Biyoloji: Böbrekler ve Pankreas İlişkisi | Sağlık ve Enerji

Biyoloji: Böbrekler ve Pankreas İlişkisi | Sağlık ve Enerji

HUMAN DESIGN
Kapı 49: Prensipler
Devrim Kapısı
I Ching: Devrim 
Astroloji: Kova Burcu
Biyoloji: Böbrekler ve pankreas

Kapı 49 enerji akışının bir partnerliğe doğru ilerlemesine izin veren ya da vermeyen bekçidir. O bir çift tarafından barındırılan mahremiyet (yakınlık) prensiplerini belirler. Bazen biz bu kapıyı boşanma kapısı olarak adlandırırız. Bu, eğer iliş­ki anlaşmasının prensipleri ihlal edilmişse o ilişkiyi sürdür­meye devam edip etmemeyi belirleyen enerjidir.

Bu kapı onunla ilişkili epey siyah-ve-beyaz enerjiye sa­hiptir. Kapı 49 için kurallar kurallardır. Eğer sizin bu kapıya sahip olan bir partneriniz varsa, ilişki anlaşmasının prensiple­ri konusunda çok açık ve net olmanız gerekir. Eğer bu pren­sipler herhangi bir şekilde ihlal edilirse, Kapı 49 bavullarını toplayıp gidecek ve yapacağınız hiçbir görüşme onun geri dönmesini sağlamayacaktır. Bu kapının devrimi, eğer prensipler onu emrediyorsa, sosyal durumda köklü bir değişiklik yapma kararıdır.

Bu kapı ayrıca diğer devrim türlerinin enerjisidir. İnsan Tasarımında her türlü devrim duygusaldır. Bu, devrime (kök­lü değişikliğe) ihtiyatla ve açıklıkla yaklaşılması gerektiği anlamına gelir. Ona geçici heyecanlarla ve dürtülerle yaklaşılmamalıdır… aksi takdirde kaosa atlarsınız. Değişim saf ve ihtiyatlı bir biçimde meydana gelmelidir.

Onaylamalar

  • Değişim gelişimin ve tekamülün gerekli bir parçasıdır.
  • Yaşamımın yeni devrimine cesaretle, açıklıkla ve isteyerek giriyorum.
  • Değişime doğru attığım adımların hayatımda amaçladı­ğım şeyi yaratmakta çok önemli olduğuna güveniyorum ve öğrenmiş olduğum her şey ve alacağım her şey için minnettarım.

Yazı Ödevleri

  1. İlişkileriniz ve anlaşmalarınız niyet ettiğiniz gibi yürüyor mu? Eğer yürümüyorsa, uyum yaratmak için ne tür karşılıklı konuşmalar yapmanız gerekiyor?
  2. Bu bir kökten dönüşüm haftasıdır. Kendi dünyanızda merkezlenmeyi sürdürmek için ne yapmanız gerekiyor?
  3. Tanrısal Kaynak ile bağlantınızın durumu nedir? Bu bağı derinleştirmeniz gerekiyor mu? Eğer öyleyse, ne ya­pacaksınız?
  4. İş anlaşmalarınızda ne tür değişikliklerin yapılması gerekiyor? Bu değişikliklere hazır olmak için ne yapmanız gerekiyor?

Siz, “hayatı yoluna sokma” ihtiyacıyla harekete geçen ve değişim, yeni­lenme veya başkaldırının zamanının geldiğini hisseden birisiniz. Bazen beklenmedik bir şekilde, yaşamınızda devrim yaratmak için eski kuru­lu düzenden uzaklaşarak ilerlemeye yatkınsınız. 

Siz bir kırılma noktasına ulaştığınızda ve duygularınız kabarıp, Yetti artık- yoluma devam ediyorum! dediklerinde bu dönüşüm gerçekleşir. Yaşamınızda hislerinize bağlı ilerler ve bir şey geçerliliğini yitirdiğinde hemen fark edersiniz.

49 numaralı kapı “hayır” demeye meyillidir. Bu pek çok durumda ortaya çıkabilir. “Hayır, bu öneri bana doğru gelmiyor” veya hayır, bu şekilde davranamazsın veya hayır, duygularımı görmezden gelemezsin!

Devrim, uygulamalı ilerlemelere yol açarak müşterek rahatsızlıktan ele aldığında etki anlamında zirveye ulaşır. 

Fransız Devriminin gerçek­leşme sebebi, nüfusun büyük çoğunluluğunun açlıktan ölüyor olmasıydı. Aynı şekilde, yaşamınızda belirli alanlar tükendiğinde, yıprandığında veya ihmal edildiğinde bunu hisseder ve direkt, somut bir yaklaşımla durumu değiştirmenin yollarını ararsınız. 

Genelde, yanınızda olan insanlarla bir yol ayrımına geldiğinizi fark ediyor olabilirsiniz. Bu şekilde duygusal bir devrim gerçekleştirirsiniz. Yaşamınızda yer verdiğiniz insanlar ve onların takındıkları tavırlar konusunda net olabilirsiniz. Siz farkında olsanız da olmasanız da, güçlü soy ve nesillerin farkına varacak göze sahipsiniz. 

Her şeyi doğru yapma konusunda endişelenmeyi bırakmalı ve yaşamınızın doğal birer parçası olan dönüşümlere doğru ilerlemelisiniz. Zaman zaman cesaret gerektirebilir, değeceğine emin olabilirsiniz.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin