Sosyal medyada paylaş

Güneşin Dünya’ya uzaklığı 146 milyon km. 152 milyon kmye kadar çıkıyor. Çünkü yakınlaşıyor uzaklaşıyor. Hatta en yakın 146 milyon km olduğu zamana perifelyon deniyor. “Güneş perifelyonda” denir mesela. Ocakta, en yakın Ocak ayında perifelyonda. 146 milyon km uzaklıkta yani. En uzakta Temmuz ayında, ona da aphelyon deniyor. Bu da Güneşin Dünyaya en uzak olduğu zaman, o da Temmuz ayı. Çok ilginç değil mi? Temmuz ayı en sıcak olduğu zaman aslında ama Güneşin Dünyaya en uzak olduğu zaman. Ocak ayı en soğuk olduğu zaman, perifelyonda. Dünyaya yakın aslında.

Güneş bu sistemin merkezi. Şu galaksinin merkezi. Her şey onun etrafında dönüyor. Diğer bürün yapılar, astroidler filan her şey. “Alemin kralı” yani Güneş.

Biz her şeye iki taraftan bakıyoruz; hem makrokozmos açısından bakıyoruz hem de mikrokozmos açısından bakıyoruz. Güneş bu galaksinin merkezi ve kralıysa, her şey onun etrafında dönüyorsa bizim Güneş burcumuz da bizim merkezimiz aynı zamanda. Diğer bütün gezegenlerimiz onun etrafında dönüyor. Aşağısı ve yukarısını biraraya getirmek lazım burada. Yorumlarken öyle yorumlayacaksınız çünkü. Varlığımızın merkezidir Güneş. Diğerlerinin önemleri vardır ama onun etrafında döner hep. O yüzden Güneş bizim merkezimiz, aynı zamanda varlığımızın merkezimiz, özdeki merkezimiz anlamına geliyor yani.

Güneş yaşamın kaynağı ve tüm doğanın, sürdürülebilirliğin kaynağı. Güneş buradaki her şeyin ışığının, çünkü Güneş olmadan bitkiler yetişmiyor. Mevsimler olmuyor. Güneş aynı zamanda mevsimlerin ve döngülerin kaynağı.  4 mevsim Güneşin açısı, uzaklığı, epliktik bunla beraber şey yapar. Mevsimler Güneşin konumuna göre değişirler.

Isının kaynağı Güneş, varlığımıza sıcaklık veren yer. Güneş aslında bu sistemin neyi? Yaradan’ın nurunun, ışığının fiziksel formdaki görünüşüdür Güneş. Her şeyin fiziksel formda bir görünüşü vardır. Yaradan’ın ışığının fiziksel formda tecelli etmiş hali galaksimizde Güneş.

Güneş saf yayılan enerjidir. Bu yüzden yaşamı sembolize ediyor.

Güneş içsel kralımız aynı zamanda çekirdek özümüz. Aynı zamanda “egomuzdur”. Egomuzu ifade ediş şeklimizdir aynı zamanda Güneş.

Güneş yapı olarak maskülendir, saf yayılan ışıktır. Çünkü Güneş dışarıya doğru ışığını yaydığından dolayı maskülendir.

“Ben kimim?” sorusunun cevabıdır. Özde çekirdekte neyim, kimim sorusunun cevabı.

Çekirdekteki özümüzü görmek için Güneşe daha fazla bakıyoruz aslında haritamızda. Merkezimizdeki özümüzü görmek için, daha fiziki, görünür olan yanımız dış dünyada göstermek için daha fazla şeyi yükselene bakıyoruz.

Örneğin ben dış dünyada işimi yaparken insanlar beni Oğlak tarafımla görür. Hayatta hangi iş olursa olsun, müziktede diğerlerinde de hep arzum zirveyi deneyimlemekti. Bu Oğlak tarafı. Benimle beraber yaşayanlar hep Yengeç tarafımı görürler; besleyici, duygularıyla tamamen hisseden. Ama dışarıda iken işlerimi yaparken görünen bir taraf değildir. Daha içteyken, birebir ilişki kurulduğunda görünen taraftır. O yüzden çekirdekteki özümüzdür daha fazla Güneş.

Dualite açısından bakarsak Güneş yang enerji, yani dışa dönük, hareket eden, gerçekleştiren, veren.

Güneşin periyodik cetveldeki metali altın. AU diye geçiyor. Periyodik cetvelde 79. Element. Altın bu arada en kıymetli metal. Geçmişten beri kalp ve enerji için kullanılır. Enerjiyi güçlendirmek için. Bir de kalp ile beyni bağlantılandırıyor altın. Kalp ile beyin arasındaki kanalları açtığı için kolloidal altın suyu epifiz bezini açar. Şu an Manna var, Masonların da kullandığı bir bileşik, formül. Masonlar içiyor epifiz bezlerini açmak için. İçinde kolloidal altın suyu var mannada, yani içilebilir altın. Altin eskiden Mısırlılar’ın baharat gibi kullandığı bir şey. Yemeklerine katıp bedenlerine alırlardı, tabii minimal düzeyde. Fazlası zehirlenme yaratıyor çünkü. Altının özelliklerinden biri de detoks yapması.

Ledun İlmi’nin kadim Kabala İlmi ile de bağlantısı var. Ledun İlmi’ndeki aşamalara Kabala Sefirot. Hani biz 10 aşamada aşağıya iniyor insan demiştik ya onlara sefirotlar deniyor. Hatta Hayat Ağacı diyelim.  (Kabbalah Sephiroth Tree)

Birinci aşama yani Keter aşaması, bu Kadir-i Mutlak. 123456. Satürn, Jüpiter, Mars, burası Güneş. Şu Hayat Ağacı’nda Tiferet denen yer Güneş. Bizim 3. Aşamadan sonra Abis geliyor. Abis’ten sonra Jüpiter, Mars geliyor. Mars’tan sonra Güneş. Tiferet Yaşam Ağacı’nın merkezindeki dairedir. Bu arada ağacın alt ve üst bölümünü birbirine bağlıyor Tiferet. Ağacın orta sütunudur.

Güneşin Astrolojide gösterilişine baktığımız zaman bir daire ortasında bir nokta. Daire biliyorsunuz sonsuzluğu sembolize ediyor. Aynı zamanda kuyruğunu ısıran yılanı temsil ediyor. Ouroboros. Sonsuz Kaynak’a dönüşü temsil ediyor. Ortasındaki nokta da Yaradan’ın sizin içinize yerleştirdiği Kaynak’ın kendi ışığı. Kendini dışarı doğru projekte eden ışığı anlamına geliyor ortasındaki nokta.

Horoskopa baktığımız zaman Güneş yönetici olduğu burç Aslan.

Aslanlar en fazla Güneşle çalışıyor demek oluyor. Güneş girdiği yere ışığını yayar. O yüzden Aslanların girdiği yere ışık yayma ile alakalı olduklarını görüyoruz. Neşeyi, mutluluğu, sevgiyi, sevinci yayıyorlar. O yüzden Aslanlar girdikleri yerde çok dikkat çekerler. Gölge taraftaysalar dikkat çekmek isterler. Her şeyin kendi etrafında döndüğünü düşünen Aslanlar vardır, Güneş olduklarından dolayı ? Aslanın bulunduğu, gerçek, kendi evi 5. Ev.

Bu arada Güneşin yüksek olarak hissedildiği Koç. Yine Güneşin özelliklerinin daha fazla ifade edildiği burç Koç. Güneşi en zayıf ifade eden burç Kova. Aslanın karşısında bulunuyor Kova. Güneşin özelliklerini en düşük ifade eden de Terazi. Terazi de Koçun karşısında.

Bunu şöyle diyebiliriz; Güneşin özelliklerini en az görebileceğiniz burç Kova, en düşük olarak gördüğünüz Terazi. Güneşin özelliklerini yapısında tamamen gördüğünüz Aslan. Güneşin özelliklerini yüksek bir derecede gördüğünüz, bazen belki aşırı derecede gördüğünüz Koç.

Bir Kova ışığını yaymakla ilgilenmez, bilgiyi yaymakla ilgilenir. Analitik tarafta, bilgiyi alıp yaymakla ilgilenir. Negatif bir şey değil, Güneşin bu burçlarda etkili olması, başka bir işle uğraşıyorlar.

Güneşin günü Pazar, Sunday. Elementi de tabii ki Ateş. Ateş sıcak ve kuru olduğundan aşırılığı bedende de sıcaklığı ve kuruluğu oluşturuyor.

Tarotta Büyük Arkanada 19. Nolu kart Güneş.

Güneşin aynı zamanda Aslanın kartı tarotta. Bu Hermes Toth’un kartları. Toth’un kartlarında Güneş kartı bu. 19. Kart Kral arketipi.

Arketipler olarak bakarsak Roma’da Apollo; Antik Yunan’da Helios; Babil’de Şamaş; Hindistan’da Brahma; Mısır’da Amon RA ya da Aton diye geçer aynı zamanda; Kaldealılar’da Bel; Fenikeliler’de Adonai; Museviler’de Yod; Aztekler’de Quetzalcoatl; Duruid’lerde Hu, bildiğiniz Hu yani. Latinler Soll diyor Güneşe.

İNSANDA GÜNEŞ

Ateş karakter olduğu için daha fazla pittaya denk geliyor. Aslan sabit aslında daha kaphaya meyillidir. Ama Güneşin kendisi pitta karakterli; ateş ve suyu içeriyor.

Güneşin çok yüksek düzeyde kullanan burçlarda Koç ve Aslan gibi, aslan gibi baş şekli. Saçlar bir aslan, yeleli gibi. Erkeklerde kral gibi görünüş. Mutlu, neşeli, girdiği yeri neşelendiren kişiler. Güneş gibi insanlar yani genellikle. Aslanların çoğunun saçları kızıl olmasa da kızılı tercih ettiklerini görüyorum. Kendileri kızıl da olabiliyorlar, kızıl sarı. Değilse de saçlarını kızıla boyamayı seviyorlar.

Gölge yanlarına bakarsak; kibirli, gururlu olabiliyor. Her şey benim etrafımda dönüyor bilincinde olabiliyorlar bazen.

Güneşin bedendeki birincil organı kalp. Galaksinin merkezi Güneş, bedenin merkezi kalp. Kardiyovasküler sistem, kalp dolaşım sistemi yani. Bedenin hayati organı ve merkezinde kalp var. Aslan da kalbi temsil ediyor, Güneş kalbi temsil ediyor. Kalp enerjetik olarak bedendeki her şeyi birleştiriyor ve yayıyor. Kalp merkez Güneş gibi; kanı damarlar aracılığıyla bütün organlara yayıyor. Hatta kendi varlığının ışığını parmak ucuna kadar taşıyor damarlar aracılığıyla. Yaşamsal bilgiyi alıyor, bilgeliği alıyor, damarlar yoluyla bütün bedenin organlarına, sistemlerine yayıyor. Parmak ucunuza kadar ışığın yayılmasını sağlıyor.

İkincil organı gözler
Gözler de Güneş ile bağlantılı. Çünkü gözler ışığın algılandığı ve yayıldığı yer. Gözler ışığın en hızlı girdiği ve çıktığı yer.

Omurganın üst, sırt kısmı Güneş ile bağlantılı. Özellikle kalp hizası olan üst kısmı.

Bir de sindirim ateşi
Yani midede ateş var, yakılıyor ya gıdalar. Sindirim ateşi diyoruz. Ayurveda buna agni diyor. Bedende eğer Güneş çok fazla ise patalojik olarak baktığımızda, Güneş çok fazla arttarsa bedende şu durum oluşuyor: heat excitation diye bir durum var, aşırı sıcak ve iritatif bir doku durumu. İritasyon yapan doku durumu. Aşırı ateşin etkisi. Aşırı sıcak ve aktivite anlamına geliyor. Yani bir kişinin bedeninde fazla Güneş olduğunu anlarsınız. Kırmızı yüz, kırmızı dil. Kırmızı alev gibi, hatta dil uca doğru sivrilir, alev gibi dil vardır. Fazla agni var yani, fazla ateş var. Nabız da güçlü ve hızlı. Nabza bakarak kişinin ateşini algılayabilirsiniz.

Bedende agni, ateş çok fazlaysa sindirim de çok hızlı olur. Beden besinleri emilim yapmadan atar.

Bunlar insanlara çalışırken, onları şifalarken, horoskopuna bakarken çok önemli şeyler. Horoskopuna baktınız, kişi Terazi ya da Kova. Güneşi Kovada. Ne olabilir? Güneşi az olabilir. Fakat Güneşi Aslanda ya da Koçta, kişide kalp rahatsızlığı var. Tansiyon var. Ne yapacaksınız? Heat excitation vardır. Aşırı aktivite vardır. Yapacağınız orayı soğutmak için, kişiyi topraklayacak ya da duygularına doğru aktaracak bir çalışma yapmanız gerekir. Bir haritaya bakarak kişiyi şifalandırma, hangi şifayı yapacağınızı görmenizi sağlarlar. O yüzden organlar kısmına çok değiniyorum. Organlar, hücreler, dokular, ilgilenmemin sebebi bu. Çünkü biz astrosimyada horoskopu şifalandırmak amacıyla belki de ilerde sipajiri iksiri yapmak amacıyla kullanacağız. Kişiye en uygun iksiri yapabilmek için o haritayı aynı zamanda izleyeceğiz.

Agni ya da Güneşi eksikse ne oluyor? Depresyon. Ne demek? İnsanın Güneşinin sönmesi. Hareket azalıyor, dolaşım azalıyor, sindirim yavaşlıyor. Kişi ağırlaşıyor, içe dönüyor. Depresyon ne demek? İçe kapanmak, Dünyayı tamamen karanlık bir şekilde görmek. Noldu? Güneşi sönmüştür.

Aynı zamanda soğukluk. Bedende soğukluk, ısınamama bir türlü, yine Güneşin azlığı anlamına geliyor. Ağır sirkülasyon. Bu da bu arada cold depression deniyor. Güneşin azlığı anlamına geliyor. Soğuk, depresif doku durumu. Ödemler olur mesela, suyu tutar, su ilerlemez, akmaz. Gözlerde görme sorunları olur. Yaşamsal enerji azalır, kişi hareket edemez. Bir şey yapmak istemiyor, yapamıyor. Sabahları kalkma zorlaşır.

Bu fiziki organlar düzeyinde Güneş. Şimdi gelelim duygusal düzeyde Güneşe.

Güneşi gerçekten yüksek bir düzeyde kullanan kişilerde enerjiyle çok iyi bir ilişki vardır. Yani gezegensel enerjilerle, Güneş ile çok yüksek bir ilişkisi vardır. Enerjik, coşkulu yapı getiriyor. İradeli, kendine güvenen, Aslanlarda çok fazla görüyoruz bunu. Güneş  gibi etrafına güzellik yayan. Işığını güzellik yaratmak adına kullanan oluyor eğer Güneş tarafı güçlü olursa. Güneşi anlayınca Aslanı da anlıyoruz. Koçu da anlıyoruz ama Koçun yöneticisi Mars. Aya girdiğimizde de Yengeci anlayacağız.

Burçlar sistemi şu 3 yapıyla oturacak: elementler, modlar ve gezegenler.

Güneş her birimizde var, ama farklı bir yerde. Aslanda çok daha iyi gösteriyor kendini. Güneşin özelliklerini çok daha iyi görüyoruz.

Güneş aynı zamanda bizim yaşam amacımız. Yüksek benlikle bağlantımızı da sağlıyor. Yüksek düzeyde yönlendirilmiş Güneş irade gücü aynı zamanda. Kalp tarafından rehberlik edilen bir irade gücü. O yüzden Güneş tarafından yüksek bir şekilde yönlendirilmiş insanlar çok iyi liderlerdir. Kendine güvenen kişiler oluyor. Genel olarak çok mutlu ve neşeli olmaları doğal halleri. Bir de mizahi oluyorlar genellikle. Çok ciddi olamıyorlar açıkçası, coşkulular bir de.

Eğer “olumsuz” tarafa geçerse Güneş; agresif bir olumsuz tarafsa, aşırı Yang tarafında agresiflik ise gücü yanlış kullanmak. Gücü manipüle etmek için kullanabiliyorlar bu sefer. Bazen Aslanlar insanları parmaklarında oynatabiliyor, manipüle edebiliyorlar. Kibirli olabiliyorlar, egosantrik olabiliyorlar. Dünyanın kendi etraflarında döndüğünü düşünebiliyorlar.

Eğer aşırı Yin tarafında olursa, Güneşi çok zayıflarsa; o zaman da kendine güvenmeyen, özgüven eksikliği yaşayan, güçsüzlük hisseden, zayıf iradeli insanlar. Yaşam amacıyla tam bağlantıda olmayan insanlar oluyorlar.

İnsandaki görünüşteki özellikleri bu söylediğim.

Tekamülde fonksiyonu ne Güneşin? Yani sülfür tarafında Güneş

Güneş en yüksek amacımızla hizalanmayı öğretiyor. Bize egonun ötesine geçmeyi, kişiliğimizin ötesinden bakmayı. İnsanların bize yüklediği ya da kollektifin bize yüklediği kişilik kavramının ötesinden bakmayı öğretiyor. Güneş bize kalbimizle gerçek özümüzün doğasıyla tam bağlantı kurmayı öğretiyor. Özümüzle tam bağlantı kurup egonun da buna hizmet etmesini öğretiyor. Eğer Güneşinizi güçlü bir şekilde kullanıyorsanız siz egoya hizmet etmiyorsunuz; ego sizin yaşam amacınızı gerçekleştirmenize hizmet ediyor.

Bedenin, zihnin ve ruhun ayrı yönlere gidip dağılmasını değil onların tek bir şeye hizalanmasını sağlıyor.

Bu insandaki Güneş.

BİTKİLERDEKİ GÜNEŞ;

Bitkilerde Güneşe benzeyen çiçekleri oluyor genellikle Güneş bitkilerinin. Bazen renk, bazen şekil olarak benzeyen çiçekleri oluyor; günebakan / ayçiçeği gibi. Sarı kantaron gibi. Güneş bitkilerinde bazen turuncu renkler. Bazen kırmızı, sarı…

Habitat olarak bakarsak; genellikle Güneş bitkileri Güneşli, açık alanlarda yaşıyorlar. Mutlaka Güneş istiyorlar. Bazı bitkiler gölgede yetişir, bazıları yarı gölge ister. Güneş bitkileri genellikle direkt Güneş istiyorlar.

Genellikle güney yönüne bakan yerlerde, mesela bir dağın güneye bakan yönlerinde yetişiyorlar, Güneşin daha yoğun olduğu. Kuru ve sıcak yerlerde yetişen bitkiler olabiliyor.

Tat olarak Güneş bitkileri keskin tatlı bitkiler. Keskin, aromatik ve ısıtıcı tatlar, Güneş bitkilerinin tatları. Örneğin zencefil; keskin, aromatik ve ısıtıcı.  Zerdeçal mesela, birbirlerine yapı olarak çok benziyorlar.

Güneş bitkilerinin etkileri

  1. Stimülant etki: artırıcı, tetikleyici. Güneş bitkileri sistemi hızlandırıyor. Sistemin içinde hareketi sağlıyor. Örn; dolaşım sitimülantı, dolaşımı hızlandıran demek. Kardiyovasküler stimülantlar mesela; biberiye. Tüm kardiyovasküler damar sistemini hızlandırıyor. Kanın akışını hızlandırıyor. O zaman nerede kullanacaksınız biberiyeyi? Güneşi sönmüş insanlarda. Kova mesela, çok fazla havalarda, Güneşi sönmüş. Güneşi varlığına getirmek vs.

Arnavut biberi, dolaşım stimülantıdır. Arnavut biberi yiyin bir süre sonra yüzünüz kızarmaya başlar. Çok acıdır bir yandan da, dolaşımı ve sindirimi hızlandırıyor.

  • Kardiyo tonikler, kalp güçlendiriciler: Alıç tam bir Güneş bitkisidir. Özellikle Crataegus monogyna türü bu. Yabani, kırmızı alıç yani.
  • Aslan kuyruğu: Leonurus cardiaca. İsme bakar mısınız? Hem aslan, hem de kalple alakalı. Aslan kalbi anlamına geliyor yani. İngilizcesi motherboard.
  • Ihlamur: Linden, Tilia tomentosa çeşidi, gümüşi.
  • Bunları Güneşi sönmüş insanlara kullanıyoruz. Bunlar hızlandırıcılar, bir de adoptojenler var. Onlar bedendeki Güneşi artıranlar yine.  Bedendeki gücü ve iradeyi artırıyor. Aşvaganda, ginseng. Endoktrin tarafta da güçlü, cinsel gücü de artırıyor. Tüme endoktrin sisteme çalışıyorlar.

Güneş bitkilerinin yaptığı şey, bizim özümüzle, kalbimizle, varlığımızın güneşiyle bağlantı kurmamızı sağlıyor. O yüzden bu ay bir güneş bitkisi kullanmanızı tavsiye ederim. Bitkinin eşsiz potansiyeli bu. Biz bitkiyi şuramız şifalansın diye kullanmıyoruz. Varlığımızın o bölümüne inisiye olmak için kullanıyoruz. Güneşimizi açmak için.

Bitki örneklerinden vereyim. 3 bitki vereceğim, birini kullanabilirsiniz.

  1. Biberiye: türü rosmarinus officinalis. Genel biberiye aslında. Biberiye ısıtıcı, bedeni sıcak ve kuru olanlara tavsiye etmem. Ama dolaşımı hızlandırır, sindirimi de hızlandırıyor. Damarlardaki kanın akışını hızlandırıyor. Çok iyi bir kardiyovasküler bitki. Diğer kardiyovaskülerle çok iyi biraraya geliyor. Civanperçemi, alış ve biberiye. Bu üçü kalp güçlendirici bir formül. Birbirlerini güçlendiriyorlar. Aynı zamanda beyindeki ve gözlerdeki dolaşımı da artırıyor. Dolayısıyla hafızayı güçlendiriyor. Mesela unutkanlığınız var son zamanlarda beyindeki dolaşım yavaşlamıştır muhtemelen. Unutkanlığınız varsa biberiye çok iyi geliyor. Biberiye favorilerden biri, tavsiye ederim.

Şu anda çayını kullanabilirsiniz. Bitkinin ruhsal tarafını almak için yanınızda taşıyabilirsiniz. Hem yanınızda kesede taşıyıp hem de içebilirsiniz, ikisi de. İlerde iksirini yapacağız, damıtacağız.

Aromaterapi de olur tabii. Biberiye yağı varsa kullanabilirsiniz.

  • Sarı kantaron, tam bir Güneş bitkisi. Hypericum perforatum. Güneşinizi artırıyor. Güneş bitkisi ve Güneş yanıklarına kullanılıyor. Bir yanığınız varsa sarı kantaron sürün. Hem fazla Güneşe iyi geliyor hem de Güneşinizi artırıyor. Melankolide, depresyonda kullanmanızı tavsiye ederim. Sarı kantaron bu arada enerjiyi çok iyi temizler. Daha önce üzerine çalışmıştık. Bedeni çok iyi arındırır. Uzun kullanım bitkisi değil biberiye gibi. Biberiyeyi tansiyon sorunu yoksa kullanabilirsiniz. Sarı kantaron çok kuvvetli bitki. Daima kullanmak yerine Güneşimizin çok azaldığı zamanlarda kullanmamızı tavsiye ederim. Genel kullanım bitkisi değil, her gün içilecek bitki değil.
  • Zencefil: Sarı renkli, keskin tatlı, ısıtıcı, kurutucu. Çok sıcak bu arada, 3. Dereceden sıcak. Bedende agniyi artırıyor. Dolaşımı hızlandırıyor.
  • Alıç: Kardiyo tonik demiştim. Bunların içinde soğutucu, diğerleri ısıtıcı. Kalbi güçlendiriyor uzun dönemde. Bir gün alıç aldığınızda güçlenmiyor. 2-3 hafta kullandınız kalp damarlarını çok iyi yeniliyor. Bu arada arter duvarlarının elastikiyetini artırıyor. Yüksek tansiyonu olanlarda kullanılıyor. Güneşiniz fazlaysa kullanılıyor. Damar yüzeylerini güçlendiriyor.

Duruidlerde kutsal ağaçtır. Hawthorn diye geçer. Bazen asalarını da alıçtan yaparlar. Çünkü kalbi güçlendiriyor, daha ötesi var mı, bedeninizin merkezi. Alıç üzerinde çalışmanız gereken bitkilerden biri. Kalbin varlığınızda daha güçlü bir hale gelmesini sağlıyor. Kalbin hükümdarı diyebiliriz.

Bütün gezegenler her birimizin içinde var. Güneşimiz Yengeçte, Akrepte ama Aslan Güneş ile direkt beraber çalışan bir burç. Koç da yüksek bir şekilde kullanan burç diyebiliriz. Haritada Güneşin nereye geldiği, sizin varlığınızın çekirdek özüyle alakalı.

Sitrin taşı tam bir Güneş kristalidir, ateşi yükseltir. Arzu ederseniz sitrini de kullanabilirsiniz. Bedende Güneşi en yüksek temsil eden solar pleksustur. Solar güneş ağı. Solar pleksus taşlarını kullanabilirsiniz arzu ederseniz. Sarı topaz, sarı sitrin gibi taşları kullanabilirsiniz.

Melek Shekinah Öztürk

Ankara 6.Grup

Simya Eğitmeni

İlgili Diğer Yazılar

2 thoughts on “Güneş

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: