Regulus Yıldızı Anlamı Kraliyet Yıldızları

Regulus Yıldızı Gerçekten kralların kraliçelerin haritalarında görülür.
Derece olarak 29 derece Aslan’dadır. Fakat tüm sabit Yıldızlar 72 yılda 1 derece ilerlerler. Dolayısıyla bu bahsettiklerimiz yüzyıllar önce başka burçtalardı.

Şimdi ise regulus 0 derece başakta ama etkisini 30 sene sonra göreceğiz.
Regulus 29 derece Aslandayken, aslan derken; Aslan kim krallar kraliçeler prensesler değil mi , başak kim; hizmetkarlardır.
Kraliyetten hizmetkarlığa…Artık mutlak Krallık dönemi Devri dünyada bitti.
Artık kimlerin Krallığı var, kimlerin sözü geçecek? Çalışan sınıfı…

Kraliyetten hizmetkarlığa; Aslan’dan Başağa
Yani bu sadece doğum haritasında Ali Ayşe Fatma’yı etkilemiyor, dünyayı, bütün insanlığı etkileyen şeyler bunlar. Bundan sonra regulus 0 derece başakta ve mutlak krallıklar dönemi bitiyor. 30 yıl sonra artık çalışan sınıfın hakimiyeti başlayacak. 

Regulusu 29 derece aslanda arıyoruz. Kuzeyin gözcüsü, eski Babil ve Sümer metinlerinde Aslanın Tacı, Musa’nın Makamı Burada Musa’nın makamı İsrafil.  Makro kozmik Kuvvet olarak bu yıldızı yönetir. İsrafil, aldebaran kimdi? Mikail’di.
Regulus kim? İsrafil…İsrafil Melek adlı meleğin diğer adı karşı konulmaz kuvvet ve güç demektir.  İslami gelenekte İsrafil diğerinde Rafael’dir. İsrafil sura üfleyecek diyorlar ya İsrafi’in sur’u üflemesi yaşamı, meleki rezonansı transformasyona sokması demektir bize göre. Elindeki sur mecaz olduğu düşünülür. Bu, insana Krallık verir ama burada maalesef kişi Kindar olursa öç almaya meyilli bir tip olursa bu kez “regulusun” yıkıcı tarafını deneyimler. Burada size okült bilgi;
regulusun bir özelliği var eğer kişiye bir ödül verecekse,
kişi erdemleriyle  regulusun lütfuna mazhar olabilirse;
kişiye 29 ve katlarınca ödül verir. Kişi intikamın peşine düşerse sefil duygularla uğraşırsa 29 ve katlarınca bela verir. 28 derecede al jabbah sabit yıldızı beraber çalışır. Aslında Rafael şifalı demektir. Mesela Juno’nda ise kral gibi bir kocan olabilir, ya da Satürn’ünde ise kral gibi bir baban olabilir.

Eğer egolu, kibirli davranırsan kişiyi en tepeye çıkarıyor ve sonrasında yere çakılıyor. Önce verir sonra geri alıyor ki kişi kaybetmenin ne demek olduğunu öğrensin diye…Regulusu varsa kişinin bir kraliyet hali var bunu kabul edelim. Ama gerçekten kraliçe misin yoksa kraliçenin terzizi misin bu tamamen haritanın bütününe bağlı… 

Eğer regulusu varsa kişinin kalp sağlığına dikkat etmesi lazım. Kalp hastalığı verebiliyor Çünkü Aslan biliyorsunuz vücutta kalbi yöneten bir burçtur.
Kalpte mitral Darlık ve kalp hastalığı verebiliyor…
Şöyle düşünün Venüs’ü retro ve Regulus’ta; Venüs’te olduğu için  geçmiş hayatta Evet kraliçe olabilir kişi,  bu hayatta da eğer o Venüs iyi açılar alıyorsa kraliçeliğe devam edebilir. Günün sonunda böyle iyi şeyler verebiliyor. 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın