Sadece aklını değil, ruhunu da kaybedeceksin; İlluminati gerçek mi? KAYIP Hermentik Prensibi

1 Mayıs 1776’da Johann Adam Weishaupt, günümüzde Almanya’ nın güneyinde yer alan Bavyera’ da  latince Aydınlanma anlamına gelen Iluminatus sözünü kullanarak tarikatı hermentik bilgilere ulaşmak, klise ve din adamlarına karşı İlluminati tarikatını kurdu.

Buradaki önemli olan kısım ise hermentik bilgilerdir. Peki bu hermentik bilgi denilen şey nedir?

Size sadece şöyle söyleyeyim ki günümüzde iş dünyası, kişisel gelişim, insan gelişimi gibi şeyler aslında bu hermentik bilgilerin eseridir. Bu bilgiler sadece bu alanlarla sınırlı kalmamış, Mustafa Kemal Atatürk, Ontoloji Felsefesini kuran Christian Wolf, Hitler gibi birçok önde gelen kişileri dahi etkilemiştir.

Öyle ki Atlantis kitabının yazarı olan Murry Hope gibi araştırmacılar Hermentik bilgiler öğretisinin Mu Kıtası ve Atlantis öğretisinin kültürü olarak Mısır’ a getirilerek orada yeniden hayat bulduğu görüşü savunmuşlardır.

Mustafa Kemal Atatürk’ ü dahi etkilemiş olan James Churchward bu öğretinin özgün adının Osiris dini olduğunu ve Osiris’in MÖ 18-20.000 yıl önce Mu’da eğitilmiş bir Atlantisli bilge olduğunu ileri sürer. Öyle Osiris Mısır Mitolojisinde Ölülerin ve yeniden doğuşun efendisi olarak anlatılmıştır.

Churchward’a göre Osiris Atlantis’te dinsel bir reform yapmış ve reform yaptığı tek tanrılı din MÖ 16.000 yıllarında Atlantisli bilge Hermes tarafından Mısır’a getirilmiştir. Tabi ki bu mitoloji şu anda sizlere inandırıcı gelmeyebilir. Ancak İlluminati din adamlarının halkın “Sadece aklını değil, ruhunu da kaybettirecek” şekilde halkı kandırmasının aslında bu hermentik bilgilerin çarpıtması sonucunda oluştuğunu kanıtlamak istiyorlardı.

Çünkü kayıp hermentik bilgiler ortaya çıkmazsa “Ruhban sınıfı ve liderler; İnsanların, Sadece aklını değil, ruhunu da ele geçirecek ve insanları kendilerine biat eden, sorgulamayan ruhsuz birer köle haline getirebileceklerini söylüyorlardır.”

Yani İlluminati tarikatı aslında kayıp hermentik bilgiler gerçekliğinin peşindeydiler.

İşte bunun içinde;

Bunca yıldır bizlere kötü ve her kötülüğün altında onlar var, dünya onların kontrolünde diye söylenen ve tüm kötü senaryoların suçlusu ilan edilen İlluminati tarikatını kuran Johann Adam Weishaupt’ ın şu sözlerine bir bakın…

Ancak gizli topluluklarla oyun oynamanın ve onları suiistimal etmenin sonu gelmediği bir dönemde, bu insan zaafını gerçek ve değerli bir amaç için, insanların yararına kullanmayı planladım. Dini ve laik otoritelerin başkanlarının makamları gereği yapmaları gereken şeyi yapmak istedim …

Bu söz antik mısır uygarlığından sonra AKHENATON’ un ölümünden sonra Aton dinini dağıtıp insanları üçüncü göz, ilahi göz, ruhlarla bağlantı kurma yeteneğini köreltmek isteyen ruhban sınıfına karşı bir meydan okumaydı. Bu ruhban sınıfının aslında duyulmasını istemedikleri bilgiler arasında; İnsan ile tanrı arasına hiç kimsenin giremeyeceği, insan; tanrıya ancak kendi deneyimleri, yaptıkları ve ruhuyla (Ruhtan kasıt ise hisleriyle) ulaşabilir, Tanrıyı ancak kendi anlayabilirdi.

Tabi ki bu gibi söylemler Orta çağ Avrupa’sın da asla dillendirilemezdi.

Çünkü Hristiyanlık ve din adamları bu konuda katı kurallar koymuş, bu ve benzeri kayıp hermentik bilgileri dile getirenleri idam ediyorlardı.

Çünkü Aton dininde de olduğu gibi Hristiyanlıkta da güçlenen ve tüm Hristiyanları yöneten ruhban sınıfı her şeyi yönetmek istiyordu.

Hatta Vatikan’ın tutumu bu konuda o kadar sertti ki hiç kimse bunu dile getiremiyordu. Çünkü Aton dinini yok eden ve saklayan Antik Mısır Ruhban sınıfının düşüncesi olan “eğer insanlar bunu bilirse bizim yarattığımız dine inanmazlar.” Düşüncesi Vatikan da da vardı. Eğer Aton dini ve Antik mısır mitolojisindeki mitler insanlar tarafından bilinirse şu anda inandıkları şeylerin tamamının kaynağının bu tek tanrılı din olduklarını düşünürler ve bu da Hristiyanlığa inanan kesimin azalmasına neden olurdu. Tabi ki bu durumda ruhban sınıfının ayrıcalıklarını kaybetmesi demekti.

Görüldüğü üzere Aton dinini yok edenlerin düşüncesi binlerce yıl sonra yine yaşamı etkileyerek bilim gibi insanlığı geliştirecek yaşam tarzları, sorguları Vatkanın katı yönetimi altına girmişti. 

Bu dönemde ortaya çıkan bir ressam Vatika’ nın bu oyununu kendi üstün yeteneklerini kullanarak Vatikan’ın içinde onların dinini eleştirmeyi başardı. Üstelik dönemin hiçbir din adamı bunu fark etmedi. O ressam Michelangelo’ dur.

Vatikan Sistine şapelinin tavanına cenneti ve insanın tanrı tarafından yaratılmasının resmetmesini Michelangelo’ dan çizmesini istedi. Tabi ki Michelangelo bunu reddedemezdi. Çünkü o da diğerleri gibi idam edilebilirdi. Bunu bilen Michelangelo bu teklifi kabul eder. Michelangelo 4 yılda istenen resmi çizer.

Ancak Michelangelo klisenin yaptığı şeyi de eleştirmeyi bu resimlerde ihmal etmemişti. Michelangelo dinin aslında neyin üzerine olduğunu bu şapelde çizmişti. Yani Vatikan’ın istediğini değil papaların neyin üzerine kurarak dini uydurup insanlara yutturmaya çalıştığını çizmiştir.

Şu resme bir bakın….

Bu resim Tanrının ilk insan olan Ademi yaratmasının resmidir. Ancak burada her şey göründüğü gibi değil. Tanrının içinde durduğu şeyin hatlarına bir bakın. Size neyi hatırlatıyor…

Beyni değil mi? Tanrının duruşu neyi anlatıyor? İşte o mısır kaynaklarındaki Horus’ un gözü…

Horus kim diye soracak olursanız. Horus Osiris ve İsisin oğludur. BU KONUYLA İLGİLİ DAHA ÖNCE 3 GÖZ GERÇEKLERİ ADLI VİDEOMDA DETAYLICA İŞLEMİŞTİM. O Videoyu da buradan izleyebilirsiniz.

Michelangelo ise bu resimde; Herkese zorla dayattığınız bu tanrınız ve inancınız insan aklının eserinden başka bir şey değil ve gerçek ilahi olan şey ise beynimizin tam ortasında saklı olan şeydir.

İşte Michelangelo ‘ nun bu tutumu ve tarihten diğer birçok kişinin kliseye karşı benzer tavırları İlluminati ‘ nin kurulmasına zemin hazırladı.

İlluminati aslında insanoğlunun eski antik medeniyetlerdeki hermentik bilgilerle insanı kamil seviyeye çıkarmayı amaçlamışlardı. İşte bu tarikatların dayandığı ve savunduğu en önemli sav insanların eski medeniyetlerde hislerinin ve insansı kabiliyetlerinin çok daha üstün olduğuydu. Bu nedenledir ki teleksinizi ve telepati gibi şeyleri kullanabiliyorlar, ruhlarla iletişim kurabiliyorlardı. Ancak daha sonra insanların yozlaşması ve ruhban sınıflarının güçlenmesiyle bu yetenekleri köreldiğini savunurlar.

Evet İlluminati ile ilgili bu amacı duyunca şaşırdınız değil mi? Çünkü sizin algınıza göre onlar kötüydü ve tüm kötülükleri onlar planlıyordu değil mi?

Oysa İlluminati denilen bu örgüt kurulduktan sadece 9 yıl sonra varlığı sonlandırılmış, üyeleri idam edilmişti ve bu tarikatın sonu gelmiştir. Ancak tarikat sonda bulmuş olsa ruhban sınıfı isim olarak bu tarikatı yaşattı. Çünkü artık kendilerine karşı gelen herkesi o İlluminatici diyerek rahatlıkla idam edebiliyorlardı.

Yeni ruhban sınıfı ve dönemin liderleri;

Bir nevi cambaza bak oyunu sizlere oynatarak yapacaklarını yapıyorlardı.

Oysa İlluminati gibi hermentik bilgileri yaymak, keşfetmek, araştırmak için çok sayıda gizli tarikat kurulmuştu. Ancak ruhban din sınıfını en rahatsız eden tarikat İlluminati olduğundan İlluminati gibi örgütlerin korkusunu yayarak insanları yönetmeye çalıştılar. 

Gördüğünüz üzere günümüzde doğru olarak bildiğiniz nice şeyin aslında sadece insanları kandırmak, potansiyellerini kullanmamaları için onları oyalamak ve zamanlarını komplo teorilerine ayırtmak için yaşamlarını yalan yanlış şeylerle çalıyorlar. İşte bu durun hırsızlıkların en büyüğü olup insanların gerçek olmayan şeylere odaklanmasını sağlayarak kendi potansiyellerine, kendilerine dönmelerinin önünde engeller oluşturmak sizce kim veya kimlerin işine gelir.

İşte bu nedenledir ki kendinize dönün ve o asıl potansiyelinizi bulun. Unutmayın tanrı içinizdedir ve o sizinler her daim iletişim halindedir. Bunun için sadece kendine ve davranışlarının saflığına ihtiyacın var. İçindeki mutluluk, sevgi ve o muhteşem hisler yediğin en lezzetli yemek olacaktır.

Umarım artık cambaza bakıp ceplerinizin yani ruhunuzun, hislerinizin çalınmasına olanak tanımazsınız. Unutmayın cambaza sizi baktıranlar sizi soymaya çalışanlardır. Bu videonun oluşturulmasında kullandığım kaynakları ve kaynakçaları aşağıdaki açıklamalar kısmından bulabilirsiniz. Eğer sizlerin de eklemek istediği bilgiler ve kaynaklar var ise yorumlarda bizimle paylaşın.

Videomuz sizlere katkı sağladıysa beğenmeyi, görüşlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için de yorum yapabilirsiniz. Bir sonraki videomuzda görüşmek üzere şimdilik sağlıkla, mutlulukla ve güzellikle kalın.

Bilalhan Çağatay

Kitaplarıma Ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın