Kapı35: İlerleme/Değişim-Sır “Beklentinin Olmamasıdır.”

 (1-7 Haziran tarihleri arasında aktif)

Anahtar Kelimeler: Cesaret, Canlılık, Macera

Sır maceradadır. Macera, insan ruhunun akıldan özgürleşmesiyle yaşananlardır.

“Açık bir kalple yaşamak, sürekli bir macera halinde yaşamaktır.” Büyük bir adım atmaya ve hakiki saf sevgi uğruna her şeyi riske atmaya hazırsanız, içinizdeki kahramanı tanımak sınırsızlığa açılan kapıdır. Bu hayattaki sonsuz olasılıkları size gösterecektir

“Tasarım gereği, ilerleme etkileşime bağlıdır. Hayat başlangıçlar, ortalar ve sonladan oluşan sürekli bir deneyimler döngüsüdür.”

Gölge: “İnsan ruhunun kalıcı huzuru bulamamasının nedeni, hayal kırıklığı ve suçlama modelidir.”

Hediye: Tek İlerleme Sevgidir.

Bilgelik: Sınırsızlık
Mutluluğa Açılan Arka Kapı “Saf, koşulsuz sevgi, evrenin tüm yasalarını çiğneyebilir.”
Çok az insan sınırsızlık kavramıyla başa çıkabilir; bunun zihinlerimizde yaygın bir etkisi vardır. Bizi zihinlerimizden çıkıp kalplerimize taşınmaya davet ediyor. Gerçekten sınır tanımayan kalptir, bu yüzden bilinç sevgiyle aynı kelimedir. Mucizeleri (lütufkar içgörüleri) harekete geçirmek için, dünyanın ve etrafımızdakilerin bize dayattığı ‘inançlardan ve sınırlamalardan’ kurtulmalıyız.

Açlığın Gölgesi – Türlerin Açlığı

  1. gölgenin kökleri, çağlar boyunca gezegenimize hakim olan ilkel yaşam dürtülerine dayanmaktadır. Açlık, korku, şehvet. Bunlar, gölge alanını düzenleyen canavarın sürücüleridir. Yemek açlığı, içki susuzluğu, güç açlığı, kaçma açlığı, yaptıklarımızı unutma açlığı. Sıcaklığa, sevgiye, güzelliğe, gerçeğe ve bağlantıya duyulan açlık. Yaradana olan açlık. Açlık – ham ve saf.

Açlık her birimizin içinde yaşıyor; bizi rahat bırakmıyor. Ancak her şey acı çekmekten ibaret değil. Açlık aynı zamanda tatlı da olabilir; tadına varılabilir, uzatılabilir, takdir edilebilir. Bize bir perspektif duygusu verebilir. Açlık bizi insan yapar. Ve bizi bir araya getiriyor.

Macera Hediyesi: İç Uzay – Son Sınır

Hayat, gölgelerimizi aydınlatmak için bize sürekli yeni fırsatlar sunuyor. Ve gölgelerinizden kaçınmanıza gerek yok, sadece gölgeden küçük dozlar alın. Bu, hayatınızda yeni bir düşünce tarzına bile izin verebilir. Öyleyse uçurumun ötesine uzanın ve hayatın sizi gerçekte nereye götürmek istediğini görün. Bu hayatınızın her gününü yeni bir maceraya dönüştürecektir.
Ve bu mutlaka yeni şeyler yapmakla ilgili değil. Bu, yaptığınız şeyleri yeni bir şekilde yapmakla ilgilidir; yeni bir tür açıklıkla, yalnızca açlığın yönlendirmediği yeni bir tür farkındalıkla. 

Ancak açlık hala orada, dolayısıyla bunu kabul ediyoruz. Ayrıca onun hayatımızın içine girmesine ve bizi nesnelere yaklaştırmasına da izin veririz. Öyleyse maceranın yolunuz olmasına izin verin. Bu yüzden buradayız.

Sınırsızlığın Bilgeliği
35’inci Gen Anahtarı bir ada gibi tek başına duruyor; tek bir anahtar. Bu yüzden aç; bizi bağlantı kurmaya itiyor çünkü yalnız. Ayrıca gölgeden doğrudan bilgeliğe giden bir portala sahip tek gen anahtarıdır.

Sınırsızlığın bilgeliği aynı zamanda uçuş olasılığıyla da bağlantılıdır. Uçuş sınırsız olanın ülkesidir. Biz insanlar uçmaya takıntılıyız. Gökyüzüne yelken açmak ve İlahi olanla bir olmak. Varlık semalarında kuş olmak. O halde hayatınızın sesini, öfkesini, umutsuz arayışlarını ve ciddiyetini bırakın. Yerleşin ve pencereden dışarı bakın. Gökyüzündeki kuşlara bakın.

“En derin açlığımız bir kez daha uçmak, göklere yelken açmak ve İlahi olanla bir olmak, varoluş semalarında bir kuş olmaktır…”

Onaylamalar oluşturmak için İnsan Tasarımınızı kullanmak, haritanızın tüm potansiyelini harekete geçirmenin güçlü bir yoludur. İşte Kapı 35 için bazı onaylamalar:

Bana bir şeyler hissettiren maceraları seviyorum.

Ben sonuçlara bağlı değilim çünkü önemli olan deneyimdir.

Korkularımla yüzleşiyorum.

,

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın