynı. İkisi de Sami, sağdan sola yazılan.

Fatiha’nın niye 7 sure olduğunu anlıyoruz. Her bir ayeti, çakraları ve yükselişi sembolize ediyor. Kuran’ın özeti. 7 çakra aslında, 7 varoluşun simgesi. Bunu görmeye başladığınızda Kuran’daki ayetler sadece ayet değil, aktivasyon cümleleri.

Kuran’da zahiri anlamın dışında, Allah’a mahsustur dediğini insana da söylüyor aslında. Hamd; gerçek yükselmiş insan, anlamış insan seviyesi. Anlamış insan burada cesaretle yürür. İlk seviyede hamd başlıyor, sonra errahmanirrahim diyor. Rahman Rahim merkezi, sakralın özelliği.

Kutsal metinleri çözerken; sadece anlamsal değil Batıni anlamlarını da çözmeye başlıyorsunuz. Sırat dediğiniz yere geldiğinizde aslında doğru yol dediğinizin ne sağ ne de sol, ne Rahman ne Rahim, ikisinin ortasında bir yol olduğunun farkına varıyorsunuz. Din günü, yolun gerçekleştiği günün sahibi sizsiniz. Yol sizsiniz, burada aslında iradeyi ifade ediyor.

Numerolojinin dilini okuyabildiğimizde; günlük hayatımızda gelen sayıları, saate baktığımızda gördüğümüz sayıları, kutsal metinleri, daha yüksek bir düzeyde anlayabiliyoruz.

Sayı İlmi, neden burada bulunduğumuzu, hangi görevle geldiğimizi, çalışmalarımızı, blokajlarımızı nasıl açacağımızı öğretiyor. Kendini bilme ilimlerinden biri. Teklik içinde eşsiziz. Çokluğun içinde her birey eşsiz bir yaşam amacına sahip.

Pisagor temelli sayı ilmi öğreniyoruz. Pisagor, Simyacı, üstatlardan biri, Kadim hermetik, Hermes’in ilimlerinden ilim almış usta. Geometri ve sayı ilmini evreni anlamak için ortaya çıkarıyor. Geometriyi, yıldızların dizilimini, yıldızların yapılarını, astronomiyi, o dönemde kutsal bir ilim olan astrolojiyi anlayabilmek için ortaya çıkarıyor.

Sayı İlmi’ni başlangıçta kendini bilme ilimi (buraya niye geldik?) olarak göreceğiz. Bu, sayı İlmi’nin aşamalarından birincisi. Daha sonra Yaradan’ın mesajlarını okuma ilmi olarak göreceğiz.

Kendini Bilme Sayı İlminde Rakamlar Nasıl Okunur?

Hepimiz 2 şey seçerek geliyoruz. Bir ruh inmeden önce hangi çalışmaları yapacağını seçiyor. Buraya gelmeden önce ruhsal alemde bir şeyler yazıyoruz. Güvenle, sevgiyi bilmekle, gerçek değerini bilmekle ilgili olabilir. Ruh, daha önce yaptığı çalışmalara göre yeni bir çalışma yazıyor. Bunun için en uygun ortamı seçiyor. En iyi yıldız, gezegen diziliminde geliyor Dünya’ya.

Bundan dolayı doğum tarihini ve ismini seçerek geliyor. İsmimizi birilerinin koyduğunu düşünüyoruz. O kararı veren aslında ruhumuz. İsmi, Dünyada verdiği sanılan kişiye fısıldıyor.

Numerolojide iki veri çok önemli: doğum tarihi ve isim. Numerolojide daireler ile çalışıyoruz. Çünkü daire; kusursuzluk, Tanrı’nın ışığı anlamına geliyor.

Ücretsiz Numeroloji eğitiminin ilk dersini böylece görmüş olduk. Şimdi ücretsiz numeroloji eğitiminin ikinci dersi ile devam edelim..

Ücretsiz Numeroloji eğitimi ikinci dersi olan Yaşam Amacı Tasarım Tablosu Bölümleri kısmını görmek için TIKLAYINIZ…

Melek Aybilge Öztürk
Remkod-Rehber Eğitim Merkezi

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın