Temel Pranik Tüp – Nefes Çalışması

Sosyal medyada paylaş

Hayatınız boyunca yapacağınız bir çalışma.

Pranik Tüp Nedir?

Bedenin, omurganın tam ortasından geçiyor. Kalınlığı; baş parmakla üçüncü parmağın birleşerek oluşturduğu daire kadar olan bir tüp. Başın tam ortasından giriyor, omurgadan iniyor. Ayakların ortasından aşağıya dek uzanıyor.

Boyu nasıl? Başın üzerinden bir kol boyu kadar yukarı gidiyor. Ayakların da tam ortasından bir kol boyu aşağıya iniyor. Bedenin tam ortasından omurgadan geçiyor. Tam apış arasından çıkıyor aşağı doğru iniyor, ayaklardan bir kol boyu ölçüye dek uzanıyor. Oturulduğu zaman da uzunluğu aynı. Oturulduğunda bacaklarla beraber eğilip bükülmüyor. Bedeninin tam ortasından geçmeye devam ediyor.

Hayali bir tüp değil, gerçekten var. Auranın, enerji alanının hayali bir şey olmadığı gibi pranik tüpümüz de var. Gören gözümüz açıldığı zaman görünen bir tüp.

Pranik tüpünüzün alt kısmı Dünya’nın merkezine, üst kısmı da Kaynak’a bağlı.

Prana Nedir?

Bedene nefesle beraber alınan ışık. Atlantis, Lemurya zamanlarında insanlar yemek yemeye ihtiyaç duymuyorlardı. Nefes almaya ihtiyaç duymuyorlardı. Çünkü pranik tüplerini maksimum seviyede kullanıyorlardı. Beden yapıları farklıydı, kristalize beden yapıları vardı.

Amacımız ise bedene aldığımız ışığı yükseltmek;

Şu anda da bu mümkün aslında. Bu şekilde yaşayan insanlar var. Pranik tüpünüzü kullanmayı yükselttiğinizde, yani bedeninize aldığınız ışık miktarını yükselttiğinizde yemeden, içmeden, uyumadan yaşamanız mümkün. Bizim amacımız ise bedene aldığımız ışığı yükseltmek. Biz simyada korunmayla ilgilenmiyoruz. Biz ışığı yükseltmekle, Yaradan’ı bu bedene indirmekle ilgileniyoruz. Dolayısıyla bu çok önemli bir çalışma.

Hint vedalarında da geçiyor, çakra, prana sistemleri, pranik tüp. Belki çok daha öncesine dayanıyor. Varlığı kadim bir farkındalık.

Bedenimize aldığımız ışığı ne kadar yükseltirsek bağışıklık sistemimiz o kadar güçlü oluyor. Psişik görülerimiz o kadar yükseliyor. İnsanlar, normalde 5 duyusuyla yapamayacağı şeyleri yapabilmeye başlıyor. Pranik tüpümüzün bu zamana kadar farkında olmasak da %3 civarında çalışıyor. Pranik tüpün kullanım oranları artıkça yapabildiğimiz şeyler değişiyor.

Pranik tüpünüzü;

%10 seviyesinde kullanıyorsanız; etrafınızdakilerin bilinçlerini okumaya başlıyorsunuz.

%20-30 oranında kullanıyorsanız; uzaktan görü yani orada olmadan olan şeyi görme kapasitesi artıyor. Mesela bir yerde deprem oluyor, siz oturduğunuz yerde onu izleyebiliyorsunuz. Yandaki odada konuşulanı duymaya başlıyorsunuz gibi.

İçimizde akan şifa gücünü güçlendirmek;
%40-50 oranında kullanmaya başladığınız zaman; melekleri, rehberleri, gözünüzle görmediğiniz varlıkları görme yönünüz açılıyor. İnsanların bedenine baktığınızda neresinde rahatsızlık var, hangi duygu var, altında ne var, geçmiş kayıtları, her şeyi görmeye başlıyorsunuz.

Esas besinimiz ışık;
%60 kullanmaya başladığınızda yemek yemenize gerek kalmıyor. Dünyada yaşayan bazı gruplar, bedenlerinde pranik tüp ışığını dolaştırarak, ışıklarını yükselterek yemek yemeden yaşayabiliyorlar. Gayet sağlıklılar.

Bizim amacımız bu şekilde yaşamak değil. Sadece bedenimizdeki ışığı yükseltmek. Yemezsem ölürüm, Yemezsem hastalanırım pek çok duygumuz var, önce onları bırakmak gerekiyor. Bedenimizin besin kaynağı yediklerimiz, içtiklerimiz zannediyoruz. Şu an belki büyük ölçüde öyle, karbon bedene sahip olduğumuz için. Aslında esas besinimiz ışık. Işık olmadan yaşayamayız aslında. Işık nedir, ruh. Işık gittiği zaman beden gidiyor.

Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi
%70-80 kullandığınız zaman pranik tüpünüzü ışınlanabiliyorsunuz. Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi kitabında okuyacaksınız. Aynı anda birkaç yerde olabiliyorsunuz. Bu mümkün, bunu yapan insanlar var Dünya üzerinde. Kurgu değil bu. Bizi onlardan ayıran ne var? Perdelerimiz. Bizi o üstatlardan, o ustalardan, Yaradan’ın bütün vasıflarını açığa çıkarmış olan ustalardan ayıran şey; perdelerimiz, yüklerimiz, ayrılık illüzyonlarımız, saflaşmayla üzerine çalışacağımız şeyler.

Şifalanmış ve gençleşmiş, sürekli yenilenen bir hal için;
%90 kullanılıyorsa pranik tüp; ölümsüzlük, ölüyü ayağa kaldırma özelliği açığa çıkıyor. Bedeninizdeki bütün hücreler tamamıyla şifalanmış ve gençleşmiş, sürekli yenilenen bir hale geliyor. Çünkü sürekli ışıkla besliyorsunuz. Bedeninizin yapısı değişmeye başlıyor; süptil, geçirgen oluyor. Sirius gezegeninde yaşayanların bedenleri çok farklı. Daha geçirgen yapıları var, bakınca arkası görünmüyor ama. Biz de daha katıyız. Beden ışıkta daha fazla var olmaya başladıkça hafifliyoruz daha saydam oluyoruz.

%100 olduğunu zaman artık Dünya’da var olamıyoruz. Saf ışık haline geliyoruz.

Şu anda amacımız %90’a kadar çıkarmak.

Pranik tüp kullanımı nasıl yükseliyor?

Çalışmaları, saflaşmaları yaptıkça odağımız güçlenecek. Bir çalışmayı yaparken odaklı olduğunuz kadar güçlü oluyor çalışma. Işığı ne kadar odaklanarak yaparsak o kadar güçlü çekmiş, çalışmayı etkili hale getirmiş oluyoruz. Tabi ki pranik tüpe ne kadar çok zaman ayırırsak -minimum 8-9 dakika öneriliyor, sabah, akşam vs. güçleniyor. Pranik tüp yaptıkça hayatımızın her anına işliyor. Sohbet ederken de pranik tüple ışığı çekiyoruz, ona özel zaman ayırmaya da gerek kalmıyor; bir süre sonra öyle bir yerleşiyor ki. Çalışmayı yaptıkça, oturttukça her anın içinde oluyor. Çok ve odaklı yapmak etkisini arttırıyor.

Çalışma Nasıl Yapılıyor?

Bu çalışmada 4-4 nefesi alıyoruz. Yani 4’e kadar sayarken nefes alıyoruz, 4 sayıda nefes veriyoruz. Eşit nefes oluyor. Konforlu olanı 4-4 nefesi olmakla birlikte önemli olan eşit nefes almak. 5-5 nefesi de olabilir. Nefesiniz çok gelişmişse 7-7 nefesi de alabilirsiniz. Başlangıç olarak en konforlu bulduğumuz 4-4 nefesi. Nefesi burundan alıp burundan veriyoruz.

Sadece ışığı çektiğinizi düşünüyorsunuz. Siz bunu hissetmeseniz de ışık hareket ediyor. Zamanla görüleriniz açıldıkça ışığı görecek, hissedeceksiniz.

Çalışma toplamda yaklaşık 8-9 dakika sürüyor, minimumda. Daha da fazla yapabilirsiniz.

Işığın rengi; saf beyaz, nur ışığı. Sedefli beyaz gibi, parıl parıl beyaz ışık.

Ayakta veya oturarak yapılıyor, uzanmak tavsiye edilmiyor, çünkü uyunabilir. Dik durulması uygun.

Ana pranik tüp nefes çalışması 4 aşamalı

  1. Aşamada; nefesle beraber yukarıdan aşağıya ışığı çekiyoruz. Aynı zamanda nefes aldık, onunla ışığı çektik aşağı indirdik. Nefes veriyoruz. Bu kez nefesle beraber ışığı aşağıdan yukarı çıkarıyoruz. Nefes veriyoruz.

Minimum 2-3 dakika yapıyoruz.
Kalpte koşulsuz sevgi ve kabul kanalını aktive etmek;

  1. Aşamada; birinci aşama ile aynı şeyi yapıyoruz. Tek fark elimizi kalbimize koyarak ya da sadece kalbimize odaklanarak şu deklarasyonları yapıyoruz:

Kalbimde koşulsuz sevgi kanalını aktive ediyorum.

Kalbimde koşulsuz kabul kanalını aktive ediyorum.

Odağınızın kalpte olması için eliniz kalbinizde kalabilir.

Her nefeste kalbin daha da genişlediğini deneyimlemek;

Birinci aşamadaki gibi yukarıdan aşağıya nefesle beraber ışığı çekiyoruz, ışıkla dolduruyoruz pranik tüpü. Nefes veriyoruz. Aşağıdan yukarı nefesle beraber ışığı çekiyoruz, dolduruyoruz. Nefes veriyoruz.

Her nefeste kalbin daha da genişlediğini deneyimliyoruz.

Minimum 1 dakika yapıyoruz.

  1. Aşamada; pranik tüp üzerinde pek çok delik var, onların da kapakçıkları. Tüpün tamamının üzerindeler.

Nefesle beraber ışığı yukarıdan aşağıya çekeceğiz. Tüm tüp ışıkla doldu, ayaklarımızdan bir kol boyu aşağıya kadar indirdik. Nefes verirken tüm kapakçıklar açılıyor. Bu sefer ışığı bedene yayıyoruz.

Aşağıdan yukarı nefesle beraber ışığı çekiyoruz. Tüm tüp ışıkla doldu. Nefes verirken tüm kapakçıklar açılıyor, ışık bedene yayılıyor. Sırt bölgenizde, arkanızda genişleme, rahatlama hissediyorsunuz. Bu delikler 360 derece, bütün bedeninize huzmeler halinde ışık yayıldığını düşünün.

2 dakika yapabilirsiniz.
Rahim ve rahmanın ışığını çekip kalpte birleştirmek;

  1. Aşamada; nefes alırken yukarıdan ve aşağıdan aynı anda ışığı çekiyoruz, kalpte birleştiriyoruz. Yukarısı rahman yani eril yanımız. Aşağısı rahim yani dişil yanımız. Rahim ve rahmanın ışığını çekip kalpte birleştiriyoruz.
    Nefes verirken ışığı kalpten dışarı doğru yayıyoruz, alanınıza yayıyorsunuz. Lotus çiçeği gibi kalp bölgenizden ışık etrafa yayılıyor.

2 dakika yapabilirsiniz.

4. aşamayı tek başına da yapabilirsiniz. Örneğin ortamda bir gerginlik, anlaşmazlık, tartışma var. Sadece 4. aşamayı kullanabilirsiniz. Rahman ve rahimin ışığını alıp kalpte birleştirip etrafa yaydığınızda, müthiş bir ışık yayılıyor. Ortamda bir anda sakinlik oluyor.

Bu çalışma oturana kadar evde kendi kendinize yapmanızı tavsiye ediyorum. Daha sonra yolda giderken de yapın, insanlar da şifalansınlar. 4. aşamada etrafınıza yaydığınızda aynı zamanda auranız da güçleniyor.


Rahimin ışığının rengi beyaz-Rahmanın ışığının rengi altındır;

Zaman zaman nur ışığı çekerken ışığın yeşile döndüğünü deneyimleyenler var. Ona direnmeyin, yeşil şifa, kalbin ışığı. Onun akmasına izin verin. Beden ihtiyaçlardan münezzeh olan aşamasına gelene dek birtakım ihtiyaçları olabiliyor. Genelde akan ışıklar şifaya yönelik oluyor. O anda bedeninizin ne konuda güçlenmeye ihtiyacı varsa o akıyor. Altın ışık akarsa eril yanın güçlenmeye ihtiyacı var denebilir.

Rahimin ışığının rengi beyazdır, florasan rengi gibi. Rahmanın ışığının rengi altındır. Çünkü rahim aydır, rahman güneştir. İleriki aşamalarda içinizde gelirse; yukarıdan ışığı çekerken altın, aşağıdan çekerken beyaz ışık da çekebilirsiniz. Temel pranik tüp çalışması oturduktan sonra buna geçmenizi tavsiye ediyorum.

Kurs Resmi

Kurs Önizlemeleri

5/5
5/5

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: