Kendi Duanızı Yazmak

Yaradan’la iletişim için kendi duanızı yazmak. Burada ne yapacağız? Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi kitabında İsa’nın Yaradan’a yaptığı bir dua var – ikinci kitabın ikinci bölümünde (s. 28-29). 

Dikkat ederseniz oradaki dua Yaradan’la bir konuşma gibi. Yani ben seninle BİR OL’duğumu biliyorum ve seni yani Yaradan’ı herkesin babası sayıyorum. Sen her yerde hazır ve nazır olansın gibi bir konuşma var Yaradan’la. 

Dua ilminin içerisinde şöyle bir şey var: Dua aslında Yaradan’la konuşmak demek. Bizde dua Yaradan’a yakarmak gibi algılanıyor. Yaradan’a karşı acizliğimizi ifade etmek gibi geliyor. Yaradan’dan istemek, bizden daha büyük bir güçten istemek anlamına geldiğini zannediyoruz. 

Dua ve Yaradan Birliği

Oysa Dua Yaradan’la konuşmak demek, yani sohbet etmek, BİR’liğini ifade etmek. Dikkat ederseniz orada önce Ben Seninle bir olduğumu biliyorum ve senin her şeyin yaratıcısı ve her şeyin Kaynağı olduğunu biliyorum. Sen her yerde hazır ve nazır olansın. 

Seninle Bir olduğumu biliyorum dedikten sonra artık sen her yerde hazır ve nazırsını kendiniz de söylüyorsunuz. Sizin kendiniz için de aynı şeyi söylüyorsunuz. Dua o yüzden genellikle sizin dışınızda bir unsura değil, sizin içinizde var olan Kaynak’la Bir’leşmiş halinizle yapılıyor. 

Dua ve Çakralar

O yüzden Duada da elinizi yukarıya kaldırmıyorsunuz, dua size dönük. Dua kalbinize dönük, eliniz size dönüyor. Eğer güzel bir dua yazarsak, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz bu duayı. Yani siz nasıl dua ederdiniz. 

Kendi dilinizle, kendi samimi sözünüzle Yaradan’la konuşma aynı zamanda Tepe Çakrayla bağlantılıdır. Önce Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi kitabındaki duayı okuyoruz, sonra da oradaki bilinci kavrayıp bizim kendi duamızı yazıyoruz. Çünkü Dua da tıpkı meditasyon gibi Yaradan’la kavuşmanın yollarından bir tanesidir. 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın