Nikola Tesla’nın 3 6 9 Teorisi ve Evrenin Anlamı

Nikola Tesla’nın 3 6 9 Teorisi ve Evrenin Anlamı

Nikola Tesla, 1884’te, güç savaşı sırasında Edison’a karşı kafa kafaya gideceği, radyo teknolojisinde devrim yaratacağı ve cep telefonları gibi gelecekteki icatlar hakkında kehanetler yapacağı Amerika’ya taşındı. 

Bir ölüm ışını bile tasarladı! Tesla, kablosuz olarak aktarılabilen ücretsiz, temiz bir enerji keşfettiğini iddia etti.

Böyle bir buluş, tüm dünyada gücün kullanımında devrim yaratacaktı. Ne yazık ki, 1943’te ölümüyle, çalışmalarının çoğu ya laboratuvarında çıkan bir yangında yok oldu ya da Amerikan hükümeti tarafından toplandı. Peki Nikola Tesla numerolojisi nerede devreye giriyor?

Ana referans noktası, daha önce bahsedilen Tesla 369 alıntısıdır: “Eğer 3, 6 ve 9’un ihtişamını bilseydiniz, o zaman evrenin anahtarına sahip olurdunuz.” ama Tesla’nın hayatında rol oynayan 3 6 9 numerolojisinin başka örnekleri de var. Yeni başlayanlar için Tesla her zaman şeylerin 3’e bölünebildiğinden emin olurdu.

Tesla’nın 3 6 9 ‘Tezahür Metodu’ ile Ne Yapması Gerekiyor?

Bugün Tesla’nın 3 6 9 teorisi, olası olmayan bir kaynak olan Tik Tok sayesinde yeni bir hayata kavuştu. Orada, kullanıcılar basit bir yöntem kullanarak hedeflerine ulaşmaya çalışırlar. Sabahları üç kez, öğleden sonra altı kez ve akşamları dokuz kez tezahür ettirdiklerini- örneğin bir terfi gibi- yazarlar.

İnanç, kısmen 3, 6 ve 9 sayılarının özel doğası nedeniyle, bu tekrarlamanın kişinin istediğini “ortaya çıkaracağı” yönündedir.

Nikola Tesla’nın üç sihirli sayıyı takıntı haline getirdiği zaman tam olarak hayal ettiği gibi olmayabilir- ancak bu, fikirlerinin gücünün azalmadığının kanıtı.

DEPREM HİKAYESİ

Nikola Tesla 369 sayılarına bağlanan ünlü bir hikâye var. 1898’de polis ve diğer acil servisler, bir depremin kaynağını araştırmak için Tesla’nın laboratuvarına koştu. Tesla polise bununla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi, ancak bir süre sonra küçük bir cihaz kullanarak titreşim enerjisinden yararlanmayı ve söz konusu depreme neden olana kadar katlanarak artmasına neden olduğunu açıkladı.

Cihaz “ Tesla’nın deprem makinesi ” olarak tanındı, ancak daha sonraki versiyona mekanik osilatör adı verildi. Peki bu neden önemli?

Pekâlâ, iki neden var:

 – 1.:  Bir yıl sonra 1899’da Tesla’nın makinesiyle üç depreme daha neden olduğuna inanılıyor: Bir kez 3 Eylül’de, bir kez 6 Eylül’de ve yine 9 Eylül’de . .

1 ve 8’i birleştirirsek, yalnızca yılın üç 9’lu olduğu düşünülebilir. Eylül yılın 9. ayıdır ve elbette tarihlerin 3, 6 ve 9 olması tesadüf değildir. 369 Tesla sayısı. heryerdeler!

– 2.  : Tesla, deneyini bir tepeden aşağı yuvarlanan küçük bir kartopu ile karşılaştırdı: Ufaktan başlıyor ama devasa olana kadar yavaş yavaş artıyor.

Tüm sayıların hayatını bu kadar etkilemediğini belirtmek önemlidir. Mantıklı görünen bir kalıp gibi görünen aynı sayı kümesiydi. Tıpkı bunun gibi, hayatınız da belirli rakamlardan olumlu etkilenebilir. Ancak hangi sayıların size servet, şans ve mutluluk getirme gücüne sahip olduğunu bilmeniz gerekir.

Nikola Tesla

Tüm zamanların en büyük aklı olan Nikola Tesla, sadece bir yatırımcı ya da birçok kişinin iddia ettiği gibi elektrik çağının gerçek babası değil, aynı zamanda asla hayal bile edemeyeceğimiz sırları ve gizemleri olan bir adamdı. Ünlü olmasına rağmen olması gerektiği kadar olmasa da, patentlerin çoğu Edison veya Westinghouse tarafından kaydedildiği için Tesla’nın kendisi fedakardı ve başkalarının fikirlerini kullandığını öğrendiğinde muhtemelen onlara iyi dilekler diledi.

Hayatta kalmanın ötesinde finansal olarak motive değildi ve fikirlerini ya kendisi tarafından ya da başkaları tarafından tüm dünyayla paylaşmaya çalıştı.

 En çok tartışılan teorilerinden biri Tesla 3 6 9 Sayı Teorisidir.

Tesla’nın eskiden yaptığı gizemli şeyler

Tesla sayısız gizemli deney yaptı, ancak kendi başına başka bir gizemdi. Ünlü bir deyiş gibi, “Deha beyinler her zaman meraklıdır”, Nikola Tesla için iyi gider.

Bir binaya girmeden önce bir bloğun etrafında 3 kez dolaşır

Yalnızca oda numarası 3’e bölünebilen Otel odalarını seçer

Bazıları OKB’si olduğunu söyledi ve bazıları onun batıl inançlı olduğuna inandı, ancak Tesla’nın söylediği şey – 3 6 ve 9’un ihtişamını bilseydin, evrenin anahtarına sahip olurdun.

Atom Parçacıkları

Üç atom altı parçacıktan (proton, nötron ve elektron) oluşan bir atomdan Kutsal Kitap’tan Kutsal Üçleme’ye (Tanrı, İsa ve Kutsal Ruh) gerçek hayattan örnekler almak daha mantıklı olabilir. Mısır mitolojisinde ayrıca cenneti, dünyayı ve uçurumu temsil eden üç tanrı vardı.

Fikirlerimizin evrimi Geçmişten gelir;
deneyimimiz her zaman Şimdidir ve tüm hayallerimiz ve özlemlerimiz Gelecek içindir.

Nikola Tesla 3 6 9 teorisi veya evrenin anahtarı

Nikola Tesla sayılara takıntılıydı, ama özellikle 3, 6 ve 9. Dünyanın 3 6 9 sayısının önemini bilmesini istedi, bunların son derece önemli sayılar olduğunu iddia etti, ama asıl soru neden?

Nikola Tesla dünyanın anlamasını istediği şey neydi? Nikola Tesla 3 6 9 teorisi nasıl olur?

Bunu anlamak için önce Matematik hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir. Neden bu kadar farklı ama evrenin herhangi bir yerinde aynı. Matematik, tüm zamanların en değerli konusuydu ve öyle de oldu. Evrenin her yerinde iki artı iki her zaman dört eder. Muhtemelen Nikola Tesla 3 6 9 sayılarının gücünü biliyordu.

Matematik Altın Oran

Matematikte altın oran, bir doğruyu ikiye bölerek bulunan özel bir sayıdır, öyle ki uzun parçanın küçük parçaya bölünmesi de tüm uzunluğun daha uzun parçaya bölünmesine eşit olur. Yunan alfabesinin 21. harfinden sonra genellikle phi kullanılarak sembolize edilir. Bir denklem formunda şöyle görünür: a/b = (a+b)/a = 1.6180339887498948420 …

Altın oran;
Birçok Rönesans resim ve heykelinde denge ve güzelliği sağlamak için kullanılmıştır. Da Vinci’nin kendisi, Son Akşam Yemeği’ndeki masanın boyutları, duvarların ve arka planların oranları da dahil olmak üzere tüm oranları tanımlamak için Altın oranı kullandı. Altın oran da Vinci’nin Vitruvius Adamı ve Mona Lisa’da da görülür.

Evrende doğal olarak oluşan kalıplar, yaşamda keşfettiğimiz kalıplar, galaksiler, yıldız oluşumları, evrim ve neredeyse tüm doğal sistemler vardır ve Altın Oran da bunlardan biridir.

DA VİNCİ’NİN VİTRUVİUS ADAMI

Bununla birlikte, Matematik yüzyıllardır büyük beyinler tarafından kullanılan en güçlü ve önemli dillerden biriydi ve hala öyle. Matematik veya sayılar tüm yaratımların beşiğidir. Bu olmadan, dünya bir inç bile hareket edemez. Her insan, herkes, günlük yaşamlarında matematiğe ihtiyaç duyar. Hayvanlar, bitkiler ve böcekler bile Altın orana, geometrik kalıba sahiptir, var olmak için günlük yaşamlarında matematiği kullanırlar. Tesla’nın denklemlere ve sayılara takıntılı olmasının en azından bir nedeni olmalı.

Bilim adamı Marko Rodin (Vortex Maths’ın Kaşifi), bu sayıların “akı alanı” dediği üçüncü ila dördüncü boyuttan bir vektörü temsil ettiğine inanıyor. Bu alanın diğer altı noktanın (1, 2, 4, 5, 7, 8) enerji devresini etkileyen daha yüksek boyutlu enerji olduğu varsayılmaktadır.

İşler buradan garipleşmeye başlıyor… Bu 3 sayıyı (3, 6 ve 9) alırsanız, 3 ile başlayıp ikiye katlarsanız (3 + 3 = 6; 6 + 6 = 12; 1 + 2 = 3), bulacaksınız. 9’dan bahsedilmiyor!

Giza – Orion Korelasyon Teorisi

Ortak bal peteğinin altıgen çini şekli de dahil olmak üzere, doğanın üçlü ve altılı simetri kullandığına dair birçok kanıt bulduk. İlginçtir ki, sadece doğada değil, aynı zamanda eski kurumlarda da bu simetri var. Bunların en büyüklerinden biri Giza – Orion korelasyon teorisidir.

Buna göre, Giza’nın en büyük üç piramidinin konumu ile Orion takımyıldızının Orion Kemeri arasında bir korelasyon vardır ve bu korelasyon, Giza piramit kompleksinin orijinal inşaatçıları tarafından bu şekilde amaçlanmıştır. Orion’un yıldızları, eski Mısırlılar tarafından yeniden doğuş ve öbür dünya tanrısı Osiris ile ilişkilendirildi. Teorinin versiyonuna bağlı olarak, Orion takımyıldızının resmini tamamlamak için ek piramitler eklenebilir ve Samanyolu galaksisi ile eşleşmesi için Nil nehri dahil edilebilir.

Ayrıca, üç büyük piramitten hemen uzakta üç küçük piramitten oluşan bir grup görüyoruz, bu da toplam piramit sayısını 6 yapıyor. Üç piramit, Orion takımyıldızı ile ilişkilidir. Bu bir tesadüf mü yoksa 3 ve 6’nın bir anlamı var mı?

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin