Yaşam Amacı Tasarım Tablosu Bölümleri – 2.Ders

Sosyal medyada paylaş

Merhaba bu online eğitimimizde ücretsiz eğitim al sitesi kullanıcılarına özel ücretsiz Numeroloji eğitim serisine devam ediyoruz. Bu eğitim serisini toplamda 6 derste öğreneceğiz. Bu online ders ücretsiz kurs serinin ikinci dersidir. 

Serinin birinci dersini kaçırdıysanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bir sonraki dersi yazının altında bulabilirsiniz. 

 

Ana yaşam amacımız (life path): dünyaya vermek istediğimiz ışıktır. Her bir ruh burayı kullanarak Yaradan’ı ifade etmek için geliyor. Yaşam amacı buraya neden geldiğimizi anlatır. Ana yaşam amacı sayısı; yaşam amacı tasarım tablosundaki diğer 3 sayıdan sonra açığa çıkan sayıdır. Okumalarda kişilere en yabancı gelen sayı olabiliyor, yaşam amacı sayısı. Onu algılayacak bilince yükseldiğinde farkına varmaya başlıyor.

Alt yaşam amacı: bunu ana yaşam amacını ortaya çıkarabilmek için yapıyoruz. Kişiyi ana yaşam amacına götüren basamak.

Dış dünyaya gösterdiğimiz yönlerimiz dıştaki daireler. İç dünyalarının farkına varmadan sadece dış dünyalarını yaşayarak bu dünyadan gidenler olabiliyor. Dıştaki daireler anlatıldığında kişilere daha tanıdık geliyor.

İfade biçimi: Kişilerin çoğunun işlerini buradaki sayının içeriğine uygun seçtiklerini görüyoruz.

Ruh güdüsü: Dış dünyaya ait. Kişiyi motive eden şeyler. Bir şey yaptığınızda çok mutlu oluyorsunuz, onlar burada. Buradaki sayının anlamları, kişiyi yaşamda tutuyor, bir şeyler yapmaya sevk ediyor. Ruh güdüsünün özelliklerinin farkında oluruz.

Yaşam Amacımızın Merkezinde Olduğumuzu Nasıl Anlarız?

Yaşamın içinde bir şeyleri iş gibi değil de sanki yaşamınızın bir parçası gibi yaptığınızda, bunun için ayrıca çaba harcamadığınızda, kendiliğinden olduğunda, doğal olarak yaptığınızda.

Numerolojide Okuma Hangi Sırayla Yapılır?

Bir kişiye en tanıdık gelen yerler, dış dünyada kendilerini ifade ettikleri sayılardır. Bu nedenle şu sıra ile okuma yapılır? 1-ruh güdüsü, 2-ifade biçimi, 3-alt yaşam amacı, 4-ana yaşam amacı.

Kendi gerçekliğinizi ifade etmeye başladığınızda alt yaşam amacınız açılıyor. O açılınca da ana yaşam amacınıza geçiyorsunuz.

Yaşam amacın “şu olmak” şeklinde tek başına açıklanamaz. Ruh buraya büyük işler yapmak üzere geliyor. Dünya’da büyük izler bırakmak, büyük açılımlar yapmak için geliyor. “Büyük amaç” puzzle’dır. Şu anda puzzle’ın bazı parçalarını görüyor olabiliriz. Yaşam amacı tasarım tablosundaki 4 sayı, büyük puzzle’ı görmemize yardımcı oluyor. Yaşam amacı okuması tek cümle değil hikayedir.

Hesaplamalar

Yaşam amacı, alt yaşam amacı doğum tarihinden; ruh güdüsü ve ifade biçimi isimden geliyor. Şimdiki bilgilerimiz ile doğum tarihi değişmiyor. Kadınlarda evlenince; ifade biçimi ve ruh güdüsü değişiyor. Erkeklerde başka isim alınca değişebiliyor. Mustafa Kemal Atatürk örneğinde olduğu gibi. Mevlana, Şems, Buda; ruhsal isimler, sonradan gelen, ulaşmışlık göstergesi.

Her sayı bir titreşimdir. Tekamül kodları anlamına gelir. Aynı zamanda Numerolojide görevlerdir. Tek rakamlar kendi merkezli; çift rakamlar ise dışa dönüş.

 1. başlatan, teklik, vahdet (şekli nokta)
 2. Kesret, çokluk, ikili ilişkiler, bir arada olmak (şekli _____)
 3. Bir şeyi katalize eden (şekli üçgen)
 4. şekli kare
 5. Şekli pentagram
 6. merkabah
 7. hepsinin geometrik kodları vardır.

Numerolojide 1’den 9’a kadar sayılar var. Ayrıcalıklı olmayan özel üç sayı daha var: 11,22,33

11,22 ve 33 sayılarının çalışmaları daha fazla. 11 ve 22, ilahi dokunuş için gelen sayılar. Sirius’tan aldıkları görevleri var.

Pisagor’da 22’den sonra bir sayı yok. Bununla birlikte 2013 yılı itibariyle 33 sayısı da eklendi. Bu sayı önceki yıllarda da vardı, ancak temsil eden kişi belki 100 yılda bir gelenlerde rastlanıyordu.

2013’te Mesih bilinci Dünya’ya yayılmaya başladı. Bu nedenle 33 ana yaşam amacıyla gelenlere daha fazla rastlanır oldu. Mesih “kurtarıcı” anlamına gelmiyor. Yaradan’ın ışığını yayan insan demek. Mesihlik tek kişiye özel değil.

7 uyurlar uyandı Mesih bilinci aktive oldu. Bir çok insan teklik bilincine uyanmaya başladı. 33 sayısı aktive oldu.

Sonuç olarak Numerolojide 12 sayı var. Diğer rakamları toplayarak bu sayılara indirgiyoruz. 11,22 ve 33’e rastlarsak aynı bırakıyoruz.

Doğum günü, ayı ve yılındaki sayıları önce ayrı olarak toplayıp sadeleştiriyoruz. Sonra sadeleşenleri toplayarak ve indirgeyerek ana yaşam amacı sayısına ulaşıyoruz.

Örneğin; Atatürk, 19.05.1881

1+9=1+0=1

0+5=5

1+8+8+1=18=9

Alt yaşam amacı: 1+9=1+0=1

Ana yaşam amacı:1+5+9=1+5=6

18=1+8=9        15=1+5=6     20_2+0=2             9+6+2=17=1+7=8

M U S T A F A    K E M A L    A T A T Ü R K

4  3 1 2  1 6 1    2 5 4  1 3    1 2 1  2 3 9 2

       5                      6                5                 5+6+5=16=1+6=7

Her isim ve soyadın harflerinin karşılığı olan sayılar, tablodan yararlanılarak yazılır. Her isim ve soyadaki tüm harfler toplanır, sadeleştirilir. Sadeleşenlerin toplamı ile ifade biçimi sayısına ulaşılır.

Her isim ve soyadın içindeki sesli harfler ayrı ayrı toplanıp sadeleştirilir. Sadeleşen sayılar toplanarak ruh güdüsü (motivasyon) sayısına ulaşılır.

Örnek:

01.01.1955

           20

1  +1 +  2 = 10=1+0=1

 • Yaşam amacı: 1
 • Alt yaşam amacı :1

1 rakamı merkezlenmiş. Tek rakama merkezlenmiş. Bu bir yandan güzellik, bir yandan baskı getiriyor, çünkü yöntemler aynı. Başka sayı ile yöntem farklılaşsaydı, yaşam amacına gitmeyi hızlandırabilirdi. Hayatında öne çıkmayı öğrenemezse büyük baskılarla karşılaşabilir.

Örnek:

04.07.1979

          26

4  + 7+ 8 =19=1+9=1

 • Yaşam amacı: 1
 • Alt yaşam amacı: 4

19 ilahi rakamdır. Hikmeti üzerine konuşacağız. İlerde 19’larda farklı yorum yapabiliriz. Şimdilik 1 olarak kalıyor.

Örnek:

27.11.1970

         17

9  +11+8=28=2+8=10=1

 • Yaşam amacı: 1
 • Alt yaşam amacı: 9

Örnek:

02.01.2013

 2+ 1 + 6= 9

 • Yaşam amacı: 9
 • Alt yaşam amacı: 2

Örnek:

22.09.2010

22+9 +3= 34=3+4=7

 • Yaşam amacı: 7
 • Alt yaşam amacı: 22

Ücretsiz Numeroloji eğitiminin üçüncü dersi olan Ücretsiz Numeroloji Eğitiminde Rakamlar kısmını görmek için TIKLAYINIZ…

Melek Öztürk
Remkod-Rehber Eğitim Merkezi

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

2 Responses

 1. Cevahir işbilir dedi ki:

  Merhabalar sor sor kismini bulamadim.ben karacay turkuyum ismim cevahir işbilir ama bizim dilimizde bana CAVAHiR diye kullanıyorlar cavahir olarak farklı hesaplanıyor cevahir diye hesaplayinca farkli çıkıyor ne yapamm gerekiyor.ayrica cok tesekkur ederimm iyiki varsiniz

Bir Cevap Yazın