Ra Uru Hu ve İnsan Tasarım Sisteminin Tarihi

Sosyal medyada paylaş

Ra Uru Hu, İnsan Tasarım Sisteminin kurucusu ve habercisiydi.

Ra, 9 Nisan 1948’de Kanada’nın Montreal kentinde Alan (Robert) Krakower olarak doğdu ve ilk yıllarını orada geçirdi.

Bachelor of Arts derecesini aldıktan sonra, kariyer yolu onu bir reklam yöneticisi, dergi yayıncısı ve medya yapımcısı olarak iş dünyasına götürdü. Ra için sanat önemliydi ve kendini hayatı boyunca besteci ve icracı olarak ifade etti.

 

1983’te Kanada’yı seyahat etmek için terk etti ve sonunda yıllarca okul öğretmeni olarak çalıştığı İbiza adasına gitti.

Ocak 1987’de, alışılmadık bir mistik deneyim yaşadı ve ardından, şimdiye kadar deneyimlediği her şeyden çok daha üstün bir zeka olan bir Ses (İçsel gelen ilham) ile karşılaştı. Bu karşılaşma, bugün İnsan Tasarım Sistemi olarak bilinen bir bilgi aktarımını aldığı sekiz gün ve gece sürdü.

 

Ra Uru Hu, 1989’da Ses ile karşılaşmasının ardından, İnsan Tasarımının dayandığı ve genetiğimizin kodunu çözmenin anahtarı olan Rave I’Ching’i yazdı. Çin klasik metinlerinin en eskisi olan I’Ching veya Değişiklikler Kitabı, üç bin yıldan uzun süredir kullanılan eski bir kehanet aracıdır.

Ra, hayatının sonraki 25 yılını Sistemin dünya çapında geliştirilmesine ve öğretilmesine adadı.

 

Ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve çoğu zaman Mart 2011’de vefat ettiği İspanya’nın İbiza kentinde yaşadı.

İnsan Tasarım Şeması , Bodygraph ve Mandala Nedir?

Ra Uru Hu’nun human design haritası size İnsan Tasarım Sisteminin Rave Mandala’sını gösteriyor. Burada ezoterik ve ekzoterik sistemlerin sentezini, iş yerindeki güçlerin grafiksel bir tasvirini vermek için birleştirerek, bize damgasını vurduğunu ve dünya deneyimimizi etkilediğini görebiliriz.

 

İnsan Tasarımı;
İnsan Tasarım Şemanızı veya BodyGraph’ınızı hesaplamak için doğum verilerinizi kullanır. BodyGraph, sisteminizdeki enerjisel akışın grafik bir gösterimidir, nasıl çalıştığınıza ve dünyayla nasıl etkileşim kurduğunuza dair bir plandır.

BodyGraph’ınız Tanımınızı renkli olan her şeyi – ve açıklığınızı – beyaz kalan her şeyi gösterir. Tanım, kim olduğunuzu ortaya çıkarır ve hayatınız boyunca tutarlı kalır. Açıklığınız, şartlanmaya karşı duyarlı olduğunuz yerdir ve İnsan Tasarımının Ben-Değil dediği şeyle sonuçlanabilir.

 

Grafiğinizi anlamak, Türünüzün ve Otoritenizin temel stratejisinden başlayarak size basit araçlar sağlar. Grafiğiniz, dört Tipten hangisi olduğunuzu gösterir ve kişisel Otoriteniz ile birleştirildiğinde, doğru kararlar alma stratejisini belirler.

Kendi İnsan Tasarımınızdaki bilgiyi kavramaya başladığınızda, zihninizin gücünü ve kararlarınızın şartlanmanızdan ne kadar ağır bir şekilde etkilendiğini fark edersiniz.

Zaman ve bilgiyle ve İnsan Tasarımının size göstereceği stratejileri deneyerek, koşulsuzlaştırma sürecinin hayatınızın deneyiminde nasıl büyük bir fark yarattığını keşfedeceksiniz.

 

İnsan Tasarım Şemanızı oluşturmak için kullanılan iki hesaplama vardır:

Kişilik (İnsan Tasarım Şemasında Siyah sütun)

 

Gerçek doğum saatiniz Kişilik haritanızı hesaplamak için kullanılır. BodyGraph’ınızın sağında, gezegenlerin sembollerinin yanında sayıları siyah olarak görebilirsiniz. Bu hesaplamalar, Kişiliğinize atfedilen özellikleri açıklar. Bu özellikler, bilinçli erişime sahip olduğunuz ve dolayısıyla ilişkilendirilebilecek şeyler oldukları için fark edeceğiniz özelliklerdir. Bu özelliklerle bilinçli olarak özdeşleştiğiniz için, kişiliğinizi kim olduğunuzun temsili olarak düşünürsünüz.

Tasarım (İnsan Tasarım Şemasında Kırmızı sütun)

Bu hesaplama Güneş’in yaklaşık konumuna dayanmaktadır. Doğum anınızdan 88 gün önce (veya 88 derece). BodyGraph’ınızın solunda, gezegensel gliflerin yanında kırmızı renkli sayılar göreceksiniz. Bu hesaplamalar beden bilincinize atfedilen özellikleri tanımlar ve size bilinçaltınızın doğasını gösterir.

Vücudunuzun zekası, sizin bilinçli farkındalığınızın seviyesinin altındadır ve bu nedenle, kimliğinizin eşit derecede önemli bir parçasını oluşturmasına rağmen, ona erişiminizin olması gerekmez. Bu zeka kendini belirli özelliklerle ifade eder ve diğer insanlar bu özellikleri sizden çok daha net görebilir çünkü siz bilinçli olarak bunların farkında değilsiniz.

Tanımlı Ve Açık

Kim olduğun hem tükenmez kalem hem de kurşun kalemle yazılır. Penned sizin genetik izinizdir, İnsan Tasarım çizelgenizdeki tanımdır: BodyGraph’ınızda renkli gördüğünüz her şey. Tanım, içinizde sabit ve güvenilir olan şeydir ve belirli özelliklerinizi ve becerilerinizi nasıl ifade ettiğinizi belirler.

Kalemle mi yazılmış o parçan? Bu şartlandırmadır. Kâğıda oyulmuş derin yivli çizgilerin katmanlarını ve katmanlarını silmek zor görünebilir ve bu her zaman mümkün değildir. 

 

İnsan Tasarımı sayesinde, tüm resmin güzelliğini olduğu gibi görmeye başlıyorsunuz ve yapacak hiçbir şey yok, sizin mükemmelliğiniz olmak.

BodyGraph’ta beyaz olan, renklendirilmemiş herhangi bir alan sizin için sabit veya güvenilir değildir- açıktır. Açıklık, hayata açık olmak için tasarlandığınız yerleri temsil eder. Açıklığınız meşgul zihniniz için oldukça ilgi çekicidir ve şartlanma nedeniyle hassas olabilir. 

 

Zihniniz burada, sizi gerçek doğanızdan uzaklaştırabilecek uyarlanabilir stratejiler geliştirir- açıklıktan kararlar aldığınızda.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın