Zeytin Ağacı Anlamı Mustafa Kemal Atatürk

Sosyal medyada paylaş

Zeytin Ağacı Anlamı Mustafa Kemal Atatürk

Ruh güdüsünü hesaplarken sadece sesli harfleri  değerlendiriyoruz.
İsim ve soyadındaki sesli harfleri tek tek harflerin altına rakamsal  karşılıklarını yazarak toplayıp sadeleştiriyoruz.  

Mustafa’nın sesli harflerinin titreşimi 5
Kemal’in sesli harflerinin titreşimi 6
Atatürk’ün sesli harflerinin titreşimi 5

Sesli harflerin toplamı: 5+6+5=11+5  (16=1+6=7)

Ruh güdüsü, içsel motivasyon sayısı 11+5 (7)  
Burada Atatürk’ün indigoların önünü açtığını görüyoruz.
Devrim, yenilik ve özgürleşmede  dünyaya farklı bir bakış açısı kazandırmak;
ve bu dünyaya bu konuda liderlik yapmaya geldiğini  görüyoruz.

11’den sonra gelen rakam o rakamın  liderliğini yapma konusunda öncü olacağını ve  devrimler gerçekleştireceğine işarettir.

Atatürk’ün  ana yaşam amacı 6 olduğu için;
11+5 aynı  zamanda kişinin dünyaca ünlü olacağı konusunda;
 bir hizmet ve sorumluluk bilinci içeren, plan,  kararlılık ve yaşam deneyimleri olduğunu  gösteriyor.
Ve onu güçlü mücadeleler ile yaşam amacına götüren yöntem ve yol 1 rakamı;  
liderlik, öncü ve özgün atılımlar ve cesaretle  adımlar atmasından geçiyor.
Yaşam amacını  gerçekleştirmiş insanların ortak özelliği hepsinin  dünyaya iz bırakanlar olduğunu görüyoruz.

Simya Numerolojisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Yaşam Tasarımı Tablosu:

Atatürk’ün ruh güdüsü, içsel motivasyon sayısı 11+5 ‘ten yedi; cephede bile kitap okuyor mesela.
İlim  üzerine çalışıyor. Sürekli ilim. “Hayatta en hakiki  mürşit İlimdir.” Derken bile yedi rakamını çok  güzel ifade ediyor. Mürşit 19 rakamı ile  bağlantılıdır. Aslında burada dünyaya farklı bir  bakış açısı kazandıracak ilim yolunu açıyor.

Sadece teknik taraf değil ruhsal tarafa da önem  veriyor. Türkiye’de Türkçe ilk geometri kitabını  yazıyor. Aynı zamanda bunu yaparken bir yandan  da Türklerin kadim ruhsal kökenlerini Mu  uygarlığını araştırıyor. Sadece teknik değil ruhsal  tarafa da çalışıyor. İçindeki arzusu onu  yönlendiriyor zaten. Yedi rakamı uzmanlık, bol  kitap okumak, ilim, araştırma, analiz ile bağlantılı  bir rakam.

 ZEYTİN AĞACI SESLİ HARFLERİN RAKAMSAL KARŞILIĞI 11+5 =7

Zeytin Ağacı’nın ünlü harflerinin toplamından elde ettiğimiz 11+5  rakamı bize bu ağacın kadim bilgeliğe sahiğ kutsal bir ağaç olduğunu gösteriyor. 11 rakamı indigo bir sayı olup pek çok alanda öncü, dünyayı güzelleştirmede farklı bakış açısı sunan liderliği ve birliği simgeler. Birlik bilincinde çözüm ve yenilik enerjisini sunan değişim üstadı olan 11+5 dünyaca ünlü olmanın mesajını verir.

5 sayısı Merkür, Güneş(1), Ay (2)  gezegenlerinin birliği ile Rahman ve Rahim olanı tekliği vahdeti iletişim medya yoluyla yaymayı anlatır bizlere.

(Kuran’da zeytin ve zeytinyağından birkaç kez bahsedilir -Mescid-i Aksa’nın zeytin ağaçları özellikle yüksek bir statüye sahiptir. Bu zeytin ağaçları o kadar mübarektir ki Allah Kuran’da onların üzerine yemin etmektedir! Mescid-i Aksa’da yetiştirilen zeytinler Kuran’da bu kadar yüksek bir statüye sahip oldukları için gerçekten paha biçilmez görülmekte ve bu nedenle asla satılmamaktadır. Bunun yerine, petrolleri her zaman hediye edilir – çoğunlukla Kudüs’te yaşayan fakir ailelere.)

5 sayısı merakı, özgürlüğü ve değişimi sembolize eder ve insanlığın beş duyusunu temsil eder.
5, 1’den 9’a kadar olan sayılar arasındaki en önemli noktadır  ve gelişmiş duyuları aracılığıyla çeşitli deneyimleri temsil eder ve geleceğe yönelik seçimler ve kararlar için birçok fırsat sunar. 5 titreşim için yaşam hakkında sürekli bir aktivite ve merak vardır.

 Major arkana 5 numaralı kart AZİZ’DİR. 5 titreşiminin ilgili Tarot kartı temsilcisi Heirophant’tır .Tarot destelerindeki Büyük Arcana’nın beşinci kartıdır.

Hierophant Kartının Anlamı

Hierophant’ın amacı, ruhsal olanı yeryüzüne indirmektir. Tarot okumasında Hierophant kartı, bir yanda uyum ve sosyal onay ihtiyacını, diğer yanda merhamet, bağışlama, şefkat, uygunluk ve ilhamı sembolize eder. Yaratıcılığınız, başarınız veya özgürlüğünüz şu anda bürokrasi, süreçler veya kurallar tarafından boğulmuş hissedilebilir. Seçenekleriniz olsaydı, kuruluşunuzun birçok sorununu çözebilirdiniz, ancak işleri “kendi yöntemleriyle” yapma konusunda inatçı olabilirler.

5 MOTİVASYON SAYISI Bağımsızlık ve özgürlük

Motivasyon Numarası 5 olanlar kendilerini özgür ve sınırsız hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Kendilerini buldukları her yerde kök salabilir. 5 enerjisinin yaşamak için harika bir parıltısı vardır 

Bu motivasyon sayısının zorluklarından biri, yaşamda gerçek kökler ve sağlam temeller oluşturmaktır.

5 Kader Sayısında en yaygın özellik, özgür ruhlar oldukları için özgürce uyum sağlama ve değişime yetenekleridir. 5 için ders, ‘gerçek özgürlüğün ancak içeriden gelebileceğini öğrenmesi gerektiğidir.

5 sayısı enerjisi düşünce, eylem, fikir ve yaşam tarzı özgürlüğüne ihtiyaç duyarlar. Kendilerini kendi yollarıyla ifade edebilme özgürlüğüne ihtiyaçları vardır ve hapsedilmeyi  sevmezler.  Özgürlüğü seven 5 her yönde ve her düzeyde özgür olması gerekir. 5 özgürlüğün, devrimin ve maceranın sayısıdır. 

5 GÜN SAYISI

 5 yasası ‘eylem özgürlüğü’dür. 

Doğada ve sanatta hakim olan sayı olduğu söylenen 5, özgürlük duygusunu ifade eden bir sayıdır.

5, sosyal olarak popüler bir sayıdır. Korkusuzlar. 5 numara farklı alanda başarılı olabilir, başkalarının vazgeçtiği sorunları çözmede iyidir.

5’in odak noktası daha fazla istikrar elde etmektir.  5 merakı, özgürlüğü ve değişimi sembolize eder ve insanlığın beş duyusunu temsil eder. Gelişmiş duyuları aracılığıyla deneyimlerin çeşitliliğini temsil eder, geleceğe yönelik kararlar için birçok fırsat sunar. Bu, 5 Gün Numara için sürekli aktivite ve yaşam hakkında merak uyandırır. 

5 Gün Sayısı, hayattaki değişimin gerçek anlamını öğrenme fırsatını sunar ve diğer titreşimlerden daha fazlasını yaşatıp, daha fazlasını gösterir ve daha fazla yaşam deneyimi yaşatır. 5 yayıncıdır – bilgiyi yayar ve sorular sorar.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: