GEN ANAHTARI 23: SADELİĞİN SİMYASI

Doğallık – Doğrudanlık- Erişim izni

Gen Anahtarları bize güçlü bir içsel biliş duygusu ve yenilenmiş bir yaşam sevgisi sunar. Barışçıl girişimlerle, yaratıcı dehalarla ve tüm yaşam formlarına fayda sağlayan uyumlu çözümlerle dolu bir dünyaya olan hevesimizi ateşler. Gen Anahtarları her birimizin içinde saklı özgünlüğü arttırır.

23’üncü Gen Anahtarı pratikten başka bir şey değildir. Temiz ve basit bir hayat. Ve bunu çok nadiren yaratır çünkü asla kendi hayatını tasarlayacak kadar yavaşlamaz. Hayatınızı tasarlamanız gerekiyor. Bu da öz disiplin gerektirir. Dikkatli ve düşünceli olmalısın.

Bu anahtar, kendin olmanın hafifliğini, olduğun gibi varlığını keşfetmekle ilgilidir. Eğer sadeliği seviyorsanız, bunu etrafınıza da yansıtırsınız.

23’üncü Gen Anahtarı, karmaşıklığın gölgesinden özün bilgeliğine geçer ve sadeliğin Yoludur.

Karmaşıklığın Gölgesi – Dünyayı Bölmek (9 Mayıs-15 Mayıs)

23’üncü Gen Anahtarına sahip olanlar kendi korkularının peşini bırakmıyor olabilir. Kaotik güçler tarafından dışlanmış, kilitlenmiş, terk edilmiş, bunalmış hissettikleri bir hayatın korkusu. Ve bu elbette derin bir ironi çünkü bu gölge kendinden kaçıyor ve sonra tam da bu koşulları yeniden yaratıyor.

Karmaşıklık, hayatta bocalamakla ilgilidir. Ve olay üstüne olaya tepki vermek. Sorun şu ki, çok hızlı hareket ediyoruz. O kadar hızlı düşünüyoruz ki bariz olanı kaçırıyoruz. Ve basit olana güvenmediğimizde gerçekte kim olduğumuzdan çok çok uzaklaşırız. Ve aslında büyük bir dış değişime gerek yok. İhtiyaç duyulan şey, sizi basite, esasa geri döndürecek birçok küçük, içsel değişikliktir.

O halde cesur ve güçlü ol. Her şeyden önce basit yaşayın.

Sadelik Hediyesi- En Asil Gerçek

  1. yolun hediyesi sizi, yaşamınızın her yönünü – içsel ve dışsal – yavaş yavaş sadeleştireceğiniz, basitleştireceğiniz bir dönüşüm sürecine sokacak. Düşünceleriniz; karmaşıklığı kucaklasa bile basitleşecek. Başkalarının zorluklarına karşı şefkatli olsa da kalbiniz açık ve sade olacaktır. Ve zamanla herkes sana gelecek çünkü onların en çok aradıkları şey sende var: sadelik.

Sadelik, kendi yaratıcı dehanızı ortaya çıkarmak için gereken ferahlığı yaratır.
Bu ‘Huzur Sanatı’dır – ‘Kayıp Sanatların En Büyüğüdür!

Özün bilgeliği- Buda Ateşi

Her şeyin bir özü vardır. Her şey aynı evrensel öze açılan bir kapıdır. Senin bir özün var. Bu, kim olduğunuzun kalbi ve ruhudur. Hepimizin aradığı gizli hazine: Altın, İnci, Kutsal Kase.

Bu harika hazine ‘yavaşlamanın duraklamaların’ derinliklerinde yatıyor. Bu yüzden hayatınızdaki duraklamalara aşık olun. Sade hayatınızı duraklamanın içinden tasarlayın. Daha sonra uzanın ve etrafınızdaki dünyaya dokunun. Çevrenizdekilerin kalplerine dokunun. Ağaçlara dokunun. Dünyamızın yaratıklarına dokunun. Kendi bedeninize dokunun. Yaralı kalbini hayata döndür. Ve ‘Özden öze derin bir şükranla avuçlarınızı kalbinizde kavuşturun!

“İçsel bilgime, vizyonuma, zamanlamama güveniyorum. Sesimin duyulacağına, Ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için katkıda bulunabileceğime inanıyorum.”

~ 23. Yol

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın