Hâbir Esması Sırları Kaldırır

Sosyal medyada paylaş

Her şeyin içyüzünden haberdar olan benliğimiz ve varlığımız.

İçyüzü ne demek?

Her şeyin arkasındaki sırdan, bilgiden haberdar. Hâbir, sırları kaldırır. Maddenin arkasındaki sırrı, kişinin sözlerinin arkasındaki sırrı, kalbini görmenizi sağlar.

Bir kişiyle iletişim kurarken kalbini görmenizi sağlar. Söylediklerini değil. İçyüzündeki gerçek kalbini. Kalbinde bir perdelenme varsa, korku varsa, endişe varsa, kalbini perdeleyen bir şey, onları da görmenizi sağlıyor. Sırları açar. Onlarla daha yüksek düzeyde iletişim kurmayı sağlar.

Aynı zamanda manevi alemle olan iletişimi de güçlendirir. Ruhsal alemle, Meleklerle, Rehberlerle, ruhsal varlıklarla olan iletişimi de güçlendirir.

Hâbir sizi Merkür’le bağlantılandırır. Sizi alt dünya, orta dünya ve üst dünya ile bağlantılandırır. O yüzden baktığınız her şeyin arka planındaki içyüzünü görürsünüz. Tasavvufta biz söz vardır: “Zarfa değil mazrufa bak.” Derler. Zarfın içindeki anlamına gelir mazruf. Zarfta bir şey görünüyor olabilir ama onun içyüzünde çok başka sırlar saklıdır. İşte zarfın içindeki görmemizi sağlıyor Hâbir.

Her şeyden haberdar olan, her şeyin içyüzünü bilen, her şeyin arkasındaki sırrı bilen diyebiliriz. Bilgi ve ilim olarak da açıyor aynı zamanda. Tam bir Merkür esması.

İletişimimizin az güçlü olmasının nedeni; insanların söylediklerinin arkasındakileri göremememiz ya da insanların bizi anlamamalarının nedeni o. Bizim söylediklerimizin arkasındaki sevgiyi, iyi niyeti göremiyorlar, başka niyetlere bakıyorlar. Hâbir bunları kaldırıyor. Karşılıklı iletişimde kişinin söylediklerinin arkasındaki gerçek özü görmemizi sağlıyor. Bitki de olsa arkasındaki içyüzü görmemizi sağlıyor. Her boyutta doğayla iletişimizi artırıyor. İnsanlara iletişimimizi güçlendiriyor. Bir şeyle alakalı bilginin, sırrın açılmasını sağlıyor. Bir konu ile alakalı sır perdelerini aralıyor. O yüzden Merkür’le ve Hermes’le bağlantılı. Hermes’in görevi Yaradan’ın, Evrenin sırlarını açmak. İşte Hâbirin yaptığı bu.

Soru: Kısa ritüelini yapabiliyor muyuz bu esmanın?

Evet. İsterseniz konu da söyleyebilirsiniz. “Şu anda yaşadığım durumun” diyebilirsiniz. “Şu anda gördüğüm sahnenin” diyebilirsiniz.

“Yaradan’dan gelen en yüksek düzeyde ışığın gücüyle şu anda gördüğüm sahnenin içyüzünün, sırlarının (ya da bilgisinin) en yüksek düzeyde açılması için habir esması DNA’mda aktive olsun. Teşekkür ederim. Ve de oldu, ve de oldu, ve de oldu.”

 Ya Hâbir diyoruz ve esmayı auramızın içine çiziyoruz.

“Şu an gördüğüm, izlediğim sahnenin arkasındaki sırrın varlığımda açığa çıkması için” diyebilirsiniz. 

Olay, durum, kişi, yaşadığınız bir görüntü, içyüzünü, sırrını anlamadığınız bir şey, yaşadığınız “sıkıntı”, arka planındaki güzellikleri ve sırrı açar. Onun neden yaşadığınızın arka planını ve bilgisini de verir nasıl çözeceğinizin bilgisini. Bununla ilgili yeni bilgilerin akmasını ve haberdar olmanızı sağlar.

Özellikle Merkür Retro dönemlerinde Hâbir esması etkilidir. Çünkü “iletişimdeki yanlış anlamaları” önlüyor. Sadece siz haberdar olmuyorsunuz da karşınızdaki kişinin de haberdar olmasını sağlıyor. Yani o da başka bir tarafını görmeye başlıyor indirdiğiniz ışıktan dolayı. Dolayısıyla karşılıklı oluyor. İletişimin açılmasını ve güçlenmesini sağlıyor. 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: