Kapı 4: Yanıtlar

I Ching: Gençliğe Özgü Çılgınlık 
Astroloji: Aslan burcu
Biyoloji: Ön ve arka hipofiz salgıbezleri

Kapı 4 yanıtın kapısıdır. Neye yanıt diye merak edebilirsiniz. Bu önemli değildir. O sadece yanıttır. Yanıtlar geçerlili­ği, doğruluğu pek dikkate alınmadan Kapı 4’ten gelirler. On­lar sadece zamanla kanıtlanmaları gereken olasılıklardır.

Bu enerjiye sahip olan, özellikle açık (tanımsız) Tepe Mer­kezli olan insanlar, kendilerini yanıtlar bulmak zorunda his­sederler. Yanıtlar bazen bu kişinin ağzından pat diye “döküle­bilir.” Yanıtlamanın sadece bir enerji olduğunu hatırlayın; sırf bir insanın bir yanıta sahip olması onu doğru yanıt kılmaz.

Onaylamalar

  • Düşüncelerimin ve deneyimlerimin en son noktaya erişmesi bana geleceğe nasıl güvenli ve doğru bir biçimde ilerleyebileceğimle ilgili bilgi verir.
  • Yanıtlarımın doğru olup olmadıklarını görmek için sabırla beklerim.

Yazı Ödevleri

  1. Düşüncelerinizin, deneyimlerinizin ve meditasyonlarınızın bir sonucu olarak hangi yeni farkındalığa, bilgiye ve iç görülere sahipsiniz?
  2. Yaratıcı süreçlerinizde atmanız gereken sonraki adımlar nelerdir?

Kaynak: insan tasarımını anlamak (Karen Curry)

Kapı 4: Zihinsel Çözümler Kapısı

Bu kapı­nın aktif olmasıyla, zihniniz de sürekli aktif olmak ve bir şeyleri çözmek zorundadır. Bu bazen işyerinde yaşadığınız bir kriz veya bir insanın yaşa­mındaki dram olabilir. Biri size çözmeniz için bir sorun sunduğunda, sanki elinize bir bulmaca veriliyormuş gibi, sizden mutlusu yoktur! Ama zih­iniz bir şeyi çözümleyemediğinde, kaygılanmaya başlarsınız.

Böyle bir baskıyla, çözümlerinizin değeri konusunda sabit bir düşün­ceye tutulmanız mümkündür. O yüzden rahatlamayı öğrenin. Parlak bir zihin harika bir armağan da olabilir, kendi sağlığı için fazla zeki de. “Her şeye bir çözüm buluyorsun!” her zaman olumlu bir iltifat olmayabilir.  Bazen insanlar çözüm aramazlar; sadece o şeyi kafalarından atmak ister­ler.

4 numaralı kapı içindeki çözüm mekanizmasının ihtiyacı olan şey, gerçek veya değil, sorunlar yığınıdır. O yüzden sizin yapmanız gereken elmay­la armudu birbirinden ayırmak ve yaşamdaki önemli konulara odaklan­maktır. Hangi çözümlere ulaşmanız gerekiyor? Memnuniyete giden yol budur. Kaynak: Human Design (Chetan Parkyn)

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın