Karmik Ruh Eşi – 2.Ders

Sosyal medyada paylaş

Ruh eşi online kursumuzun İkinci dersi olan Karmik Ruh Eşi 2. dersteyiz. Eğer Ruh eşi bulma ve Ruh eşi kavramı – 1.Ders’ ini görmediyseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Genellikle birbirine “tamamlanmamış” yanlarını gösteren, aslında bir tamamlanma yaratmaya çalışan ruhun parçaları. Sizin ruhunuzun parçaları diyebiliriz. Ruh Ailesi’nden ayrı kavram olmasının sebebi bu. Ruh ailenizdeki her bir kişinin en az 12 ruh eşi var. 550 ruh bölünerek farklı ruhlar oluştu.

Büyük ruhlar daha fazla bölünüyorlar. İsa bir kişi değil aslında. İsa’nın enerjisini temsil eden Dünya üzerinde pek çok kişi var. İsa artık tek bir ruh değil. Ruhlar yükseldikçe kendileriyle aynı enerjiye sahip başka başka parçalara bölünüyorlar. O yüzden Mesih artık bir bilinçtir. Muhammed artık tek kişi olarak enkarne olamaz. İsa tek bir kişi enkarne olamaz. Yaradan’ın tek kişi olarak enkarne olamayacağı gibi.

Aynı ruhun bölünmüş parçalarına RUH EŞİ denir. En az 12 bölünmüş parçanız vardır. Ruh eşleri çoğu zaman, en yakın olan bölünmüş parçalarımız ve aynı zamanda belki de şöyle diyelim, aynadaki başka görüntünüzdür. Bununla birlikte aynadaki görüntünüzdür diyemem.

Ruh eşinizle aynı çalışmaları yaparsınız, ama başka yöntemlerle. Ruh eşi ile karşılaştığımızda bunun çok iyi bir ilişki, romantik bir ilişki olduğunu sanabilirsiniz. Belki ruh eşleriniz hayatınızda size en büyük sıkıntıları yaşatanlar olabilirler. Ruh eşi dendiğinde romantik bir ilişki algılanmasın.

Ruh eşleri sizin çok yakınlarınızdır ama size öyle başka tarafınızdan yaklaşır ki, bütün karanlık yanlarınızı ortaya çıkarabilir. Amacı odur! Farkında olarak veya olmayarak en gizli yanlarınızı ortaya çıkarırlar. Ruh eşiniz, evlendiğiniz ancak kavgalı ayrıldığınız biri de olabilir. Bir arada olup onurunuzu ayaklar altına aldıran kişi olabilir.

Ruh eşliliğinde; eğer iki tarafın blokajları azalmışsa biraraya geldiklerinde çok güçlü ilişkiler oluşturabilirler. Blokajları varsa normal ilişkiden daha zorlayıcı olabilirler.

Burada önemli olan; blokajları aşıp içsel tamamlanma hissini yaratmanızdır. İçsel olarak tamamlanmışsanız, ruh eşinizle ilişkiniz iyi olacaktır.

Ruh eşleri içerisinde daha yakın ve uzak olanları vardır. Yani uzak enkarnasyonlar, yakın enkarnasyonlar. Bazılarıyla çok yaşamda bir arada olmuşsunuzdur, bazılarıyla da az. En yakın ruh eşinizle (büyük ruh eşinizle) yaşamlarınızın belki %70’inde bir arada olurusunuz.

Ruh eşleriyle karşılaşmak geçmişte çok sık rastlanan bir durum değildi. Hayatta belki biriyle karşılaşırdınız ki o da şans olurdu. Ruh Eşleri, Ruh Grubu ve Ailesi gibi gibi yakınınızda olan insanlar değil. Hayatınıza girdiklerinde büyük dönüşüm yapan insanlar.

Farkını nereden anlıyorsunuz? Sizi bir arada tutan mantıksal bir sebep yokken gerçekten bir arada olmaktan mutlu olduğunuz kişiler ruh eşleriniz. Bir arada olunda öyle titreşim açığa çıkıyor ki! Belki hiç ortak yönünüz yok, ancak çalışmalarınız ortak olabilir. Yön olarak baktığınızda birbirinize mantıksal biraraya gelecek bir şey yok. 

Büyük bir çekim var. Bunun bedensel olmadığını anlıyorsunuz. Diğer çekimlerden farklı olduğunu anlıyorsunuz. Çatışmada bile olsanız çok yüksek bir titreşim açığa çıkıyor. Düşünün; ruh parçaları birleşmiş gibi.

1980’den beri yaklaşık, enkarnasyona inerken daha fazla ruh eşiyle birleşme kararı aldık. Dünya’nın özel dönemindeyiz. Bu dönemde Dünya’nın daha fazla enerjiye ve ışığa ihtiyacı olacak. Aşkın gücü kadar bu evreni yükselten başka bir şey yok.

Şu yaşamınızda karşılaştığınız ruh eşi sayısı, belki 30 yaşamınızda karşılaşacağınızdan daha fazla olacak. İkilem yaratıyor aynı anda birkaç ruh eşinizle bir arada olmak, Dünya’da çok konforlu olmayabilir. 

Dünya’da ilişkiler kavramında belirli sınırlamalar var. İlahi sevgide yok. Birden fazla kişiye yüksek bir aşk duymanızda sakınca yok. İlişkinin içinde ifade edince enerjiler karışabiliyor, konforlu olmayabilir.

Ruh eşinizle karşılaştığınızda; her biri bir ilişki yaratacak anlamına gelmiyor. Yine sevgiyi ve aşkı içimizde yaşayıp bunu bir ilişkiye çevirmeye çalışmayabiliriz. Eğer bunu yakalarsa karışmıyoruz. 

Bazı aşklar, sevgiyi yaratmak için olabilir, ilişki yaşamak için değil. Bazı ruh birlikteliklerinin de ilişkiye dönüşüp insanlığa, Dünya’ya yayılması gerekir.

Ruh eşinizle karşılaştığınızda, sevgiyi beklentisiz yaşamaya çalışın. “Dünya ilişkisi”ne döndüğünde sıkıntılar başlıyor. Çünkü en yakın olan ruh parçanız, bu kez o beklentilerinizi karşılayamayan insanlar haline geliyorlar. Ruh eşleriyle yaşanan ilişkiler ilahi boyutta yaşanmalıdır. Dikey bir ilişki olmalı, olursa ruh eşleriyle güçlü olabilir. Sıradan bir Dünya ilişkisine döndüğü zaman tamamen zorlanabilir.

İlahi ilişkilerde tamamen aşk ve sevgi merkezdedir. Dünya’daki beklentiler merkezde değildir. Ruhların biraraya gelerek oluşturduğu ilişkiler. İlahi Aşk’ı insanlar sadece Yaradan’a duyulan aşk olarak görüyor. Bunu dünyaya indirmediyseniz bir anlamı yok Yaradan’a aşık olmanın.

Ruh eşleri, bölünme unsuru. Ruh, farklı farklı bedenlerde.

Karmik Ruh Eşi – 2.Ders online ücretsiz kursumuz burada son bulmuştur. Ruh Eşi Belirtileri- 3.Dersine devam etmek için TIKLAYINIZ.

1.Ders ———————- 2.Ders —————— – 3.Ders

Melek Aybilge Öztürk
Remkod-Rehber Eğitim Merkezi

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın