Meditasyon ve Chi (Çi) Enerji Akışı

Meditasyon ve Chi (Çi) Enerji Akışı

Chi Enerji Akışı

İçinizde, fiziksel bedeninizden geçen, yol boyunca hücrelerinizi ve organlarınızı besleyen, aynı zamanda genel sağlığınızı, zindeliğinizi koruyan güçlü, görünmeyen bir yaşam gücünün (Chi) olduğunu biliyor muydunuz?

Ve Chi’niz bozulduğunda, zayıfladığında veya tıkandığında, vücudunuzdaki etkilenen doku ve organlar işlevlerini kısıtlayarak en iyi ihtimalle sağlığınızı olumsuz yönde etkileyerek en kötü ihtimalle büyük hastalıklara neden olabilir mi?

Bu doğru. Ve Chi yaşam gücü enerjinizi kullanmanın, fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığınızı en üst düzeye çıkarmanın oldukça güçlü bir yolu var.

Chi’min doğal olarak akmasını sağlamanın anahtarı nedir?

Meditasyon;
Binlerce yıldır uygulanan meditasyon, fiziksel veya astral bedeninizin herhangi bir yerindeki herhangi bir blokajı temizleyerek Chi yaşam gücü enerjisinin serbest akışına izin vermenin bir numaralı yoludur. Sınırsız psikolojik, zihinsel ve fiziksel faydalarını destekleyen binlerce bilimsel araştırma çalışmasıyla meditasyon, özgürce akan Chi’nin zirvesidir.

Meditasyon Beyni Dengeler, Büyük Faydalar Sağlar

2012’de UCLA Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırma, beyin yarım kürelerini çapraz bağlayan büyük merkezi istasyon benzeri sinir kablosu olan ” korpus kallozum “un, meditasyon pratisyenlerinde dikkate değer ölçüde daha güçlü, daha kalın ve daha iyi bağlanmış olduğunu buldu.

Potansiyelimizi en üst düzeye çıkarmak isteyenler için, bu anıtsal nöroplastik “sağlıklı beyin” keşfi ne anlama geliyor?

Meditasyon, beyin yarıküreleri arasında ” hiper bağlantılı “, “ultra verimli” bir köprü kurarak, bir ömür boyu süren “doğu” ve “batı” beyin yarıkürelerimizi bütünleştirerek “Nöro-Soğuk Savaş”ımıza ani bir son verir.

Her iki beyin yarım küresini uyumlu hale getirmek , daha iyi odaklanma, daha derin düşünce, süper yaratıcılık, mükemmel zihinsel sağlık, gelişmiş hafıza ve daha başlangıç ​​için daha net düşünme ile bir sürü faydaların kapısını açar .

Sol ve Sağ Beyin Yarıkürelerinizi Senkronize Etme ve Dengeleme

Derin meditasyon, sinir sisteminize süper verimli bir atmosfer sunarak vücudunuzda ve beyninizde son derece olumlu dönüşümleri tetikler.

Nasıl daha yüksek düzeyde egzersiz vücudunuzu güçlendirmeye ve geliştirmeye zorluyorsa, meditasyon yoluyla sağlanan daha yüksek düzeydeki derin nörostimülasyon ve beyin sürüklenmesi de sinir sisteminizi optimum performansa zorlar .

Meditasyon sırasında, iki beyin yarım kürenizi birbirine bağlayan büyük merkezi istasyon benzeri sinir kablosu , korpus kallozum derin bir şekilde uyarılır , tıpkı uzun bir koşudaki koşucu bacakları gibi.

Beynin yakın zamanda keşfedilen, inanılmaz derecede önemli ” nöroplastik ” doğası nedeniyle, meditasyonun, bu köprü benzeri yapının, iyi hissettiren prefrontal korteks gibi diğer iç beyin devrelerine ek olarak güçlenmesini ve büyümesini sağlar.

Bu sizin için ne anlama geliyor? Zihniniz daha uyanmış, odaklanmış , derin , daha güçlü ama huzurlu olur . Beyninizin her iki yarım küresini entegre ederek ve onların senkronize çalışmasına izin vererek , genel zihinsel sağlıkta bir artış yaşarsınız, bilişsel performansı, daha iyi hafızayı ve entelektüel işleyişi geliştirirsiniz.

Çok daha az öfke , kaygı , depresyon ve daha az kötü alışkanlıkla birlikte sınırsız bir anlayışlı düşünce kaynağı olduğunu fark etmeye başlarsınız . Dünyayla daha ” birlikte” hissederken daha mutlu , daha iyimser olursunuz . Tüm bu faydalar , zamanla birikir ve birbirinin üzerine çıkar.

Daha Derin Bir İçgörü, Zeka ve Yaratıcılık Düzeyinden Yararlanın

Meditasyon, kullanılmayan, sınırsız potansiyelinizi ortaya çıkarmanın anahtarı olabilir . Belki de bir sonraki Beethoven, Einstein veya Da Vinci olmanız gerekiyordu ?

Sonunda bir dahi olmamanız mümkün olsa da, olabilirsiniz! Kesin olarak bilmenin tek yolu meditasyonu denemendir. Hangi düzeyde daha yüksek beyin işlevine ulaşacağınızı bilmesek de, düzenli olarak meditasyon yapan insanların, sahip olduklarını asla bilmedikleri bir dizi olağanüstü yetenekten yararlandıklarını biliyoruz.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin