Eminlik ve Simya: İçsel Dönüşüm ve Şifalanma İçin Kılavuz

Eminlik ve Simya: İçsel Dönüşüm ve Şifalanma İçin Kılavuz

Mümin emin olan demek. Mesela; yaradan içimizde, Yaradan’ın sıfatları da içimizde, ancak hala şüphelerimiz var.  Emin olan kim? Peygamberlere baktığımızda eminlik esmasını çok güzel dile getiriyorlar. 

Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi kitabını açarsak; Emile, eminliği temsil ediyor orada aslında. Kitaptaki üstadın adı Emile. Emin olan suyun üzerinde de yürüyebiliyor. Emin olduğunda insanlara en kötü durumda olan hastaları iyileştirebiliyor, emin olan ne? Aslında emin olan ne? İçinizdeki ruhun Yaradan’ının ruhu olduğuna ya da O’nun sıfatlarını taşıdığınıza olan tam inanç!

Kul’un Tam Kelime Anlamı

Eminliğin bir başka özelliği de var, tam teslim. Simyada eminlik şu demek: tüm egonun getirdiklerinden sıyrılmış ve saflaşmış olarak sadece kalbinde Yaradan’ın ışığına izin veren, tutan insan. Onun dışında hiçbir sıfatı, ÖZ’ü dillendirmeyen. Kul, emin olan demek aynı zamanda. Kul Yaradan’ın sözünü dillendiren demek. 

Arapça’da kul; de ki anlamına geliyor. Kul, Yaradan’ın sözünü söyleyen, fiziki olarak söylemekten bahsetmiyorum, eli, kulağı, gözü, hali, durumu, ölümsüzlüğü, şifası, hepsi ile. Emile bir kul bence. Neden; Yaradan’ın bütün özelliklerini dile getiriyor. Her yerde oluyor, boşlukta ekmek de yaratıyor. Emile’in, İsa’nın, Musa’nın, ki Muhammedi Bilinçtir bütün o şeyler. Hepsinin yaptığı eminlik. Sizinle ya da bir şifacı ile İsa arasındaki tek fark, O’nun daha emin olması.

Şifalanmak İçin Korkularınız

Elini koyduğu zaman bu şifalanacak mı, olur mu diye düşünmüyor, emin. İçinde bir şey varsa korku varsa onun gerçekleşeceğine; sevgi varsa da onun gerçekleşeceğine, dışarısının her zaman içerisi gibi olduğuna, içerisinin her zaman dışarısı gibi olduğuna, sadece bilincinde olmak değil, buna emin olmak. Son zamanlarda yaratım hızı o kadar arttık ki, birazcık modumuz düşsün bedenimizin bir yerinde ağrı hissediyoruz. 

Düşünce ve Duygu

Eskiden bir düşüncenin ya da duygunun bedene yansıma süresi biraz uzundu. Korktuğunuzda hemen böbrekleriniz ağrımıyordu.  Biraz üzüldüğünüzde kalbiniz hemen sıkışmıyordu, biraz süre vardı. Sistem emin misin diyordu, 3-5 ay, 1 yıl devam ettirirsen bedeninde rahatsızlıklar çıkıyordu. Şimdi yaratım süreci o kadar kısaldı ki, artık düşünce ve duygularımızın bedene yansıma süresi artık sanki anında. Biraz düşünce sanki hemen kalbimiz, sırtımız, boynumuz ağrımaya başlıyor.

Şifalanmak

Ben neyi olduruyorum? Günümün içinde %100 Yaradan’ın içinde olacağım. Emin olan böyle olur. 24 saat boyunca Yaradan’ın içinde olacağım. Bunun için ne yapmam gerekiyorsa yapacağım. Ben %100 Yaradan’ın içindeyim demek eminlik. Ben O’yum demek eminlik. Ben babayla birim diyor Hz İsa. Hz Muhammed miraca çıktığında O’nunla bir olduğunu görüp birden ne olduğunu şaşırıyor. Miraca çıktığında gördüğü yüzün kendisi olduğunu görünce; gerçek, ilahi, sohbet ettiği şeyin kendisi olduğunu görünce o zaman böyle birden kalbi bütün Dünya’yı kaplayacak kadar genişliyor.

Emin olmak; O olduğunu düşünmek değil, O olduğunu bilmek değil, her şeyin bir olduğunu bilmek değil, O olarak yaşamak, 24 saat, %100 olarak. Bu kadar bombardıman varken bu zaman alıyor tabii. Bu kadar bilgi bombardımanı varken, her şey üzerimize gelirken bunu ortaya çıkarmak biraz zaman alıyor. Ancak olabilir.

Peygamberler Zamanı

Peygamberler zamanı kolay mıydı, savaşın içindeyken emin olmaya çalışıyordu. Sizden daha zor durumda onlar. O durumdayken bile eminliklerinde zerre kadar kayma olmadı. İsa Bilselerdi yapmazlardı dedi. 

Havarim dediğiniz adam sizi arkanızdan vurmuş, şikâyet etmiş, onun yüzünden çarmıha gerileceksiniz. Diyorsunuz ki Bilselerdi yapmazlardı. Kaç kişi bunu söyleyebilir? O kadar emin Yaradan’dan. Karşınıza güzellik çıktığında değil bu tür durumlarda da Yaradan’a olan güveninizi, tamlığınızı, O’nunla bir olmanızı bozmamak, eminlik bu.

Eminliği anlatmakla olmuyor, yaparak oluyor. Sürekli egzersiz yaparak, elinizi şifa yapacağınız yere koyarak. Biraz egzersiz ile güçlenen bir şey. 

Eminlik Simyacılığın en büyük hazinesidir. Ancak sürekli kalpte olma egzersizi ile. Olabilir misiniz 24 saat mesela? Gün boyunca dikkatiniz hep orada olabilir mi? İş yaparken de öyle bu arada. Kitap da okuyabilirsiniz. Ama sürekli dikkatiniz şu merkezinizde olabilir mi? O zaman işte eminlik güçlenebiliyor, ancak bu biraz zaman alıyor.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin