Sarkaç Temizliği: Enerjiyi Yenileme ve Potansiyeli Ortaya Çıkarma

Sarkaç Temizliği: Enerjiyi Yenileme ve Potansiyeli Ortaya Çıkarma

Sarkaç, kehanet ve/veya şifa taşlarınızdaki enerjiyi periyodik olarak temizlemek, onları duyarlı hale getirecek ve tüm potansiyellerini ortaya çıkaracaktır.
Hiçbir sarkaç kullanmayı denediniz mi ve yavaş ya da düzensiz olduğu için hayal kırıklığına uğradınız mı? Belki de sadece iyi bir enerji temizliğine ihtiyacı vardır. 

Birçok sarkaç kristaller, taşlar ve doğal değerli taşlarla oluşturulur. Bunlar etraflarındaki enerjiyi emer ve onu uzun süre tutabilirler. Sarkacınızdan en iyi sonuçları, yalnızca çalışmak için enerjiniz varsa alırsınız- bu nedenle, ilk kullanımdan önce (ve daha sonra bazen gerekli hissettiğinizde) onu temizlemek gerçekten iyi bir fikirdir.
Zamanla, doğal taşlar ve kristaller karşılaştıkları hem olumlu hem de olumsuz enerjileri toplar ve depolar. Çoğu durumda sarkacınızda depolanan enerji çok faydalıdır, ancak taşlarda bir olumsuzluk veya eski enerji birikimi varsa, etkinliğine müdahale edebilir. Sarkaçlarınızı ve aslında tüm şifalı taşlarınızı ve kristallerinizi periyodik olarak temizlemeniz önerilir.

Taş enerjilerini temizlemenin düzinelerce yolu var, ancak önerilerimi tüm taşlar için tamamen güvenli ve gümüş için güvenli olanlarla sınırladım. Enerji temizliği hakkında çok şey okuduysanız, muhtemelen deniz tuzu ve/veya sıvı kullanan yöntemlerle karşılaşmışsınızdır. Enerjileri temizlemede etkili olsalar da, bu yöntemler aşındırabilir ve belirli türdeki doğal taşlara zarar verebilir. Bu riskleri taşımayan başka güvenilir, kolay, etkili yöntemler de vardır.

SARKACINIZDAKİ ENERJİYİ TEMİZLEMENİN DOKUZ YOLU

1. Nazik Enerji Temizleme Kiti Kolaylaştırılmış enerji

– Bu, doğal enerji temizleme yöntemlerini kullanan basit sistemdir- Sitrin taşının gücü ve yazılı niyet. (ucretsizegitimal.com web sayfamızda sitrin taşının özelliklerini okuyabilirsiniz.)

 

2. Tütsüleme
Kurutulmuş beyaz adaçayı ve/veya diğer otlar veya sedir olabilir en sevdiğiniz tütsü kullanabilirsiniz. Alevi üfleyin ve sarkacı veya kristali kokulu dumanın içinden yavaşça geçirin- en az dört kez.
3. Temizleme Kristalleri
 Sitrin , diğer taşları da temizleyen kendi kendini temizleyen bir taştır.

Sarkaç veya kristali, Sitrin içeren bir torbaya veya kaba koyun ve 24 saat boyunca rahatsız edilmeden bırakın. Carnelian , Ametist ve Selenite temizlendiğinde diğer taşları da temizleme özelliği taşır. 

Sarkaç (veya temizlemek istediğiniz nesneyi) temizlenmiş Karnelyan, Ametist veya Selenit içeren bir torbaya veya kaba koyun ve 24 saat boyunca rahatsız edilmeden bırakın.

4. Kristal Küme “Sepetler”
Sarkaç veya kristali temizlenmiş bir “sepet” içine yerleştirin. Birkaç saat orada dinlenmeye bırakın.

5. Kahverengi Pirinç

Küçük bir kutu veya kâseyi kuru kahverengi pirinçle doldurun. Uzun tane yerine yuvarlak tane tercih edilir. Sarkacınızı veya taşınızı yüzeyin altına daldırın. 24 saat dinlenmeye bırakın. Temizledikten sonra pirinci atın.

  1. Güneş Işığı

Sarkaç veya kristali 4 saate kadar doğrudan güneş ışığına yerleştirin, sabah veya geç güneş en iyisidir (aşırı parlak veya sıcaksa öğlen günlerinden kaçının). Lütfen dikkat- doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında bazı kristaller hızla solar. Renklerini kaybedeceklerinden florit veya ametist üzerinde bu yöntemi kullanmayın.

  1. Ay Işığı

Güneş ışığının aksine, ay ışığı tüm taşlar için güvenlidir. Dolunay sırasında pencere pervazına sarkaç veya kristal yerleştirin ve gece boyunca orada dinlenmesine izin verin.

  1. Ho’oponopono

Bu benim tüm zamanların favorilerimden biri – muhtemelen Hawaii’yi ve orada deneyimlediğim yatıştırıcı, iyileştirici enerjiyi sevdiğim için. Nerede olursanız olun Hawaii’nin iyileştirici, arındırıcı enerjisini eve getirmenin bir yolu burada.

“Ho’oponopono”, esasen “doğru yapmak” anlamına gelen eski bir Hawai şifa sanatıdır. Dengeyi temizlemek ve yeniden sağlamak ve anında bir huzur ve rahatlama hissi sağlamak için kullanılır. Geleneksel olarak ilişkileri onarmak ve aile uyumunu yeniden inşa etmek için kullanılır- ancak yazılı veya sözlü, Ho’oponopono her türlü şifa veya temizlik için kullanılabilir ve sarkaçları ve kristalleri kutsamak için mükemmeldir!

Ho’oponopono nasıl yapılır: Sarkaçınızı veya kristalinizi elinizde tutun, gözlerinizi kapatın ve şu dört cümleyi söyleyin: “Seni seviyorum. Üzgünüm. Lütfen beni affet. Teşekkürler.” Enerji değişimini hissedene kadar bu kelimeleri birkaç kez tekrarlamaya devam edin.

  1. Temizleme Işığını Görselleştirin

Sarkacınızı veya kristalinizi elinizde tutun veya önünüzdeki bir masanın üzerine yerleştirin. Görsel güzel, arındırıcı, şifalı beyaz ışık veya altın ışık taşı çevreleyen ve içinden yıkayarak taze ve temiz hale getirir.

Temizledikten sonra, taze pozitif enerji ile şarj edin

Sarkaç veya kristaliniz temizlendikten sonra, onu “şarj etmeniz” gerekir. Yeniden şarj etmek, faydalı pozitif enerjiyi taşlara geri getirir. Yeniden şarj etmek için terapötik ses, ışık, kutsama ve hatta kendi fiziksel dokunuşunuzu kullanabilirsiniz. Reiki konusunda eğitim aldıysanız, sarkacınızı ve kristallerinizi Reiki enerjisi ve/veya sembollerle şarj edebilir ve onları çevik ve duyarlı hale getirebilirsiniz.

 Tuzlu su hakkında bazı uyarılar

Tuz aşındırıcı olduğu ve gümüşe zarar vereceği için hiçbir şekilde tuzla temizlemenizi önermiyorum. Ek olarak, tuzla iyi gitmeyen bazı taşlar vardır. Hangilerinin güvenli olduğunu ve hangilerinin olmadığını ezberlemek yerine, bundan tamamen kaçınmanızı öneririm. Ayrıca, bazı kristaller ıslandığında iyi sonuç vermediğinden, suyu bir temizleme yöntemi olarak kullanmamaya da dikkat ediyorum. Örneğin selenit, ıslanırsa bulanıklaşır ve uzun süre (veya sonsuza kadar) bu şekilde kalabilir. Ayrıca, bir su banyosuna gümüş koymak, doğal oksidasyon sürecini hızlandırabilir.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin