Simya Numerolojisine Giriş

Sayı ilminin babalarından biri Pisagor, dünyada numerolojiyi aktive eden kişidir, sayı ilmi uzmanı, numaraların tesadüf olmadığını ve ifade ettiği şeyler olduğunu aktarmıştır. 

Numerolojinin kökeni Atlantis’e dayanır. Tufan’dan öncesine, yani Atlantis’e. Hermes Trismegistus’un parmağı vardır. Tufan 11.800 yıl önceydi, Atlantis tufandan önce vardır, yani numeroloji 30.000 yıl öncesine dayanır. 

Numeroloj, hem kişinin yaşam amacını anlamak, burada ne yapmak için bulunduğumuzu anlamak, hem de kaynaktan gelen mesajları okumak. Sizi bir şeyin içine sınırlayan bir sistem değil, kendinizi bilmenizi sağlıyor, kendinizi bilmek hepsinin üzerine çıkmanızı sağlıyor, yaşam amacınızın farkına varmak bütün rakamların bilgeliğini açıyor sizde. Etrafınızdaki, hayatınızdaki insanlarla ortak çalışmalarınızı ve çakışma noktalarınızı gösterir, tıkanıklıkları görüp onların üzerine çalışmamızı sağlar.

Geçmiş yaşamımızı görmemizi, geçmişten getirdiğimiz karmik borçları bilmemizi sağlıyor.  Ortak yaşam amaçları taşıdığınız kişileri gösterir, sizinle ortak yanları olanları görür ve onlarla aranızdaki bağlantıyı görürsünüz. Rehberlikte karşınızdaki kişiyi okuyup, nerede tıkanıklık olduğunu görmenizi sağlıyor. Eşzamanlılıkları görmenizi sağlıyor. 

Numerolojide iki veriyi kullanıyoruz. Doğum tarihi ve kişinin ismi ve soyadı; Neden?

1

2

3

4

5

6

7

8

9

A

B

C, Ç

D

E

F

G/Ğ

H

I/İ

J

K

L

M

N

O/Ö 

P

Q

R

S/Ş

T

U/Ü

V

W

X

Y

Z

 

Ne zaman doğacağınıza siz karar veriyorsunuz, sistem doğduğunuz gün bir dizilim içindedir ve bu bir kere olur. Ve sizin yaşam amacınızı gerçekleştirmek için o dizilim en uygun dizilimdir, dolayısıyla sizin ne için geldiğinizi anlamanıza çok büyük yardımcıdır. Aldığınız ismi de siz seçiyorsunuz. Doğacağınız aileyi de siz seçiyorsunuz, yani soyadınızı da siz seçiyorsunuz. 

Büyük daire yaşam amacı / yaşam yolu / life path dairesi. Bu dairenin içinde çizdiğimiz daire alt yaşam amacı. Büyük dairenin sağ üst kısmına çizdiğimiz ve büyük daireyle kesişen daire ifade sayısı.

Ve onun altına çizdiğimiz ana yaşam ve ifade dairesiyle kesişen daire de ruh güdüsü dairesi. Sayıları toplarken her ismi ya da soy ismi toplayıp sadeleştiriyorsunuz ve en son sadeleşmiş halini topluyorsunuz. 

11,22,33 rakamları çıktığında sadeleştirmiyorsunuz, topladığınızda çıkan sayıyı sadeleştiriyorsunuz. Eğer ana yaşam amacı ve alt yaşam amacı rakamları 11,22,33 çıkyorsa kalıyor, ruh güdüsü ve ifade sayısında sadeleştirip yazıyoruz. 

11 ve 22’yi sadeleştirmeden aşağı indiriyorsun. Her şeyi tek tek sadeleştiriyorsun. Sonra topladığında ana yaşam ve alt yaşam amacı alanlarında geçerli bu iki sayı. 
33 sadece ana yaşam amacında geçerli. 

Melek Öztürk

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın