Dizler ve İçindeki Sıvıların Şifası İçin Neler Yapılabilir?

Dizler konusu Satürn ile bağlantılı. Dizler oğlak, dizin içindeki sıvı yengeç. Sıvılarla ilgiliyse içsel duygularınıza bakıyorsunuz, iniş çıkışlarınıza. Kemiklerin içindeki sıvılar eğer kaybolmuşsa, kemikleriniz kıtır kıtır yapıyorsa ya da sıvı kaybından sinovyal finoit deniyor buna. 

Silikonsu sıvı, aslında bizim aynı zamanda duygularımızla, ayla bağlantılı. Hatta ayın dönemlerinde dizleri daha fazla ağrıyan insanlar vardır. Bir de tabii nemden daha fazla artar. Yağmurdan da artar. Çünkü sıvılarla bağlantılı. Mesela bazı insanların dizleri yağmur yağmadan önce ağrımaya başlar. Neden? 

Sıvılarla bağlantılı, o zaman demektir ki; kemiklerin içindeki sıvılar tetiklenmeye başlıyor.

Bu açıdan birinci tavsiyem; eğer kemiklerin içindeki sıvı ise ayla daha bağlantılı yaşamak, ayın evreleriyle beraber hareket etmek. Yeni ayda iken meditasyon yapıp; yukarıya doğru çıkarken, büyürken biraz daha hareket edip küçülürken içe doğru dönmeyi. Özellikle duyguları serbest bırakmayı, çıkan inen duyguları takip etmeyi özellikle tavsiye ediyorum.

Dirençlerle bağlantılı evet bir yandan da duygularla bağlantılı. Öncü burç yengeç, suyun öncüsü. Dizlerin içindeki sıvıyla bağlantılıysa o zaman biraz da ruhsal tarafta iniş çıkışlarımız, dirençlerimiz var onları bulup serbest bırakabiliriz.

ATKUYRUĞU ÇOK KADİM BİR BİTKİDİR;
Bu konuda atkuyruğu çok güçlü bir bitki. İnsanlıktan daha kadim bir bitki. Bütün bitkiler o kadar eski değildir, atkuyruğu çok kadim bir bitkidir. İçerisinde çok fazla bilgelik barındırır. Ne kadar kadimse o kadar bilgelik barındırır. Bir de içindeki silikon maddesi de bilgeliğinin önemli unsurlarından. Kristal bilincinde atkuyruğu. Biz nasıl ki kristalin bedene geçmek istiyoruz, o kristalin bilinçte yaşıyor. Atkuyruğunun bilgeliğini paylaşmanızı hatta yanınızda taşımanızı tavsiye ederim. Dizin ağrıyorsa yanınızda taşıyan.

Biz bitkinin aynı zamanda Kaynak’tan gelen bilgisini kullanıyoruz, onunla şifalanıyoruz. Bilgisi var, yanınızda taşıyarak size kattığı inisiyasyonu ya da bilgiyi alabilirsiniz. Siz almasanız da hücreleriniz alır. Yanınızda bir atkuyruğu taşıyabilirsiniz.

Satürn sınırlamalar demek;
Kemiklerle alakalı, oğlak da aynı zamanda Satürn ile yönetiliyor. Oğlak zirveye çıkmak, adım atmak anlamına geliyor. Kendinizle alakalı adım atmadığınız ne var? Neyi düşünüp yürümüyorsunuz, adım atmıyorsunuz? Buna bakmak çok önemli. Satürn sınırlayıcı bir gezegen ve astrologların biraz korktuğu gezegenlerden biri. Bu gezegenlere malefik deniyor. “Kötücül” anlamına geliyor, ben öyle tabir etmiyorum.

Satürn şu demek; düşündüğünüz bir şeyi hayata geçirmezseniz eğer tokatlayan bir gezegen. Sert bir gezegen olmasının sebebi, ağzından çıkan bir şeyi fiziki hayata geçirmiyorsanız, sadece ağzınızdan çıkıyorsa, o zaman Satürn “Hadi uygula o zaman” der. Materyalizasyon gezegenidir. 

Sadece düşüncede bir simyacı olmanızı değil düşüncede ruhsal olmanızı değil onları fiziki hayatınızda var etmenizi ister. Satürn’ün görevi bu. Aslında normalde çok yüksek bir titreşimdedir. Fakat onun titreşimi eğer siz düşündüklerinizi hayata geçirmiyorsanız o zaman ters olur.

Şu anda da Satürn ve Jüpiter Kova’da. Uzun bir süre Kova’da kalacak o. Kova’dan dolayı da birçok kişinin dizlerinde vs problemleri olabilir. Benim tavsiyem burada; hayatınızda neyi istiyorsunuz bu konuda hiçbir adım atmıyorsunuz? Buna bakmak lazım.

Satürn bir yandan da en iyi öğretmendir;
O yukarıdaki 7 gezegenin en iyi öğretmenidir. Hani dayakçı öğretmeninizi en fazla anarsınız. En fazla eğitim aldığınız öğretmenler; sert görünüşlü ama çok dolu insanlardır bir yandan da. Satürn öyle bir öğretmen. Tokatçı ama en büyük bilgiyi de ondan alıyorsunuz. Bildiğinizi uygulamıyorsanız, düşündüğünüze adım atmıyorsanız sıkıştırıyor. Çok güçlü bir gezegen.

Oğlaklar dağın tepesinde yaşarlar, zirvededirler genellikle. İncecik kemikleri vardır ama onlarla dağların tepelerine tırmanırlar. Zarif, narin bedenden beklemezsiniz. Çıt kırıldım gibidir ama dağın tepesinde taşların üzerinde gezer. O kadar güçlü kemiklere sahip. Hayvan olarak oğlak gibi olmak lazım.

Dizler konusunda sorun yaşayanlara tavsiyem; oğlak hayvanı ile şöyle bir ilişkiye girsinler. İş birliği yapsınlar; resmini açıp izlesinler. Bu da bir inisiyasyon yapıyor bu arada. Erk hayvanı olarak oğlağı çağırsın. Burçlar arketiplerdir. Siz orada bir şey yaşıyorsanız o arketipi çağırabilir, varlığınızda bir inisiyasyon yapmasına izin verebilirsiniz. Hangi arketipte sıkıntı varsa bağlantı kuracağız. Örneğin; Başak karaciğerle bağlantılı. Orada bir sorun varsa Başak’ı çağıracaksınız önce. Çünkü Başak organizatördür aynı karaciğer gibi. Böyle çalıştığımızda arketipleri çağırarak oradan daha yüksek bir düzeyde çıkabiliyorsunuz.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın