Duygularımız Ne Halde ve Ne İyi Gelir-Ay Döngüleri

Sosyal medyada paylaş

Ay döngüleri duygularla bağlantılı. Ay küçüldüğü için yüzeyden derinlere iniyor.

Yeni ayda duygular görünmez, dolunayda duygular çok yükselebilir.

Ay duygularımızı vecd haline taşır yani huşu haline.

İçe dönük yanımız
Duyguları ifade etme şeklimiz,
Duygusal bedenin kendini nasıl ifade ediyor? Gün içinde Kalbine dönük nefesler alarak sor kendine: Ne haldeyim?

Duygular dışarıya doğru sıçradığı zaman beden sıvılarıda dışarı doğru akabiliyor, örneğin çok yargılayan insanlar.

Ay’ın birincil organı Mide, Mesane, Rahim, Beyin, Beden sıvıları, mukoza sıvıları, gözyaşları…Dinlediğimiz zaman almaya izin vermiş oluyoruz.
Bilinç altı, duygular,  Rahimiyet, ay menzili. …Bilinç altını güzellikler yaratmak için kullanmak, yaradandan uzak haller yerine yaradana yakın halleri seçmek duygusal stabilizasyonu sağlar (Duygusal Netlik)

Enerjimizi tüketmesine izin vermek yerine, duygulardan özgürleşmek seçimiz olabilir. Duygular en yüksek yaratıcı güçlerinizden biri. Bilinçaltımzın doğasına girip atalarımızı şifalandırma. Ay geçmiş, aile, atalar, kökler, bilinçaltındaki geçmişi şifalandırmak ile bağlantılı.

AY BİTKİLERİ: Nemli ve soğuk ortamda yetişen bitkiler, gümüşi tonda, feminen özellikte, narin bitkiler.
Temel tat; tatlı tat, besleyicidir. Tatlı organları besler.
Hatmi çiçeği, meyan kökü.
Yağlı tatlar: Avokado yağı.
Zamksı tatlar: Chia tohumu
Ay’ı güçlendirir ve duyguları dengeye getirir. 
Ay aşırı ve duygular yoğunsa, bedende acı tatlar iyi gelir, acı tatlar ile hareket başlar, mide ve bağırsaktaki salgıları arttırır.

Yatıştırıcı ve nemlendirici bitkiler;
Hatmi çiçeği (solunum yolunu nemlendirir) ve meyan kökü.
Hücrelerinizde ay’ın bilgeliğini, duygularla bağlantımızı arttırır bu bitkiler. Ay ile ilgili bitkiler derin şifalanma sağlar, rüyaları bilinçlendirir, dişil doğamız ile bağlantı sağlar. Gezegenlerin bilgeliğini alırız. Ay çok iyi bir öğretmen ve şifalayıcı.

Bitki örnekleri: inisiyatik özellikleri,
Hatmi Çiçeği musilaj yapışkansı yapısı var, duyguları dengeleyici, yatıştırıcı nemlendirici, içerseniz akciğer mukozası yenilenmeye başlar. Kuru öksürük , bronşitte, kabızlıkta çok iyi.
Çok güzel bir ay bitkisi Hatme Çiçeği kullanılış şekli:
Geceden demleme yapın, 1 lt lik kavanoza üçte birine hatmi çiçeğini koyun üzerinede suyu doldurun, soğuk su olsun bu, kavanozun kapağını kapatın, gece bırakın, sabaha kadar demlensin, sabah kapağı açın, hafif açık çaya benzeyen tonu var, biraz sıkın, posasını alın, gün boyunca için. Burnu çok akıtabilir, bedendeki sıvıları arındırır, burnunuz akarsa nezle oldum zannetmeyin. Rüyalarıda güçlendirir.

Yeşil yulaf samanı: Ayın etkisinden dolayı sinirler ile bağlantılı. Sinir sistemini besliyor, aşırı duyguların içinden geçemediğimiz, üzüntü, gerginlik gibi duygular yaşadığınızda bir süre yeşil yulaf samanı içebilirsiniz, sinirleriniz yıprandığında yenilenir sinirler. Sinirlerin katı yönlerini şifalandırıyor.


Yeşil Yulaf Samanı kullanılış Şekli:
1 lt kavanoza, 1 su bardağı yeşil yulaf samanı koyun kaynar su koyun, 2 saat demleyin çay rengi bir şey oluyor, sonra süzüp içebilirsiniz.

Pelin otu 1 ay bitkisidir, gümüşi bir rengi var acı bir bitki, uzun kullanım bitkisi değil, duyguları arttırıyor, psikotik bir bitki. Artemis ay tanıçası, Artemisya diye geçiyor. Demleme süresi 5- 10 dakika, 1 su bardağına bir kaşık koyup demleyebilirsiniz.

Lavanta bir ay bitkisidir, sinirleri yatıştırır. Çay gibi uzun kullanıma uygun değil.

Duyguları dengeleyici, yatıştırıcı, duygular ile bağlantı sağlayan :
KRİSTAL TAŞLARI: SELENİT, İNCİ,  AY TAŞI

İlgili Diğer Yazılar

One thought on “Duygularımız Ne Halde ve Ne İyi Gelir-Ay Döngüleri

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: