Merkür’ün Elementi Civa

  

Civa girdiği ortamda kaba göre şekilleniyor.
Merkür’ün üst düzeylerine baktığımızda bilgiyi aktarıyor;

  • “Doğru bilgi aktarıyorum”
  • “Bağlantı kuruyorum, konuşuyorum.”
  • Yürümekten hızdan bahsettik mesela;
  • “Düzgün ve dengeli yürüyorum”
  • “Düzgün ve dengeli koşuyorum”
  • “Neden sonuç ilişkilerini doğru kurabiliyorum”
  • İletişim ile alakalı “Yerinde ve düzgün konuşuyorum”
  • Fikir alışverişi “Gerektiğinde fikir ve bilgiyi değiştirebiliyorum”
    Mesela şu an biz ne yapıyoruz bilgi aktarıyorum, Merkür çalıştırıyoruz aynı zamanda. Merküryen bir hareketi yapıyoruz ben burada bilgi aktarıyorum bilgi sağlayıcıyım.

Hızın dengeli olarak kullanımı yine Merkür’ün üst düzeyleri ile alakalı
Objektiflik, zihinsel güç yine Merkür’ün üst düzeyi, doğru terimleri kullanmak ve kopyalamakta Merkür ile alakalı, gerekli olan şeyleri etiğe dikkat ederek kopyalamak.
Kelimelerin, rakamların kolaylık sağladığı için bunların temsil ettiği gerçeğe odaklanmak yani baktığınızda muhasebe, hesap kitap işleri aynı zamanda Merkür.
Mesela kişi başak Merkür analitik zekâsı var sayılar ile uğraşıyor. Ya da muhasebeci çıkıyor. Yani Venüs Merkür başak burcuna bakıyorsunuz.

Merkür’ün alt düzeyleri yani iyi kullanmadığımızda ne oluyor?
Kopyala yapıştır; yanlış bilgiler aktarmak
Hızdan bahsettik ya o hızı dengeli kullanmamaktan kaynaklı: Sakarlık
Bir yere gidememek
Mantıksızlık
Hiç konuşmamak ya da çok veya boş konuşmak
Aşırı yavaşlık ya da aşırı hızlılık
Subjektif olmak; Olayları işine geldiği gibi anlatmak sübjektif olduğu için kendine yontarak konuşuyor.
Sahtecilik, çelişkilerde kalmak,
Takıntılar, Zihinsel problemler
Taklitçilik
Dedikodu, iftira atmak
Anlaşılmayan konuşmalar ve anlaşılmayan bilgiler bunlar Merkür’ün alt düzeyi ile alakalı.

Medikal astrolojide sinir sistemi ile ilgili elektronlar, sinir uçları, atom altı parçacıkları, bakteriler yani nedir? Bağırsaklar, eller kollar, parmak ile alakalı ile ilgilidir. Astrolojide evler ne demek merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
Merkür 6.evde ise mesela bu kişi yaptığı çalışmada ellerini kullanarak iş yapabilir. (Ev hanımı ise ne yapar kısır yapar onu satar vb gibi el becerisi, güzel yemek yapıyor, el işi yapıyor)

6.evde terazi, akrep varsa kendi kafasında düşündüğü tasarladığı şeyleri yapar.
Merkür kısa vadeli olan hafızadır.
Akciğerler ile alakalıdır. Vücutta taşınan bağlantı kuran katalizör yani biyolojik veya kimyasal süreçlerle ile aynı zamanda ilintisi vardır.
Hem tedavi edici hem de zehirleyici, vitaminler, gıda takviyeleri, kimyasallara maruz kalmak, kimyasalar silahlar, labaratuvarda üretilen her şey. Bunların hepsi Merkür ile alakalıdır.

Her türlü toz. Kahve çekirdeklerini toz haline getiriyor. Merkür 6.evde yaptığı işte dünya kahvelerini mesela getirmiş aynı zamanda kahvede satıyor merküryen bir iş işte. Her türlü toz partikül, toz parçacıklarını düşünün el ile çalıştırıyor. Tam bir merküryen iş kahvecilik.

Dünya astrolojisine baktığımızda Merkür;
Ülkenin genel yanılgıları, yanıltmacaları, tuzakları, ülkenin bilgi ağı durumu, iletişim ağı; posta, telefon, internet, gazeteciler, yazarlar, şifreleme, istihbarat,  hackerlar, dedikodular, söylentiler, ülkedeki dolandırıcılar, genel dolandırıcı yapısı ve bunlarla ilgili sektörler, ticaret, aktarma alışveriş, takas, halkın en çok merak ettiği konular, bir ülkenin bir olay karşısındaki tepki verme süresi, aynı zamanda ilaçlar, sentezlenen maddeler, hayvanlar üzerine yapılan testler, kimyasal ve nükleer silahlar, ülkedeki toz fırtınaları, genel kirlilik, toz üreten ve toza çeviren her şey, genel hava durumunun kalitesi, hız rekoru,  kalitesi, ergenliğe ulaşmamış çocuklar, ülkede konuşulan diller bunların hepsi Merkür ile alakalıdır.

Merkür kendi başına hiçbir şey ifade etmiyor ancak başka bir gezegen ile aktifleştiğinde ifade ediyor.
Merkür tek başına sadece size ne yaptığını söylüyor; “İletişim kuruyorum, ticaret yapıyorum, Bağlantı kuruyorum, ben bir atom altı yapısıyım, ben bir elektronum, ben bir kopyalayıcıyım, ben bir taşıyıcıyım, görünmeyen her şey ile alakalı bağlantı kuruyorum” diyor.

Yazar: Melek Öztürk

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın