İçinizdeki 7 Çakra Gezegen Sistemi

Sosyal medyada paylaş

Aydınlanma aslında yaradan fiziki dünyaya bir forma girdiğinde insanın kök bölgesine yerleştirdiği ışığın ki kuyruk sokumundan başlar insanın yaratımı. Yani insanda oluşan ilk 8 hücre kuyruk sokumudur. 

Kuyruk sokumundan başlayan yaratım ve oraya yerleşen ışığın omurga boyunca yukarıya çıkarılıp, tepe bölgesinden tam olarak kaynakla tekrar birleştirilmesine kundalini ışığının yükselişi (miraç) deniyor. Yani ışığın beden içerisinde dolaştırılarak tekâmül olarak yukarı doğru çıkarılıp ve tepe bölgesinden yukarı çıkıp kaynak ile tekrar birleşme hali.

Yani fiziki varlığımızın kaynakla birliğine ulaşmasına yükseliş deniliyor. Burada dolayısıyla anlatılan kavram kundalini ile bağlantılı, yani kundalini dediğimiz ilim ile bağlantılı.

Hz Ali’nin bir sözü var. Kuranın özeti Fatiha’dır. Fatiha’nın özü B’dedir. Ben B’nin altındaki noktayım diyor. Aslında tüm var oluşun ve aydınlanmanın özeti şu cümlede saklı. Hz Ali ilmin kapısıdır diyor Hz. Muhammet, Ben şehriyim, O kapısıdır diyor. Dolayısıyla Hz Ali bu ilmi biliyordu, o yüzden kundalini ilmi ile alakalı çok haberdardı o yüzden bunu bu şekilde dillendiriyordu.

Çakralar-Yönetici Gezegen

İçinizdeki 7 çakra gezegen sisteminin içteki bir yansıması gibidir. Bir anlamda insan, kozmosu yansıtan bir mikrokozmostur. Yukarıda ne varsa aşağıda o vardır. Cümlesi bedeninizde de karşılığını bulur. Güneş Sistemi’ndeki gezegenlerin enerjileriyle simgelenen evrensel enerjileri aslında bedenimizde de taşırız. Her bir çakra bir gezegen tarafından yönetilir.

1.Çakra: Omurganın bitiminde yer alan Muladhara, Kök Çakra/MARS
2.Çakra:
Kasık bölgesinde yer alan Svadistan, Sakral Çakra/MERKÜR
3.Çakra:
Mide bölgesinde yer alan Nabhi, Solar Pleksus Çakra/JÜPİTER
4.Çakra:
Kalp bölgesinde yer alan Anahata, Kalp Çkrası/VENÜS
5.Çakra:
Boğaz bölgesinde yer alan Vişhudi, Boğaz Çakrası/SATÜRN
7.Çakra:
Alın bölgesinde yer alan Agnya, Alın Çakrası/GÜNEŞ

7.Çakra: Başımızın üzerinde yer alan Sahasrara, Tepe Çakrası/AY
(Aydınlanma, uyum, bütünleşme, empati, teslimiyet, anlayış, uyanma)

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın