Beş 5 Simyada Sayı İlmi Yeni Çağdaki Görevleri

Daha önce Numeroloji için 4 Rakamını yayınlamıştık. Eğer Dört 4 Rakamı Simyada Sayı İlmi yazısını okumak isterseniz buraya tıklayınız.

Anahtar Kelimeleri: Yapıcı özgürlük, değişim dönüşüm 

İlgili Çakra: Kök, solar pleksus, boğaz

Yaradan’dan Uzak Haller: Sorumsuz, tutarsız, sansasyonel

Yaradan’dan Daha Uzak Haller: Madde bağımlılığı, şehvet, özgürlükleri sınırlama

Tavsiyeler

  • Geçmişten özgürleşme (değişime dirençle bağlantılı)
  • içsel özgürleşme
  • Tutunduklarını bırakmak
  • Özellikle Kök ve Solar Pleksus çakralarını güçlendiren çalışmalar

Yeni Çağdaki Görevleri

Kendilerinde değişim ve dönüşüm yaratarak dış dünyadaki insanlara her an başka bir ben oluşturabileceklerini gösteriyorlar. Sürekli değişim ve dönüşüm yaratarak Kaynağa ulaşıyorlar.

Kritik Noktaysa

İçsel özgürleş. Değişime direncine kaldır.

Sıklıkla 5 Görüyorsak

Özgürleş, değişime izin ver. Yaşamda yeni yerler, yeni insanlar için kapını aç.

BEŞ

Varoluşun 5. aşamasında ne var? 5 element.  Ateş, Hava, Su, Toprak +1 yani Eter. 5 element yaşamı yaratıyor. 5 yaşamın içinde sürekli hareket etmek demek. Yeni yerler, yeni insanlar, yeni keşifler, özgürlük. Anahtar kelimelerinden diğeri de yapıcı özgürlük. Değişimi, dönüşümü ve özgürlüğü ifade eder. Sürekli değişim ve dönüşüm yaratarak Kaynağa ulaşıyor.

5, sistem ve düzenin ötesine geçer. 4’ler süreci öğretirken 5’ler her gün yeni bir ben yaratılabileceğini öğretiyorlar. Yeni yerler, yeni insanlar, yeni keşifler vardır. Değişim ve dönüşümü ifade eder. Seyahat, macera; özelliğidir. Açılma, genişleme yeni yerler, çeşitlilik, uyum, hep merak vardır. Sürekli keşfeder. Hayat tecrübesi beşlerde çok fazladır. Sosyallik, macera vardır. Yeni yerler, yeni insanlar keşfetmek için kendini dışarıya doğru çıkaran bir yapıdadır. Aslında dışarıya çıkarken, gezerken hep kendini arar. Her yeni insanda kendisini tanır.

5’lerin bir şeyi bırakıp yarın başka bir şeye başlaması normaldir. Beş değişim için buradadır. Evinin dizaynını, saçının modelini sürekli değiştirir. Seyahat ettiği işler motive eder. Rutin ve belli zaman aralıklı mesaili işlerde çalışamaz. Mesai yapıyorsa da istediği insanla istediği zaman buluşabilmelidir. Rutin yaptığı işleri bile değişik yapabilir. Çok iyi turizmci olurlar. Sürekli yeni insanlar gördükleri meslekler de olabilir, doktorluk mesela. Öğretmenseler her dersi farklı şekilde anlatırlar. Seyahat edecekleri, özgür olacakları, her gün yeni insanlar görecekleri, keşifler yapabilecekleri meslekler olabilir. Bilim insanları da öyleler, kaşifler gibi…

5’lerin yolda olma biçimi, her gün yeni bir şey yaparak ilerlemektir. Çok iyi Simyacı olurlar. Dünya’ya değişime direnmemeyi öğretirler. Sürekli değişimi değişimin muhteşemliğini gösterirler. Her gün başka bir güne uyanıyoruz derler.

5’lerin temel çalışması, değişime dirençlerini kaldırmaları. 5 olup da değişime direnen insanlar görebilirsiniz. En önemli çalışmaları özgürleşme olduğu için bağ kesme (geçmişten özgürleşme) çalışması önerilebilir. 5’ler özgürleşmek istiyor. Kendilerinde değişim ve dönüşüm yaratarak dış dünyadaki insanlara her an başka, yeni bir sen oluşturabilirsini gösteriyorlar.

5’ler eğer hareket etmiyorlarsa madde bağımlılığı olabiliyor. Bir günü diğeriyle aynı olmamalı, bu çok sıkıyor 5’leri. Bunu yapmıyorlarsa içlerindeki tazziği bir maddeye, kişiye tutanarak bastırmaya çalışıyorlar.

5’ler için tavsiye “tutunduklarınızı bırakın!” Özgürleştiğinizde; tutunduklarınız, sevdikleriniz de sizinle beraber olacaklar. Tutmaya gerek olmadığını fark ediyorsunuz. Yaşamınızda sevgi varsa bir arada oluyorsunuz, tutmanıza gerek yok. Sevgi için tutunmaya gerek yok. Bunu anladıklarında tutundukları şeylerden özgürleşiyorlar.

5’lerin temel çakraları; hareketle bağlantısından dolayı solar pleksus. Kök çakra; bununla bağlantılı olarak değişime direndiklerinde ayak ve dizlerde sorun oluyor. Çalışmaları kök ve solar pleksus çakra ile ilgili konulardan geliyor genellikle. Boğaz çakrayla da bağlantısı var.

Değişim dönüşüme direndiklerinde diz ve ayaklarda sorun oluyor.

5, 5 köşeli yıldız, pentagramdır. Beşgenler var, Fatma’nın Eli var; değişim dönüşümün şifası anlamına geliyor. 5’ler şifacı olursa insanların dirençlerini kırarak, değişimi ve dönüşümü güçlendirerek şifalandırıyor. Elementler ile şifalandırmak da onların yöntemlerinden. Şamanlar da gezgin şifacılardır. 5’lerin Şaman tarafları çok fazla. Şamanik yöntemleri kullanabiliyorlar.

Yaradan’dan Uzak Haller

Sorumsuzluk, kendi yaşam sorumluluğundan kaçma olabilir. Bohem hayat yaşayacağım derken kendi hayat sorumluluklarını almayabilirler.

Tutarsız olabilirler. Aynı soru sorulmasına rağmen farklı cevaplar verebilirler. “Dün bu cevabı verdin, bugün başka söyledin” dersin; “Dün öyleydi, bugün böyle diyebilir.”

Sansasyon çıkarabilirler.

Yaradan’dan Daha Uzak Haller

Bohem tarafa kayma meyilleri vardır. Alkol, esrar, şehvet düşkünlükleri olabilir. Yani özgürlüğü yanlış anlama; sapıklık, çapkınlık ortaya çıkabilir. İçlerindeki değişim arzusunu ancak böyle bastırabiliyorlar. Aynı zamanda hayattan kaçmak için yapabilirler.

Kendilerinin ve başkalarının özgürlüklerini sınırlandırabilirler.

5 Yaşam Amacı Tasarım Tablosunda Nerede?

Ruh güdüsü tarafındaysa; gezmek, keşfetmek motive eder. Maceranın peşinden giderler.

İfade biçimi tarafındaysa; serbest ve her gün değişik işler ortaya koyabileceği mesleklerde çalışması 5 özelliklerini “yükseltir.” Sürekli hareket halindedir, uğraşlar içindedir. Fiziki görünümünü sıklıkla değiştirebilir.

Alt yaşam amacı; tutunduklarını bırakarak, dirençlerini kaldırarak ana yaşam amacına doğru yol alır.

Ana yaşam amacındaysa; sürekli değişim ve dönüşüm yaratarak Kaynağa ulaşıyorlar.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın