Kalpte His Yaratma ve İçinde Kalma Çalışması

Sosyal medyada paylaş
  • Öncelikle mutluluk, huzur, neşe, sevinç vb. titreşimi yüksek bir his seçiyoruz. O hisse ilişkin bir görüntü veya video gibi akan görüntü belirliyoruz. O hissi yaşadığımız geçmiş bir anıya ait kare olabilir, severek yaptığımız faaliyet olabilir.
  • Gözlerimizi kapatıp oturarak yapıyoruz. Bir süre sonra alışınca gözlerimiz açık olarak da yapabiliriz.
  • Dikkatimizi göğsümüzün ortasındaki kalp çakramıza veriyoruz. Nefes alırken oraya doğru alıyoruz; nefes verirken oradan dışarı veriyoruz.
  • Çalışma boyunca derin ve eşit süreli nefesler alıp veriyoruz. En az 5’e kadar sayana dek alıp yine 5’e kadar sayana dek veriyoruz.
  • Çalışma bitene dek nefes alıp verirken dikkatimiz hep kalp çakramızda. Dikkati oradan kaydırdığınız anda alanla bağlantımız kesiliyor.
  • Derin nefeste, dikkatimiz kalp çakramızda iken; seçtiğimiz kare veya akan görüntüyü izliyoruz.
  • Bunu en az 2 dakika yapıyoruz, elbette uzatmak da mümkün.
  • Çalışmayı periyodik olarak yapıyoruz.

Alma çalışması, dişil alan tarafımızla bağlantılı. Bu dönem rahim tarafımızı geliştirmekle, dişil enerjinin güçlenmesi gerektiğiyle ilgili.

Kalp Süreç Çalışması

Bu süreçte gerçekleştiren tarafımız olan; eril yanımızın yapma tarafı bloke edildi. Şu anda insanlar evlerinden çıkamıyorlar. Ben yapacağım, güçleneceğim, daha fazla servet sahibi olacağım diyenler şu anda hiçbir şey yapamıyorlar. Dolayısıyla içe döndüler. İçe dönüş rahim tarafının açığa çıkması anlamına geliyor. Verdiğimiz kadar almaya izin vermek, bu dönemin çalışmalarından biri. Madem içe döndük, içimizde bize yarayışlı olmayan şeyleri tespit edip özellikle saflaşmayı bu dönemde artırmanızı tavsiye ederim. Çünkü saflaşmadığımız her şey, önümüzdeki dönemde daha büyük şekilde karşısına çıkacak tüm Dünya’nın. O yüzden bu dönem arınma dönemi.

Bu dönemde yapacağımız çalışmalardan biri de kalpte merkezlenmek. Yani dikkatimizi kalbimizde sürekli tutmak, merkezimizde olmak.

HeartMath diye bir kurum var Dünya üzerinde. HeartMath kalp matematiği anlamına geliyor. HeartMath Organizasyonu bilim insanlarından oluşuyor. Kalbin manyetik alanı üzerine çalışıyorlar. Kalbin manyetik alanının beynin manyetik alanının 5 bin kat daha yüksek olduğunu keşfediyorlar. Yaklaşık 15-20 yıldır çalışıyorlar, bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapıyorlar. Bu konuda teknoloji de üretiyorlar aynı zamanda. Bu HeartMath’in de aynı zamanda vesilesi ile bize aktarılan bilgilere baktığımızda bu dönemde dikkatimizi kalbimizde tutmamızın bağışıklık sistemini güçlendireceğini özellikle söylemek istiyorum.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirme

Yani bağışıklık sistemimizi güçlendirmek, kalbimizin üstündeki timus beziyle bağlantılı. Timus bezi bağışıklık sistemimizin beyni. Bez, kalple çok bağlantılı olarak çalışıyor. Kalbe odaklanıp orada yüksek bir his, hal yarattığınızda kalp büyük bir torus alanı şeklinde manyetik alan yayıyor.

Burada öncelikle bir his seçiyoruz. Mutluluk, huzur olabilir, neşe, sevinç olabilir. Kalpte bir hissi yaratmak ve bir süre sadece o hisse odaklanma çalışması bu. Bunun için şöyle yapıyoruz. Oturup gözlerinizi kapatarak yapmak da rahat olabilir. Sonrasında gün içinde farklı farklı şekillerde gözünüz açık da yapabilirsiniz.

Dikkatinizi Kalbinize Çevirme ve Sağlık

Önce dikkatinizi kalbinize çeviriyorsunuz. Göğsünüzün ortasında olan kalp çakraya doğru nefes alıp nefesimizi buradan veriyoruz. Dikkatimiz dolayısıyla o bölgede kalıyor. Nefes alırken kalbinize doğru aldığınızı, nefes verirken kalbinizden dışarıya doğru verdiğinizi. Dikkatiniz nefesinizle beraber kalbinizde oluyor.

Dikkatimizi kalbimize veriyoruz. Dikkati de çalışma boyunca orada tutmamız gerekiyor. Dikkati oradan kaydırdığınız anda o alanla bağlantınız kesiliyor. Ondan sonra kalbinizde bir his yaratmak için o hissi yaratacak bir görüntü seçiyorsunuz. Nedir mesela? Mutluluk hissini kalbimizde yaratacağız ve bir süre o hissin içinde kalacağız. Mutluluk hissi içinde bir süre demleneceğiz. Bunu yaratmak için gözümüzün önünde en mutlu olduğunuz yer olabilir. Bir arada olmaktan en mutlu olduğunuz kişi olabilir. Sevinçse eğer en sevinçle yaptığınız aktivite olabilir. Gözünüz önüne bu görüntüyü getiriyorsunuz. Bu görüntünün amacı, kalbinizde bu hissin oluşmasını sağlamak. Bu histe kalmak. Ya da kırlarda dolaştığınızı, ağaçlara, çiçeklere dokunduğunuzu olabilir. Video gibi akan görüntü de olabilir, bir sahne, kare de olabilir. Orada bir süre kalmanızı tavsiye ediyorum. 2-3 dakika bile bu alanı yaratmak için yeterlidir. Bunu periyodik bir süre yapmanızı tavsiye ediyorum.

Kalp Hissi Yaratma Çalışması

Günde yaklaşık 1-2 dakika kalp alanında kalıp bir hissi yaratma çalışması. Daha fazla yapabilirsiniz bu arada. Son zamanlarda ben günde 10 dakikanın üzerinde yapıyorum. Periyodik yapıldığında günün kalan kısmına da yansıdığını görüyorum, test ediyorum. Son zamanlarda gelen çalışmalardan biri; dikkatimizi kalbimize indirip kalbimizde bir his yaratmak. Bu hissi yaratmak için de bir görüntü izlemek.

Nefesinizi en az 5 saniye alıp vermenizi tavsiye ederim. 5 saniyeden kısa olmasın. Derin bir nefes olsun. Çalışma boyunca eşit, derin nefesi tavsiye ediyorum. Dikkatiniz kalbinize odaklı. Sonra his yaratmak için en mutlu olduğunuz, en neşeli, en sevinçli olduğunuz görüntüyü izliyorsunuz. Yaklaşık en az 2 dk. Orada durmaya çalışıyorsunuz. Oradan ayrılmamaya sadece o hissi izlemeye, o hissi kalbinizde yaratmaya odaklanıyoruz.

Bu bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Çünkü; kalp bu arada bedenin en büyük endoktrin bezi. Timus endoktrin bezidir bu arada. Pankreas hormonal, endoktrin bezdir. Yumurtalıklar, testisler endoktrin bezidir. Kök çakranın adrenal bezleri endoktrin bezdir. Kalp, endoktrin bezi gibi sayılmaz, sanki sadece kalp şeydir. Kalp aynı zamanda bir endoktrin bezidir. Kalpten salgılanan bir sürü hormon var. Bu hormonlar, kalple beynin bağlantısını sağlıyor. Yani bu ikisinin tam uyum içerisinde çalışmasını sağlıyor ve aynı zamanda tüm bedenin bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bu çalışmayı yaptığınızda kalp timusa kendi salgı bezlerinden salgılanan hormonları gönderiyor ve bu hormonlarla beraber bağışıklık sistemi güçleniyor, hücresel yapı güçleniyor.

Gündelik Kalp Egzersizleri

Bu egzersizi günlük, periyodik şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir hem de aynı zamanda bu basit 2 dakikalık çalışma ile titreşiminizi yükseltecektir. Çalışmanın süresi yok, istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Bu kalpte oluşturduğumuz his bedenimizden yayılarak tüm Dünya’yı kaplıyor aynı zamanda. Dolayısıyla yapacağınız şey sadece sizi değil aynı zamanda Dünya’yı da iyileştirecek. Tek başına ne olur demeyin, toplu olarak yaptığımız bir çalışma bile aynı zamanda bütün Dünya’da en azından sürecin biraz daha yumuşamasını sağladı.  Hem bağışıklık sistemini güçlendirmek için hem de o alanı Dünya’ya yaymak için kullanabilirsiniz.

Evdekilere de yaptırabilirsiniz, çok basit. Tavsiye ederim, bu çalışma çok basit olduğu için herkese yaptırabilirsiniz bunu. Bence yapabildikleri kadar yapsınlar. Danışanlarınız varsa onlara da tavsiye edelim.

Bu rahatsızlığın genel olarak yapısına baktığımızda Covid-19’un yarattığı rahatsızlığı, kalp bölgesi, kalp çakra ile bağlantılı. Çünkü akciğere yerleşiyor, nefes alanını bloke ediyor. Bağışıklık sistemini çökertiyor. Bu açıdan bağışıklık sistemi güçlü olanlar bunu normal bir nezle gibi atlatan çok insan var.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi demek zaten bir doktora bile sorsanız; kendinizi çok iyi hissederseniz, mutlu olursanız, sevinçli olursanız bağışıklık sisteminiz güçlü olur der. Şu ilacı alırsanız bağışıklık sisteminiz güçlü oluru doktorlar bile söylemiyor artık. Sistem, bizim, hislerimize ve duygularımıza, o anki hallerimize bağlı. Duygu ya da titreşim olarak ne kadar düşerseniz, bağışıklık sistemi de o kadar düşüyor. O yüzden bilinçli olarak titreşimimizi yükseltmemiz için bu çalışmayı herkese önerebiliriz.

Kurs Resmi

Kurs Önizlemeleri

5/5
5/5

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: